Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności ×
Advertisement

Jak przygotować tanią imprezę Halloween dla dzieci?

Fot. pexels.com

Według statystyk Halloween obchodzi tylko 1 na 10 Polaków. Widać więc, że nie ulegamy trendom z Zachodu i jesteśmy przyzwyczajeni do tradycji. Jednocześnie „święto duchów” może być doskonałym pretekstem, aby kreatywnie zorganizować czas dzieciom. Dowiedz się, jak przygotować imprezę Halloween dla najmłodszych i nie wydać przy tym fortuny.

Halloween obchodzimy w wieczór 31 października. Geneza święta nie jest dokładnie znana, jednak przyjmuje się, że zwyczaj przebierania za upiory i duchy wywodzi się z tradycji celtyckiej. Dzisiaj Halloween kojarzymy przede wszystkim z zabawą, przeznaczoną zwłaszcza dla najmłodszych.

Cukierek czy psikus?

Jedną z najpopularniejszych zabaw na Halloween jest „cukierek albo psikus” (ang. trick or treat). Zgodnie ze zwyczajem w trakcie „święta duchów” dzieci przebierają się w mroczne stroje i odwiedzają wszystkich sąsiadów z pytaniem „cukierek albo psikus”. Jeśli gospodarz nie ma przygotowanych słodkości, musi się liczyć z tym, że czeka go psikus. W Polsce jest to zabawa, za którą wiele osób nie przepada, dlatego lepiej wybierz atrakcje, które zorganizujesz w domu. Innym przykładem zabawy na Halloween jest apple bobbing. Napełnij średniej wielkości miskę wodą i włóż do niej kilka jabłek. Dzieci podchodzą pojedynczo do miski i starają się ugryźć jabłko bez użycia rąk. Osoba, której się to uda, będzie miała szczęście w nadchodzącym roku.

Straszne przekąski

Halloweenowa impreza nie może się odbyć bez przekąsek. Jak możesz zaskoczyć dzieci oraz ich rodziców? Poniżej kilka prostych przepisów:

  • „Palce” z parówek i ciasta francuskiego. Parówki przekrój na pół, ciasto francuskie podziel na szerokie paski. Owijaj każdą parówkę ciastem w taki sposób, aby fragment został odkryty. W to miejsce wbij migdał, który będzie „paznokciem”. Gotowe paluchy włóż do piekarnika rozgrzanego do 180o na ok. 15-20 minut. Po upieczeniu możesz polać „paznokcie” ketchupem, będą wyglądały jeszcze bardziej upiornie.
  • Banany-duszki – ten prosty deser przygotujesz w zaledwie kilka chwil. Obrane banany przekrój na pół, zamocz w gęstym jogurcie naturalnym i nabij na długie wykałaczki. Z czekoladowych, pokruszonych ciastek zrób oczy oraz buzie. Przekąskę ułóż na talerzu.
  • Mandarynki-mini dynie – Obrane mandarynki ułóż na półmisku. Pokrój selera naciowego w malutkie kawałki i wbij w taki sposób, aby przypominały „ogonki” dyni.
  • Dżdżownice w ziemi. Przygotuj kilka niewielkich szklanek. Na spód nasyp pokruszone, czekoladowe ciastka (możesz użyć tych samych, co do dekoracji bananowych duszków). Następnie wbij żelki dżdżownice tak, aby przypominały robaki wychodzące z ziemi.

Do przygotowania wszystkich przekąsek będziesz potrzebował jedynie kilku składników, co oznacza, że ich zakup z pewnością nie nadwyręży twojego budżetu. Dzieciaki natomiast będą zachwycone.

Przebranie na Halloween

Nieodłącznym elementem Halloween są mroczne, przerażające stroje. Nie wypożyczaj przebrania, a tym bardziej go nie kupuj. Uruchom swoją wyobraźnię, a co najważniejsze – zachęć dziecko do współpracy. Jakie przebrania przygotujesz bez problemu w domu? Wielka czapa w kształcie stożka to nieodłączny atrybut czarownicy, przepaska na oko sprawi, że twoja pociecha poczuje się jak prawdziwy pirat, natomiast olbrzymia peleryna zrobiona ze starego prześcieradła lub zasłony będzie najważniejszym elementem stroju wampira. W internecie znajdziesz również niezliczoną ilość tzw. tutoriali, które pokazują, jak krok po kroku wykonać przerażający makijaż, który upodobni dziecko do mumii lub wiedźmy.

Dekoracja mieszkania

Przed rozpoczęciem imprezy Halloween zadbaj o odpowiednią dekorację mieszkania. W sieci możesz za kilkanaście złotych kupić sztuczną pajęczynę, papierowe pająki i czaszki. Możesz także przygotować ozdoby samodzielnie. Wytnij o twory w niewielkich dyniach, a do środka włóż świeczki. Dyniowe lampiony będą dawały po zmroku delikatne światło. Podobną dekorację możesz wykonać z pustych słoików i kolorowej bibuły.

Zorganizowanie taniej imprezy Halloween to nic trudnego. Wystarczy, że poświęcisz trochę czasu na przygotowania, a nie będziesz musiał wydawać fortuny. Pamiętaj, że święto duchów ma być przede wszystkim dobrą zabawą. Dla ciebie i twojego dziecka.