Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności ×
Advertisement

Ile zapłacisz za Sylwestra 2017/2018?

Fot. pexels.com

Odliczanie do Sylwestra czas zacząć. To już ostatni dzwonek, aby zarezerwować miejsce w hotelu lub zaplanować wyjazd w góry. Jeśli jednak chcesz powitać Nowy Rok na balu lub zorganizowanej imprezie, musisz się liczyć z niemałym wydatkiem. Jaki jest koszt zabawy sylwestrowej? Co zrobić, gdy masz ograniczony budżet, a nie chcesz spędzać Sylwestra bezczynnie w domu? Sprawdź!

Według badań przygotowanych przez porównywarki cen hoteli HotelsCombined.pl Polacy coraz rzadziej chcą spędzać Sylwestra w domu. W ubiegłym roku do najchętniej wybieranych kierunków należały: Warszawa, Praga oraz Zakopane. Lubimy wyjeżdżać, jednak Sylwester poza domem to także dodatkowe koszty. Dowiedz się, jaką sumę musisz przygotować, jeśli chcesz przywitać Nowy Rok w górach, nad morzem lub za granicą.

Sylwester w górach

Obudzić się w Nowy Rok w niewielkiej drewnianej chatce, a zaraz potem ruszyć na narty – to marzenie niejednej osoby. Nic więc dziwnego, że Sylwester w górach cieszy się tak dużą popularnością. Warto mieć na uwadze, że właściciele pensjonatów i hoteli położonych w górskich miejscowościach doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego ceny pokoi są przed Nowym Rokiem znacznie wyższe. Z reguły hotele oferują pakiety, w których skład wchodzi nocleg, wyżywienie, zabawa sylwestrowa oraz dostęp do SPA). Ceny takich pobytów są bardzo zróżnicowane (zależą przede wszystkim od standardu hotelu) i mieszczą się w granicach od 400 zł do nawet 1500 zł za osobę.

Kierunek Sopot

Kolejnym popularnym kierunkiem wybieranym na sylwestrowe szaleństwo jest polskie morze. Co prawda Bałtyk zimą nie jest tak przyjemny, jak latem, jednak nadal ma swój urok. Pokazy sztucznych ogni przy dźwięku odbijających się o brzeg fal to wspomnienie na całe życie. Jeśli chcesz spędzić Nowy Rok w Trójmieście na zorganizowanej imprezie, czeka cię nieco mniejszy wydatek w porównaniu do tego, jaki poniósłbyś w górach. Za sam nocleg ze śniadaniem zapłacisz od 100 do 300 zł za osobę. Do tego należy doliczyć koszt dojazdu oraz imprezy w restauracji lub hotelu. Łącznie sylwestrowy wyjazd nad morze będzie cię kosztował ok. 1000 zł, choć oczywiście możesz znacznie zaoszczędzić, wybierając tańszy hostel lub imprezę w plenerze.

Przywitaj Nowy Rok w europejskiej stolicy

Jeśli w czasie Sylwestra chcesz całkowicie oderwać się do codziennych obowiązków, dobrym pomysłem będzie wyjazd za granicę. Miasta takie jak Berlin, Praga, czy Wiedeń są położone niedaleko, a poczujesz w nich zupełnie inny klimat niż w Polsce. Bilety lotnicze w okresie noworocznym są drogie, dlatego taki wyjazd najlepiej zaplanować z dużym wyprzedzeniem. Możesz jednak skorzystać z innego środka transportu – samochodu lub autokaru. Ta ostatnia opcja to koszt od 50 do 100 zł za bilet dla jednej osoby w zależności od kierunku. Oczywiście oprócz dojazdu musisz doliczyć cenę hotelu oraz imprezy sylwestrowej. Przy odpowiedniej organizacji Sylwester za granicą nie powinien cię jednak kosztować więcej niż ten spędzony w górach.

Mały budżet na Sylwestra? To nie problem

Wyjazd na sylwestra to z pewnością atrakcyjna perspektywa. Nie oznacza to jednak, że osoby, które nie mogą sobie pozwolić na taki wydatek muszą tego wieczora bezczynnie siedzieć w domu. Przedświąteczne przygotowania mogą silnie nadwyrężyć domowy budżet, dlatego wybranie tańszej opcji na spędzenie Sylwestra dla wielu osób jest po prostu koniecznością. Jeśli nie chcesz ostatniej nocy mijającego roku spędzać przed telewizorem, zaproś znajomych i wspólnie przygotujcie imprezę. Warto ustalić temat przewodni i na tej postawie wybrać muzykę, dekoracje oraz stroje. Pomyśl, że na kilka godzin możesz poczuć klimat disco, przenieść się do czasów PRL lub bawić w rytmie latynoskich brzmień. Sylwester w domu to niewielki koszt, a mnóstwo radości i zabawy. Bez względu na to, jakie są twoje możliwości finansowe, postaraj się przywitać Nowy Rok w gronie przyjaciół i bliskich. W końcu jaki Sylwester, taki cały kolejny rok.