Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności ×
Advertisement

Jak nie zwariować w święta?

Fot.

Spraw, aby święta w tym roku były dla ciebie związane z relaksem, spędzeniem czasu z najbliższymi i oddaniem się tylko tym czynnościom, które spowodują dobry nastrój. Uważasz, że masz zbyt dużo obowiązków? Możesz to zmienić!

Jest kilka prostych sposobów na to, aby święta spędzić w dobrej atmosferze i odejść od tradycji. Oczywiście chodzi mi o powszechne przyzwyczajenie do świątecznej gonitwy, a nie o te dobre nawyki związane ze świętami. Jak nie dać się wciągnąć w wir wszechobecnego napięcia? Biegu po choinkę, karpia, prezenty czy polerowania każdego sztućca osobno.

Obowiązki zamień na przyjemności

Przygotowania do świąt będą prostsze, przyjemniejsze i tańsze, jeśli zaangażujesz w to swoich najbliższych. Gdy ulepisz 100 pierogów i uszek dla całej rodziny, ugotujesz masę świątecznych dań, z pewnością nie będziesz już miał ochoty ich zjeść podczas świątecznej kolacji. Niektóre dania możesz zrobić wcześniej, a do pozostałych zmotywować rodzinę lub przyjaciół. Zazwyczaj podczas wspólnego gotowania czas płynie szybciej, przyjemniej oraz możesz nauczyć się nowych przepisów . W ozdabianiu domu mogą pomóc ci dzieci, potraktują to jako dobrą zabawę i bądź pewien, że nie zabraknie w tym kreatywności.

Zakupy

Ostateczne zakupy zrób w godzinach porannych. Ryzyko, że natkniesz się na kolejki jest mniejsze, niż gdy wybierzesz się na nie po południu. Druga możliwość to zamówienie produktów przez internet. Plusy tego rozwiązania to m.in. to, że nie dźwigasz zakupów, nie tracisz czasu na stanie w kolejkach i wszystko, czego potrzebujesz zostanie dostarczone pod wskazany przez ciebie adres.

Przedświąteczne spotkanie z przyjaciółmi

Kilka dni przed wigilią zaproś znajomych na świąteczną kolację. Przygotujcie kilka tradycyjnych dań i to, co wszyscy najbardziej lubicie. Przygotuj muzykę, stwórz świąteczny nastrój (naprawdę nie potrzebujesz do tego choinki, wystarczy kilka świec). Spędzenie czasu z ludźmi, którzy są ci bliscy z pewnością pomoże ci zwolnić, odstresować się i nie myśleć o tym, że nie kupiłeś prezentu dla cioci... z którą i tak nie utrzymujesz kontaktów.

R E K L A M A

Po świątecznej kolacji

Lepszą rozrywką niż zmywanie całej poświątecznej zastawy, będzie wyjście z najbliższymi na spacer czy spotkania sąsiadów na pięknie oświetlonych ulicach. Dla tych, którzy nie mają siły po zjedzeniu dwunastu dań, dobrym rozwiązaniem będzie zagranie w ulubioną planszówkę lub obejrzenie jednego z najlepszych świątecznych filmów wraz z rodziną.

Znajdź czas dla siebie

Czas świąt to przede wszystkim spędzanie czasu z najbliższymi. Nie oznacza, to, że masz zapomnieć o sobie. Odpręż się z ulubioną książką lub filmem, grzanym winem i pobądź ze sobą.

Dzięki tym propozycjom twoje święta będą spokojniejsze i całkowicie wypoczniesz podczas nich. Skupisz się na dobrych tradycjach, a nie na tych tworzonych przez centra handlowe. Wprowadź swój zwyczaj naprawdę spokojnych świąt. Po tak spędzonym świątecznym czasie, wrócisz do codziennego życia z głową pełną nowych pomysłów.

Podobne artykuły