Jak grać na giełdzie?

  • 17 Gru 2019
  • 1 min. czytania
  • Komentarze(0)
Grać na giełdzie przede wszystkim należy rozsądnie. Zanim zaczniesz inwestować, powinieneś sprecyzować swoje oczekiwania, dotyczące celów inwestycyjnych.
Jak grać na giełdzie?

Grać na giełdzie przede wszystkim należy rozsądnie. Zanim zaczniesz inwestować, powinieneś sprecyzować swoje oczekiwania, dotyczące celów inwestycyjnych. Czy chcesz zgromadzić kapitał na emeryturę? Czy traktujesz to jako rozrywkę? Ile chciałbyś zarobić?

 

Potem weź pod uwagę, jakie ryzyko jesteś w stanie ponieść. Od tego zależy specyfika instrumentu na który powinieneś się zdecydować. Jeżeli nie chcesz stracić oszczędności, powinieneś wybrać bezpieczne instrumenty (np. obligacje). Jeżeli nastawiasz się na duży zysk, ale bierzesz pod uwagę także możliwą stratę, to powinieneś grać na akcjach.

 

Jeśli nie czujesz się pewnie w tematyce inwestowania, na etapie doboru instrumentów skorzystaj z porady doradcy inwestycyjnego.

 

Kiedy już zaczniesz zawierać swoje pierwsze transakcje, dowiedz się więcej o psychologii inwestowania. Dzięki temu unikniesz prostych błędów i zaczniesz grać, wykorzystując zdrowy rozsądek, a nie emocje.

 

Dodano:
17 Gru 2019

Zaktualizowano:
04 Sie 2020

Zobacz również inne poradniki

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły