Ile dostanę kredytu przy najniższej krajowej?

  • 05 Maj 2020
  • 4 min. czytania
  • Komentarze(0)
1 878 zł netto – tyle wynosi aktualnie najniższa pensja krajowa. Jeśli tyle zarabiasz, to pewnie ciekawi Cię, w jakiej maksymalnej kwocie możesz otrzymać kredyt gotówkowy. Z odpowiedzi banków wynika, że od 22 tys. zł aż do 47 tys. zł! Zobacz, kto pożycza najwięcej.
Ile dostanę kredytu przy najniższej krajowej?

Pamiętaj, że kiedy wnioskujesz o kredyt gotówkowy, to bank bierze pod uwagę tylko udokumentowane dochody, czyli te, które wynikają z Twojej umowy o pracę, zlecenia czy o dzieło. Jeśli dogadujesz się z szefem tak, że część wypłaty otrzymujesz do ręki, to pamiętaj, że ta kwota nie będzie wliczała się do Twojej zdolności kredytowej.

Kredyt gotówkowy przy najniższej krajowej

Warto wiedzieć, że jeśli zarabiasz najniższą krajową, to nie przekreśla to Twojej szansy na kredyt gotówkowy. Ranking, który znajdziesz na naszej stronie  może Ci wskazać najlepszą ofertę, a Ty możesz ją dostać.

Nie tylko wysokość dochodów jest ważna, ale również:

  • staż pracy – im dłużej pracujesz, tym lepiej,
  • forma zatrudnienia – najlepiej bank patrzy na osoby, które pracują na umowie o pracę, najbardziej wnikliwie bank ocenia te, które prowadzą własną firmę,
  • liczba osób na utrzymaniu – im mniej, tym większa szansa na kredyt,
  • stan cywilny – osoby po ślubie statystycznie lepiej spłacają kredyty,
  • historia kredytowa w BIK – najlepiej jeśli masz na swoim koncie terminowo spłacone zobowiązania, gorzej gdy wcześniej nie miałeś żadnych kredytów albo zdarzały Ci się opóźnienia,
  • miesięczne koszty utrzymania – to np. czynsz lub rachunki, oczywiście im niższe, tym masz większą szansę na uzyskanie finansowania,
  • bieżące obciążenia – raty kredytów, które spłacasz, limit na karcie kredytowej czy debet w koncie.

Kredyt gotówkowy – pamiętaj o wskaźniku DTI

DTI to z angielskiego debt to income, czyli relacja Twoich miesięcznych rat do miesięcznych dochodów. Zgodnie z rekomendacją Komisji Nadzoru Finansowego wartość DTI nie powinna przekraczać 50%, czyli suma Twoich zobowiązań nie powinna przekraczać połowy dochodów – oczywiście patrzymy na to w skali miesiąca.

Co to oznacza, jeśli zarabiasz najniższą krajową, czyli 1 878 zł na rękę? Twoje raty nie powinny przekraczać 939,39 zł.

Jak sprawdzić, czy takie oferty są dla Ciebie dostępne? Warto skorzystać z naszego kalkulatora zdolności kredytowej.

Kredyt gotówkowy najniższa krajowa – oferty banków

Zapytałam banki, ile są w stanie pożyczyć osobie, która zarabia najniższą krajową. Jeśli interesuje Cię niższa kwota, to będzie to kredyt gotówkowy bez zaświadczeń. W niektórych przypadkach jednak, jeśli bankowy analityk będzie potrzebował potwierdzenia konkretnych informacji, to trzeba będzie donieść zaświadczenie od pracodawcy.

Na moje zapytanie odpowiedziało sześć banków, które wskazały, ile maksymalnie mogą pożyczyć na 3 lata osobie, która zarabia najniższą krajową, pracuje na umowie o pracę,  nie ma nikogo na utrzymaniu, może pochwalić się dobrą historią w BIK, ale aktualnie nie spłaca żadnych kredytów.

Bank

Maksymalna kwota kredytu

Alior Bank

47 066 zł

Credit Agricole

około45 000 zł

Getin Bank

39 000 zł

Santander Consumer Bank

35 000 zł

ING Bank Śląski

30 500 zł

mBank

22 300 zł

Pamiętaj, że te dane są poglądowe i w Twoim przypadku bank może zaproponować inną kwotę. Jeśli chcesz wiedzieć, która oferta to najtańszy kredyt gotówkowy aktualnie, to zerknij do naszego rankingu. Znajdziesz tam również propozycje innych banków, które wciąż działają bez zakłóceń i obsługują wnioski klientów o kredyt gotówkowy.

działanie banków w czasie epidemii

Kredyt gotówkowy online 2020

Jeżeli zależy Ci, aby otrzymać ofertę kredytu gotówkowego online, to spośród wyżej wymienionych, jest to dostępne w Alior Banku. Krótki formularz kontaktowy wypełniasz przez internet. Oddzwania do Ciebie doradca z Alior Banku i pomaga wypełnić wniosek. Po uzupełnieniu wszystkich informacji, wniosek jest przekazywany do analizy kredytowej. Wtedy też potwierdzasz swoją tożsamość. Można to zrobić podczas krótkiej wideorozmowy z analitykiem banku, więc nawet jeśli wcześniej nie byłeś klientem Alior Banku, to możesz uzyskać kredyt bez wychodzenia z domu. Po uzyskaniu decyzji pozytywnej, pieniądze są od razu przesyłane na Twoje konto. Umowę o kredyt zaś podpisujesz mailowo.

Alior Bank pożyczy także najwyższą kwotę, nawet osobom, które zarabiają najniższą krajową. Jeśli zaliczasz się do tej grupy, to właśnie tam warto się udać.

Alior Bank kredyt gotówkowy online – zawnioskuj tutaj >>

Dodano:
05 Maj 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły