Getin Bank wprowadza możliwość otwarcia konta przez selfie

  • 16 Wrz 2020
  • 2 min. czytania
  • Komentarze(0)
Dzięki tej funkcji nie trzeba wychodzić z domu ani czekać na kuriera, by uruchomić rachunek. Wystarczy smartfon z Androidem lub iOS-em i dowód osobisty. Takie rozwiązanie wprowadziły także inne banki.
Getin Bank wprowadza możliwość otwarcia konta przez selfie

Jak założyć konto na selfie w Getin Banku?

Pierwszym krokiem jest wypełnienie formularza, który znajdziesz u góry w naszej porównywarce kont osobistych – przy ofercie Getin Banku Należy tam wpisać wymagane dane osobowe i kontaktowe, a następnie działać wedle instrukcji. Trzeba będzie wgrać załączyć skan dokumentu tożsamości z obu stron oraz trzy zdjęcia typu selfie ze wskazanymi gestami. System dokona porównania rysów twarzy z obu źródeł. W późniejszym etapie wnioskujący uzupełnia dane do zawarcia umowy, wybiera pakiet produktowy, który go interesuje oraz akceptuje zgody marketingowe. Konto Proste Zasady jest w pakiecie z Kontem Oszczędnościowym lub bez niego. Oprócz tego oferowane są dodatkowe produkty np. karty debetowe i kredytowe oraz ubezpieczenie. Oprocentowanie Konta Oszczędnościowego wynosi w promocji dla nowych klientów 2% w skali roku. To znacznie więcej niż przeciętna lokata. Warunki to: maks. 10 tys. zł oraz wpływy min. 1,5 tys. zł miesięcznie. Po wskazaniu oferty dla siebie wnioskujący zatwierdza wybór i czeka (do 3 godzin) na SMS-a z potwierdzeniem założenia konta osobistego. Wszystkie niezbędne dokumenty pojawią się na skrzynce mailowej. Nowi klienci mają dostęp do Lokaty Mobilnej na Start z oprocentowaniem 1,5% na miesiąc. Jeśli uznają, że posiadanie konta w Getin Banku jest opłacalne, mogą wziąć udział w programie Polecaj Konto Proste Zasady, które pozwala na uzyskanie nawet 800 zł za skuteczne polecenie znajomym.

Sprawdź, jak wybrać dobre konto osobiste! >>

Opłaty za Konto Proste Zasady

Prowadzenie konta jest darmowe, jeśli dokonasz min. jednej płatności kartą lub BLIK-iem. Usługi za 0 zł to:

  • wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i w Unii Europejskiej,
  • wydanie i obsługa karty debetowej,
  • przelewy krajowe w bankowości internetowej i mobilnej.

Płacenie bezgotówkowe pozwala na dostęp do specjalnych promocji. Posiadacze kart Mastercard mogą zbierać punkty i wymieniać je na nagrody w programie Bezcenne Chwile. Oprócz tego działa program Visa Oferty, dzięki któremu można otrzymać częściowy zwrot za zakupy. Aktualny spis usług partnerów dostępny jest w aplikacji.

Które banki wprowadziły konto na selfie?

Pandemia przyśpieszyła rozwój funkcji zdalnych w bankowości elektronicznej. Owocem tej pracy było wprowadzenie opcji zakładania konta lub wnioskowania o pożyczkę za pośrednictwem selfie. Taką usługę można znaleźć m.in. w: Pekao, ING Banku Śląskim, mBanku, PKO BP, BNP Paribas, Banku Millennium, Citi Handlowym czy Credit Agricole.

Wpisz numer rachunku bankowego i sprawdź jaki to bank >>

Dodano:
16 Wrz 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły