Gdzie kupić ubezpieczenie dla dziecka, jeśli wywiadówki się nie odbędą?

  • 31 Sie 2020
  • 4 min. czytania
  • Komentarze(0)
Ten rok szkolny nie będzie taki jak zawsze. Trudno powiedzieć, przez ile będzie obowiązywało nauczanie stacjonarne, czy może dzieci wrócą do nauki zdalnej. Ubezpieczyciele także musieli dostosować swoją ofertę ubezpieczenia szkolnego, bo trudniej będzie je zaoferować jak co roku na wywiadówce, a do tego musieli włączyć do oferty odszkodowanie za pobyt w szpitalu w wyniku COVID-u. Może 2020 rok sprawi, że w końcu przekonasz się do ubezpieczenia online?
Gdzie kupić ubezpieczenie dla dziecka, jeśli wywiadówki się nie odbędą?

Ubezpieczenie szkolne to tak naprawdę ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (tak zwane NNW), które mogą przytrafić się dziecku podczas pobytu w szkole, ale także na zajęciach dodatkowych czy szkolnych wycieczkach.

Czy ubezpieczenie dziecka w szkole jest obowiązkowe?

Wielu rodziców zadaje sobie pytanie, czy ubezpieczenie dziecka w szkole jest obowiązkowe. Chodząc do szkoły, dziecko nie musi posiadać polisy. Jednak nie wykupując jej, rodzic akceptuje fakt, że nie może liczyć na odszkodowanie, kiedy dziecku zdarzy się wypadek.

Ubezpieczenie dziecka jest obowiązkowe tylko wtedy, gdy wyjeżdża ono na wycieczki czy zielone szkoły. Taki obowiązek jest zawarty w Ustawie o usługach turystycznych.

Mitem jednak jest to, że trzeba wykupić ubezpieczenie dziecka w szkole. Rodzic może wybrać dowolną firmę ubezpieczeniową, więc nie musisz jak co roku opłacać składki u ubezpieczyciela, którego wybrała szkoła. Warto wziąć sprawę w swoje ręce! Szczególnie w tym roku, kiedy dyrektorzy placówek stoją przed ogromem wyzwań związanych z bezpiecznym powrotem do nauki stacjonarnej, że ubezpieczenie dzieci to ostatnie o czym myślą.

Ubezpieczenie dla dziecka – jak wybrać odpowiednią polisę?

Wadą ubezpieczenia NNW dziecka, które jest proponowane przez szkołę jest fakt, że polisa dla wszystkich uczniów jest taka sama. Nie uwzględnia tego, że część dzieci korzysta ze sportowych zajęć dodatkowych, inne mają choroby przewlekłe, a niektóre są po prostu bardzo ruchliwe i ryzyko, że coś im się stanie jest większe niż u rówieśników.

Dlatego co roku zachęcamy do tego, żeby samemu wybrać ubezpieczenie szkolne dziecka, bo Ty jako rodzic wiesz najlepiej, czego ono potrzebuje.

 Po pierwsze zwróć uwagę na zakres polisy, czyli na wypadki, po których można oczekiwać wypłaty odszkodowania. W Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia powinny znaleźć się: rany skóry, złamania, zwichnięcia, skręcenia, wstrząśnienia mózgu, utrata zębów, czyli to, co z dużym prawdopobieństwem może wydarzyć się w szkole.

Ten rok szkolny będzie jeszcze bardziej wymagający, bo rozpocznie się podczas trwającej pandemii. Dlatego warto sprawdzić, czy dany ubezpieczyciel uwzględnia pobyt w szpitalu, także związany z zachorowaniem na COVID-19. Jest to szczególnie potrzebne, jeśli Ty chodzisz do pracy stacjonarnie albo podróżujecie komunikacją miejską, gdzie jest zwiększone ryzyko zachorowań.

Ważny jest także fakt, czy ubezpieczenie dla dziecka obowiązuje podczas wyczynowego uprawiania sportu, bo wiele ze standardowych polis tego nie obejmuje. Oczywiście powinieneś o tym pamiętać tylko wtedy, gdy Twoja pociecha uczęszcza po lekcjach na tańce, pływanie czy karate. Jeśli nie, to nie ma potrzeby przepłacać za ten dodatek do ubezpieczenia.

Weź również pod uwagę szybkość likwidacji szkody. Często zdarza się, że na wypłatę odszkodowania trzeba czekać aż do momentu zakończenia leczenia. Warto szukać ubezpieczyciela, który proces likwidacji roszczeń zaczyna zaraz po wypadku.

Ubezpieczenie online – gdzie najlepiej je kupić?

My już od kilku lat polecamy sprawdzony przez nas portal Bezpieczni.pl. Ubezpieczycielem jest Generali, a sam portal pozwala kupić ubezpieczenie online. Jest to szczególnie ważne w tym roku, żebyśmy nie musieli spotykać się twarzą w twarz z agentami, tylko bezpiecznie, ale także szybko i wygodnie kupić ubezpieczenie NNW dziecka przez internet.

Oferta Bezpieczni.pl różni się od standardowego ubezpieczenia szkolnego, które oferują wychowawcy na wywiadówkach. Jakie są największe różnice?

  • Możesz ubezpieczyć kilkoro dzieci na jednej polisie, a każde może mieć inny wariant ochrony.
  • Ubezpieczenie szkolne działa także podczas wyczynowego uprawiania sportu.
  • Jednym ze zdarzeń, kiedy należy Ci się odszkodowanie, jest pobyt dziecka w szpitalu w związku z zarażeniem koronawirusem.
  • Umowę zawierasz przez internet, bez konieczności wizyty w placówce ubezpieczyciela.
  • Szkodę łatwo zgłaszasz online, a proces jej likwidacji zaczyna się jeszcze przed ukończeniem leczenia.
  • Możesz liczyć na zdalne wsparcie lokalnego agenta ubezpieczeniowego, który przeprowadzi Cię przez cały proces zakupu i wyjaśni wszelkie wątpliwości.
  • Możesz wybrać spośród sześciu sum ubezpieczenia, a składka roczna wynosi od 39 zł do 169 zł. Im wyższa składka, tym wyższe możliwe odszkodowanie.

Co prawda, kiedy dziecko jest szkole, nie możesz przytrzymać go za rękę, powiedzieć „nie rób tego” czy uchronić przed nieuważnymi rówieśnikami. Możesz za to dmuchać na zimne i odpowiednim ubezpieczeniem dla dziecka zapewnić sobie spokój, gdy wypadek się wydarzy. Dzięki temu możesz się skupić na tym, aby Twoja pociecha dochodziła do siebie, a nie zastanawiać się, skąd wziąć pieniądze na leczenie.

Ubezpieczenie szkolne Bezpieczni.pl – zobacz szczegóły >>

Dodano:
31 Sie 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły