Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności ×
Advertisement

Jak oszczędzić w święta? Sprawdzone sposoby

Fot.

Już niebawem w galeriach handlowych zabrzmi „Last christmas”, a sklepowe witryny będą pełne przepychu, brokatu i choinek. Jednocześnie jest to wyjątkowo gorący okres dla twojego portfela. Przedświąteczna gorączka dopada chyba każdego, jednak co zrobić żeby w styczniu nie obudzić się z poświątecznym „kacem finansowym”?

Jest wiele sposobów na to, aby nie zrujnować swojego budżetu w okresie świątecznym. Nie będzie to nawet wymagało od ciebie wielu wyrzeczeń. Wystarczy, że wszystko dokładnie zaplanujesz, a nie będziesz musiał się martwić, że wydasz za dużo pieniędzy. Ile razy uświadamiałeś sobie, że stanowczo za dużo wydałeś, dopiero po zakupach? Poznaj kilka prostych sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy podczas świąt.

Zasada nr 1 Nie kupuj na ostatnią chwilę

Robienie zakupów w pośpiechu nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem dla twojego budżetu. Tak naprawdę możesz kompletować prezenty przez cały rok, kto powiedział, że świąteczne zakupy robi się tylko w grudniu? Zawsze możesz znaleźć coś na sezonowych wyprzedażach, czym będziesz mógł obdarować swoich bliskich. Nie masz co liczyć na wyjątkowe wyprzedaże i promocje w okresie okołoświątecznym. Dlatego warto, abyś temat prezentów zamknął najpóźniej w listopadzie. Z pewnością pozwoli ci to na zapewnienie sobie spokoju przed świętami i będziesz mógł skupić się na przygotowywaniu swojego domu i wprowadzaniu do niego świątecznej atmosfery.

Zasada nr 2 Postaw na zakupy w sklepach on-line

Uważam, że bieganie po sklepach przed świętami można zaliczyć do tak samo stresogennych sytuacji co przeprowadzka, planowanie ślubu czy zalanie mieszkania sąsiadowi. Dlatego od kilku lat wszystkie prezenty, którymi chcę obdarować swoich bliskich zamawiam przez internet lub wykonuję je samodzielnie. Kolejna zaleta robienia zakupów on-line to możliwość porównania cen i zaoszczędzenie pieniędzy. Warto korzystać z porównywarek cenowych, które ułatwią wybranie najlepszej oferty.

Zasada nr 3 Pamiętaj o Black Friday i Cyber Monday

Czarny Piątek i Cyber Monday dotarły do Polski ze Stanów Zjednoczonych. Coraz więcej sklepów w tym czasie organizuje specjalne wyprzedaże, jednak nadal nie jest to aż tak popularne jak w Stanach Zjednoczonych. Jeśli do tego czasu nie kupisz wszystkich prezentów, jest to ostatni moment na skorzystanie z naprawdę dobrych okazji.

Zasada nr 4 Nie kupuj ozdób świątecznych

Wprowadzenie wyjątkowej atmosfery do twojego domu nie musi wiązać się z wydawaniem ogromnej sumy na światełka, stroiki i inne ozdoby. Najprostszym sposobem na uniknięcie wydawania pieniędzy na świąteczne gadżety jest zrobienie ich samodzielnie. Nawet jeśli uważasz, że nie jesteś zbyt kreatywny w tej dziedzinie z pomocą z pewnością przyjdzie ci internet.

Zasada nr 5 Postaw na ekologiczne święta

Zorganizuj swoje święta tak, aby były one w równowadze z ekologią. Jeśli planujesz zakupić drzewko, postaw na takie, które będzie żywe i jest zasadzone w doniczce tak, aby później móc przesadzić je do ogrodu. Jeśli nie chcesz żywej choinki możesz ją zastąpić różnego rodzaju ozdobami, żywymi gałązkami i świecami. W ekologiczny sposób możesz zapakować prezenty dla swoich bliskich. Szary papier również może wyglądać bardzo efektownie, jeśli połączysz go z ozdobami w postaci gałązek lub własnych rysunków. Możesz wykorzystać wszystko co nadaje się do powtórnego użytku. Podczas świątecznych porządków zwróć uwagę na to, aby wykorzystywać środki czystości, które są przyjazne dla środowiska. Coraz częściej wracamy do sposobów wykorzystywanych przez nasze mamy i babcie. Z pomocą przyjdzie ci z pewnością ocet, soda i oliwa, które są znacznie mniej szkodliwe dla domowników i środowiska, niż szkodliwe chemiczne detergenty.

Zasada nr 6 Szukaj okazji – zwrotów, moneybacków i programów lojalnościowych

Gdy twój portfel jest wypełniony kartami lojalnościowymi, to święta są doskonałym momentem, aby skorzystać z benefitów, które są proponowane przez sklepy. Zanim udasz się na zakup,y sprawdź czy twój bank nie ma dla ciebie przygotowanej oferty specjalnej u swoich partnerów. Korzystaj ze wszelkich moneybacków i spraw by zakupy choć w drobnym stopniu ci się zwróciły.

Podobne artykuły