Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności ×
Advertisement

Jak dojechać do domu na święta?

Fot.

Każdy, kogo podczas świąt czekają dalsze lub bliższe podróże, zastanawia się jaki środek transportu będzie opłacał się najbardziej. Ja każdego roku staję przed tym wyborem i na własnej skórze sprawdziłam, co jest najbardziej komfortowe, najtańsze i najszybsze.

Jeśli nie korzystasz z własnego auta, masz wiele możliwości dotarcia na miejsce, są to m.in.: pociąg, bus, samolot lub wspólna podróż z kimś, kto wyjeżdża z naszego miasta w tym samym kierunku.

Dla każdego najważniejsze powinno być to, aby dojechać bezpiecznie do celu! Następnie powinieneś się zastanowić, który środek transportu będzie dla ciebie najwygodniejszy lub dzięki, któremu najszybciej znajdziesz się na miejscu.

Pociągiem do celu

Tak, jak zatłoczone są centra handlowe przed świętami, taki sam tłok panuje w pociągu. Jednak jeśli wcześniej zaplanujesz swoją podróż, nie będziesz skazany na spędzenie podróży w korytarzu. Kupując bilety z odpowiednim wyprzedzeniem, zapłacisz za nie mniej i unikniesz podróży na stojąco. Dużą zaletą jest możliwość zakupienia biletu przez internet, dzięki czemu unikniesz kolejek na dworcu. Pociąg jest bardzo dobrym rozwiązaniem, jeśli w podróż wybierasz się ze swoim czworonogiem. Gdy wykupisz dla niego bilet, bez problemu będzie mógł jechać z tobą. W okresie przedświątecznym PKP wprowadza dodatkowe promocje.

R E K L A M A


Busy dla mobilnych

Coraz wygodniej podróżuje się nowoczesnymi autobusami. Gdy kupisz bilet już teraz, to będzie on nawet o połowę tańszy od tego, który zakupiłbyś w dniu wyjazdu. Dużym plusem jest to, że w większości pojazdów będziesz mógł korzystać z wi-fi. Podróż też jest szybsza, bo busy nie zatrzymują się na swojej trasie i jadą bezpośrednio do celu.

Nie wieź powietrza w samochodzie

Jeśli jednak wybierzesz podróż autem, rozłóż koszty na kilka osób.. Popularny w Polsce staje się Carpooling. Jeśli masz wolne miejsce w aucie, to ogłaszasz to na przeznaczonej do tego stronie internetowej (np. BlaBla Car) i zabierasz towarzyszy podróży. Jest to duża oszczędność na paliwie dla właściciela auta, a dla pasażera zazwyczaj tańszy transport i możliwość dotarcia pod sam dom. Ta forma podróżowania jest bardzo popularna w krajach zachodnich. Zdecydowanie jest to opcja dla osób, lubiących nawiązywać nowe znajomości. Gorzej jak trafimy na politycznego gawędziarza, wtedy może być to bardzo długa podróż.

Samolotem będzie taniej?

Wiele osób uważa, że samolot to przyjemność tylko dla bogatych. Jednak to nie prawda. Coraz częściej linie lotnicze mają bilety w wyjątkowych cenach. Zdarzają się sytuacje, że bilet na samolot będzie tańszy od naziemnych środków transportu. W tym przypadku po raz kolejny, sprawdzi się zasada wcześniejszego zakupu. Jeśli będziesz śledził ceny biletów, na pewno uda ci się znaleźć coś w dobrej cenie. Jeśli na trasie z twojego miejsca zamieszkania do miasta, do którego się wybierasz, latają samoloty, koniecznie śledź oferty przewoźników.

Najważniejsze jest to abyś podróż zaplanował wcześniej, pozwoli ci to uniknąć wielu nieprzyjemnych niespodzianek. Cokolwiek wybierzesz pamiętaj, że przede wszystkim liczy się twoje bezpieczeństwo i spokojna podróż. Dzięki temu na czas dotrzesz do domu i spędzisz spokojny czas wśród najbliższych.