Gdzie wziąć kredyt, gdy panuje koronawirus?

  • 11 Mar 2020
  • 5 min. czytania
  • Komentarze(0)
Potrzebujesz pieniędzy na planowany remont czy kupno samochodu? Jeszcze kilka dni temu było to bardzo proste, bo po kredyt gotówkowy wystarczyło po prostu pójść do placówki banku. Co zrobić, jeśli rząd zaleca unikanie skupisk ludzi, a zarazki mogą być wszędzie – także na klamce drzwi do banku i na biurku bankowego doradcy? Wyjściem z tej sytuacji będzie kredyt gotówkowy przez internet. Gdzie można go wziąć?
Gdzie wziąć kredyt, gdy panuje koronawirus?

Jeśli do tej pory byłeś przyzwyczajony do tego, że po finansowanie idziesz wprost do banku, epidemia koronawirusa to dobra okazja, aby przekonać się do wzięcia kredytu gotówkowego online. Nie tylko unikasz możliwości zarażenia się wirusem od obcych ludzi, ale zyskujesz komfortowe warunki wnioskowania o kredyt, pewność, że nikt nie podejrzy danych z Twojego dowodu osobistego czy wyciągu z konta, ale i czas na porównanie ofert i dokładne przeczytanie dokumentów.

Jak wygląda wzięcie kredytu przez internet?

Jeżeli potrzebujesz finansowania, to najprościej jest zawnioskować o kredyt gotówkowy w banku, w którym masz już konto. Wystarczy zrobić to za pomocą swojej bankowości elektronicznej. Logujesz się do niej, wybierasz kwotę i okres pożyczki, wpisujesz dane związane z Twoimi dochodami oraz wydatkami i tyle. Bank nie musi dodatkowo weryfikować Twojej tożsamości, bo zrobił to już podczas zakładania przez Ciebie konta oraz nie musisz dostarczać wyciągów z konta. Bank sam może je podejrzeć. Po złożeniu wniosku analizuje Twoją zdolność kredytową i w ciągu kilku dni otrzymasz decyzję.

Jednak jeśli decydujesz się od razu na wzięcie kredytu w swoim banku, to na starcie tracisz, bo skąd masz wiedzieć, że wybrałeś najtańszy kredyt gotówkowy? Najrozsądniej jest sprawdzić, co oferuje konkurencja i porównać oferty, takich produktów jak kredyt gotówkowy. Ranking, który znajdziesz na naszej stronie z pewnością Ci się przyda.

U góry strony wpisujesz kwotę i okres kredytu, który Cię interesuje, a kalkulator przeliczy raty i koszty kredytów w różnych bankach. Jednym rzutem oka możesz również sprawdzić, w jakich bankach obowiązuje jakie oprocentowanie i prowizja.

Na liście z pewnością znajdziesz banki, w których nie masz konta osobistego. Co w takiej sytuacji z wnioskowaniem o kredyt gotówkowy przez internet? Bank potraktuje Cię jako nowego klienta, czyli oprócz zadania standardowych pytań, które pomogą określić Twoją szansę na kredyt (dochody, wydatki, staż pracy, posiadany majątek, historia spłaty poprzednich kredytów), poprosi również o dostarczenie skanu dowodu osobistego oraz wyciąg z Twojego konta z ostatnich 3 miesięcy.

Banki, które oferują kredyt gotówkowy online bez wychodzenia z domu umożliwiają dostarczenie dokumentów i podpisanie umowy na dwa sposoby:

  • 100% online, czyli dokumenty przesyłasz mailowo na dedykowany adres, a podpisanie umowy odbywa się poprzez bankowy, zabezpieczony system,
  • kurierem, czyli bank wysyła dedykowanego kuriera z dokumentami do Ciebie do domu. On potwierdza Twoje dane z dowodu, a Ty masz czas, żeby zapoznać się z umową i ją podpisać.

Kredyt gotówkowy online bez wychodzenia z domu – w jakich bankach?

Aktualnie kredyt gotówkowy przez internet bez wizyty w placówce można wziąć w dwóch bankach: Banku Citi Handlowym i BNP Paribas.

Jak krok po kroku wygląda wnioskowanie o kredyt w Banku Citi Handlowym?

1. Zamawiasz prośbę o kontakt i w ciągu kilku minut oddzwania do Ciebie doradca z banku Citi Handlowego.

2. Doradca zada Ci kilka pytań: o Twoje dochody, wydatki, staż pracy, wykształcenie, miesięczne koszty utrzymania, zobowiązania, które aktualnie spłacasz i zapyta Cię o zgodę na sprawdzenie Twojej historii kredytowej w BIK i biurach informacji gospodarczej.

3. Na podstawie uzyskanych informacji doradca przedstawi Ci dostosowaną do Ciebie ofertę kredytu albo ewentualną odmowę, jeśli nie spełnisz kryteriów banku.

4. Jeśli zaakceptujesz warunki kredytu, to doradca poprosi Cię o przesłanie na bankowy adres e-mail skanu dowodu osobistego i wyciągu z konta za ostatnie 3 miesiące.

5. Twój wniosek trafi do bankowego analityka, a na ostateczną decyzję kredytową trzeba będzie poczekać do 2 dni roboczych.

6. Jeśli decyzja będzie pozytywna, umowę możesz podpisać mailowo albo za pośrednictwem kuriera.

7. Po podpisaniu umowy pieniądze są niezwłocznie wysyłane na Twoje konto.

A jak wygląda wnioskowanie o kredyt w BNP Paribas?

1. Zamawiasz prośbę o kontakt i w ciągu kilku minut oddzwania do Ciebie doradca z BNP Paribas.

2. Doradca zada Ci kilka pytań: o Twoje dochody, wydatki, staż pracy, wykształcenie, miesięczne koszty utrzymania, zobowiązania, które aktualnie spłacasz i zapyta Cię o zgodę na sprawdzenie Twojej historii kredytowej w BIK i biurach informacji gospodarczej.

3. Na podstawie uzyskanych informacji doradca przedstawi Ci dostosowaną do Ciebie ofertę kredytu albo ewentualną odmowę, jeśli nie spełnisz kryteriów banku.

4. Jeśli zaakceptujesz warunki kredytu, to doradca poprosi Cię o przesłanie na bankowy adres e-mail skanu dowodu osobistego i wyciągu z konta za ostatnie 3 miesiące i Twój numer konta, na który mają być przelane pieniądze z kredytu,

5. Twój wniosek trafi do bankowego analityka, a na ostateczną decyzję kredytową trzeba będzie poczekać od 1 do 2 dni roboczych.

6. Jeśli decyzja będzie pozytywna, umowę możesz podpisać elektronicznie (przez zabezpieczony bankowy system) albo za pośrednictwem kuriera.

7. Po podpisaniu umowy pieniądze są od razu wysyłane na Twoje konto.

Kredyt gotówkowy – ranking ofert bez wychodzenia z domu

Do porównania mamy właściwie tylko dwa banki, które oferują wnioskowanie i zawarcie umowy bez wychodzenia z domu. Obie oferty to kredyt gotówkowy bez zaświadczeń, czyli do potwierdzenia Twoich dochodów wystarczy wyciąg z konta. Która z tych dwóch ofert jest tańsza? Porównajmy parametry kredytów gotówkowych na 20 tys. zł na 4 lata.

Citi Handlowy

BNP Paribas

rata

497,50 zł

506,29 zł

koszt kredytu

3 880,24 zł

4 392,01 zł

oprocentowanie

7,49%

9,90%

prowizja

2,90%

0,00%

RRSO

9,36%

10,36%

Oferta Citi Handlowego jest nieco tańsza niż BNP Paribas, więc jeśli zależy Ci na znalezieniu najtańszego kredytu gotówkowego wśród ofert dostępnych online, to właśnie Citi Handlowy warto wybrać.

Kredyt gotówkowy Citi Handlowy – zapytaj o kredyt >>

Dodano:
11 Mar 2020

Zaktualizowano:
05 Sie 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły