Jak nie zwariować w święta?

  • 19 Gru 2019
  • 4 min. czytania
  • Komentarze(0)
Spraw, aby święta w tym roku były dla ciebie związane z relaksem, spędzeniem czasu z najbliższymi i oddaniem się tylko tym czynnościom, które spowodują dobry nastrój. Uważasz, że masz zbyt dużo obowiązków? Możesz to zmienić! To wcale nie takie trudne, wystarczy, że odpowiednio je zaplanujesz.
Jak nie zwariować w święta?

Jest kilka prostych sposobów na to, aby święta spędzić w dobrej atmosferze. Ten okres nie musi kojarzyć się ze stresem, gonitwą po prezenty i dużymi wydatkami. Nie oznacza to, że musisz zrezygnować z obdarowania najbliższych. Na takie okazje najlepsze okażą się środki z konta oszczędnościowego.

Nawet kilkadziesiąt złotych odkładane systematycznie pozwoli uzbierać sumę idealną na święta. Jeśli w tym roku jeszcze nie założyłeś konta oszczędnościowego, koniecznie zrób to wraz z nowym rokiem. Niech będzie to Twoje noworoczne postanowienie. Co jeszcze możesz zrobić, aby nie zwariować w święta?

Obowiązki zamień na przyjemności

Przygotowania do świąt będą prostsze, przyjemniejsze i tańsze, jeśli zaangażujesz w to swoich najbliższych. Gdy ulepisz 100 pierogów i uszek dla całej rodziny, ugotujesz masę świątecznych dań, z pewnością nie będziesz już miał ochoty ich zjeść podczas świątecznej kolacji. Niektóre dania możesz zrobić wcześniej, a do pomocy w przygotowaniu pozostałych zmotywować rodzinę lub przyjaciół.

Zazwyczaj podczas wspólnego gotowania czas płynie szybciej, przyjemniej oraz możesz nauczyć się nowych przepisów. W ozdabianiu domu mogą pomóc Ci dzieci, potraktują to jako dobrą zabawę i bądź pewien, że nie zabraknie w tym kreatywności. Pamiętaj, że żywność warto szanować - nie przesadzaj z ilością potraw. Znaczna część z nich jest po prostu zbędna. Nic się nie stanie, jeśli raz na jakiś czas skorzystasz z cateringu.

Przygotuj się na wydatki

Święta to okres zwiększonych wydatków, dlatego już zawczasu warto się na nie przygotować. Idealnym rozwiązaniem okaże się konto oszczędnościowe. Wystarczy, że co miesiąc będziesz wpłacać na nie 50 zł, a już po roku na Twoim koncie uzbiera się 600 złotych. Taka kwota na pewno wystarczy na prezenty dla najbliższych. Nic nie stoi także na przeszkodzie, abyś na konto oszczędnościowe odkładał nieco więcej. Co ważne, jest ono oprocentowane, co pozwoli Ci na dodatkowy zysk. Jeśli chcesz porównać wysokość prowizji w poszczególnych bankach, skorzystaj z rankingu kont oszczędnościowych.

Zakupy - im wcześniej tym lepiej

Ostateczne zakupy zrób w godzinach porannych. Ryzyko, że natkniesz się na kolejki jest mniejsze, niż gdy wybierzesz się na nie po południu. Druga możliwość to zamówienie produktów przez internet. Plusy tego rozwiązania to m.in. to, że nie dźwigasz zakupów, nie tracisz czasu na stanie w kolejkach i wszystko, czego potrzebujesz zostanie dostarczone pod wskazany przez ciebie adres.

Konto oszczędnościowe w ramach prezentu

Kolejny zestaw kosmetyków, żel pod prysznic, balsam do ciała czy perfumy? Masz dość prezentów, które nic nie wnoszą, a jedynie zalegają na łazienkowej półce? Chcesz obdarować kogoś wyjątkowego: syna, córkę, chrześniaka, a może wnuka? Dobrym rozwiązaniem okaże się założenie konta oszczędnościowego z myślą o najbliższej osobie. W ten sposób podarujesz mu nieco większą kwotę, a co najważniejsze, Twój budżet za bardzo tego nie odczuje. Na koncie oszczędnościowym możesz wybrać cel, a także kwotę, którą chcesz ubierać. Być może zapewni Ci to dodatkową motywację.

Po świątecznej kolacji

Lepszą rozrywką niż zmywanie całej poświątecznej zastawy, będzie wyjście z najbliższymi na spacer czy spotkania sąsiadów na pięknie oświetlonych ulicach. Dla tych, którzy nie mają siły po zjedzeniu dwunastu dań, dobrym rozwiązaniem będzie zagranie w ulubioną planszówkę lub obejrzenie jednego z najlepszych świątecznych filmów wraz z rodziną.

Święta trwają przecież kilka dni. To czas, który powinieneś poświęcić najbliższym. Domowe obowiązki mogą zejść chwilowo na drugi plan. Wyjmij lepiej sanki i zabierz dzieci na zewnątrz. Wspólnie możecie odkrywać uroki zimowej aury.

Znajdź czas dla siebie

Czas świąt to przede wszystkim spędzanie czasu z najbliższymi. Nie oznacza, to, że masz zapomnieć o sobie. Odpręż się z ulubioną książką lub filmem, grzanym winem i pobądź ze sobą. Świąteczny wieczór to doskonały moment na wyciszenie. Cały świat na chwilę zamiera od pogoni za pracą czy sukcesem. Ty też możesz zwolnić.

Koniec roku to dobry czas na podsumowania i stworzenie planu na nowy rok. Większość osób na liście postanowień noworocznych wpisuje oszczędzanie. Z pewnością konto oszczędnościowe pomoże w realizacji tego celu.

Dzięki powyższym propozycjom Twoje święta będą spokojniejsze i zapewnią Ci chwile błogiego relaksu. Skupisz się na dobrych tradycjach, a nie na tych tworzonych przez centra handlowe. Wprowadź swój zwyczaj naprawdę spokojnych świąt. Po tak spędzonym świątecznym czasie, wrócisz do codziennego życia z głową pełną nowych pomysłów.

Dodano:
19 Gru 2019

Zaktualizowano:
05 Sie 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły