Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności ×
Advertisement

Hulajnogi elektryczne na minuty - którą najlepiej wypożyczyć?

Fot.

Hulajnogi elektryczne szturmują polskie miasta. Nie ma co się dziwić, bo ich wynajem jest tani, prosty, a pojazdy łatwo dostępne. Jazda na hulajnodze pozwala Ci także ominąć korki i skorzystać z pięknej letniej pogody, zamiast tłoczyć się w autobusie. Wypożyczając taki sprzęt, dbasz także o środowisko, bo nie emituje on spalin.

Elektryczna hulajnoga, która posłuży Ci kilka lat, kosztuje ok. 2 tys. zł. Jeśli mieszkasz albo pracujesz w jednym z dużych miast w Polsce, to zupełnie nie opłaca się jej kupować, lepiej wypożyczyć. W końcu nie masz pewności, czy taki sprzęt w ogóle Ci się spodoba i czy będziesz z niego regularnie korzystał. Wypożyczając hulajnogę elektryczną, możesz ją przetestować, a koszt nie jest duży. Za jednorazowy przejazd w obrębie miasta nie zapłacisz więcej niż 20 zł, a frajda i szybkość transportu z miejsca na miejsce gwarantowana!

Hulajnoga na minuty – jak wypożyczyć?

Niezależnie od tego, jaką wypożyczalnię hulajnóg na minuty wybierzesz, proces wypożyczenia jest taki sam. Nie musisz mieć prawa jazdy ani karty rowerowej.

  1. Zainstaluj aplikację wybranej wypożyczalni na swoim telefonie. Możesz ją pobrać z Google Play albo App Store. Aplikacja poprosi Cię o podanie danych Twojej karty. Dzięki temu płatności będzie pobierać automatycznie.
  2. Kiedy uruchomisz aplikację, wyświetli Ci się mapka. Na niej znajdziesz punkty, gdzie hulajnogi znajdują się w Twojej okolicy. Wybierz tę, którą chcesz wypożyczyć.
  3. Każda hulajnoga elektryczna jest wyposażona w kod QR, który znajdziesz na kierownicy. Skanujesz go w aplikacji, a system dzięki temu wie, którą sztukę wypożyczasz.

Możesz ruszać! Kiedy dojedziesz do punktu docelowego, to zablokuj hulajnogę odpowiednią opcją w aplikacji. Wtedy też przestanie ona naliczać czas wypożyczenia, a płatność zostanie ściągnięta z karty, którą podałeś na początku.

Wypożyczalnie hulajnóg – gdzie są dostępne?

Różne firmy, zarządzające hulajnogami elektrycznymi są obecne w różnych miastach:

  • Wrocław: Lime, Hive, Bird
  • Poznań: Lime, Hive
  • Warszawa: Lime, Hive, Bird, Hulaj, CityBee
  • Trójmiasto: Quick Ride (Gdynia, Sopot), Blinkee City (Gdańsk)
  • Kraków: Hulaj, Hive, Blinkee City, Lime

Hulajnoga na wynajem – cennik

Porównałam koszty wypożyczenia i przejazdu hulajnogą elektryczną, który trwa 15 min. Który przejazd wyjdzie najtaniej?

Hulajnogi elektryczne – ranking kosztów
Miejscefirmaopłata za 15 min przejazduopłata za startopłata za minutę jazdy
1 Hulaj 8,35 zł 1 zł 0,49 zł
2 CityBee 9,25 zł 2,50 zł 0,45 zł
3 Blinkee City 9,85 zł 2,50 zł 0,49 zł
4 Hive 10,50 zł 3 zł 0,50 zł
4 Lime 10,50 zł 3 zł 0,50 zł
4 Bird 10,50 zł 3 zł 0,50 zł
5 Quick Ride 10,50 zł 3 zł 0,50 zł

Źródło: Opracowanie własnych na podstawie danych wypożyczalni

Najtaniej wypożyczyć jest hulajnogę Hulaj. Na nią powinni więc zdecydować się Krakowianie, jeśli chcą oszczędzać.

Na drugim miejscu uplasowały się hulajnogi Citybee. Te firmy powinni wybrać Warszawiacy, bo spośród dostępnych ww stolicy, są najtańsze. W Gdańsku jest dostępne tylko Blinkee City, więc mieszkańcy nie mają tego wyboru. W metropoliach, w których można jeździć na hulajnogach firmy Lime, Hive, Bird lub Quick Ride mogą wybrać dowolną z nich. Tę, która bardziej odpowiada im designem lub parametrami albo po prostu jest bliżej.

To co, kolejną trasę do pracy lub na spotkanie ze znajomymi, pokonasz hulajnogą? Spróbuj i koniecznie podziel się ze mną wrażeniami w komentarzu!