Jak sfinansować wyjazd na wakacje?

 • 02 Sie 2017
 • 5 min. czytania
 • Komentarze(2)
Za tobą cały rok ciężkiej pracy. Marzysz o tym, aby położyć się na gorącym piasku i odpocząć. Zaraz jednak przychodzi ci do głowy myśl: Skąd mam wziąć na to pieniądze?. Nie rezygnuj z wakacyjnego wyjazdu tylko dlatego, że nie masz wystarczających środków! Sprawdź, skąd wziąć gotówkę na podróż.
Jak sfinansować wyjazd na wakacje?

Za tobą cały rok ciężkiej pracy. Marzysz o tym, aby położyć się na gorącym piasku i odpocząć. Zaraz jednak przychodzi ci do głowy myśl: „Skąd mam wziąć na to pieniądze?”. Nie rezygnuj z wakacyjnego wyjazdu tylko dlatego, że nie masz wystarczających środków! Sprawdź, skąd wziąć gotówkę na podróż.

Joanna jest księgową, ma dwójkę dzieci. Chociaż ona i mąż dużo pracują, nie mogą sobie pozwolić na wakacyjny wyjazd całą rodziną. Nawet krótki pobyt nad polskim morzem byłby dla nich zbyt dużym obciążeniem finansowym.

Jak sfinansować wyjazd na wakacje?

Czy pani Joanna powinna w takim razie zrezygnować z wakacyjnego wyjazdu? Wręcz przeciwnie. Jeżeli w trakcie urlopu pozostajemy w domu, z reguły nie odpoczywamy. Zamiast spać do późna i spędzać czas ze znajomymi, zabieramy się za zaległe porządki lub remont. Dobrze więc zaplanować przynajmniej kilkudniowy urlop i spędzić go z dala od miejsca zamieszkania. Masz wówczas pewność, że nie będziesz sobie zaprzątał głowy niepomalowaną kuchnią lub cieknącym kranem. Co jednak zrobić, gdy nie masz wystarczających środków, a chcesz jechać na wakacje? Jest kilka sposobów na sfinansowanie takiej podroży.

R E K L A M A

Jak sfinansować wyjazd na wakacje?

Pożyczka gotówkowa

Pożyczka gotówkowa pozwoli ci szybko i wygodnie zasilić domowy budżet. Nie musisz się martwić o liczne formalności, skomplikowane procedury ani długi czas oczekiwania na decyzję kredytową. Pieniądze z pożyczki mogą trafić na twoje konto nawet w ciągu dnia od daty złożenia wszystkich dokumentów. W przeciwieństwie do większości chwilówek pożyczone pieniądze oddajesz w ratach, dzięki czemu nie musisz się martwić o to, jak sobie poradzisz ze spłatą długu po wakacjach. Skąd weźmiesz kilka tysięcy, aby zwrócić je firmie pożyczkowej? Jeśli skorzystasz z pożyczki bankowej, twoje zobowiązanie zostanie rozłożone na wygodne raty. Jeśli będziesz rozsądnie gospodarował budżetem i pamiętał o kilku nawykach, bez trudu spłacisz pożyczkę.

Co zrobić, aby spłacić pożyczkę w terminie?
1. Zacznij spisywać wszystkie swoje wydatki, także te najdrobniejsze. Aby było ci łatwiej, możesz skorzystać z aplikacji mobilnej.
2. Po miesiącu sprawdź, na co przeznaczasz najwięcej pieniędzy.
3. Przygotuj domowy budżet, tzn. ustal, ile wydajesz na rachunki, raty kredytów i opłaty stałe, a ile przeznaczasz na pozostałe wydatki.
4. Zastanów się, w jaki sposób możesz zacząć oszczędzać (np. kupować tańszą żywność oraz chemię, zamiast samochodem dojeżdżać do pracy rowerem itp.).
5. Zaoszczędzone pieniądze przeznacz na ratę nowego zobowiązania. Pamiętaj, aby raty i rachunki spłacać w pierwszej kolejności, dopiero potem pozwalaj sobie na drobne przyjemności.
 

W okresie letnim wiele osób wybiera pożyczki krótkoterminowe, zamiast poszukać odpowiedniego produktu w banku. Tymczasem tradycyjna pożyczka jest znacznie bezpieczniejsza, a co najważniejsze – tańsza. Przykładowo RRSO chwilówki może wynieść nawet 534 proc. (przy średniej kwocie pożyczki: 1 954 zł, okres pożyczki: 318 dni, średnie oprocentowanie: 7,14 proc., średnia prowizja: 46,11 zł), natomiast pożyczki gotówkowej jedynie 9,62 proc. (przy średniej kwocie pożyczki: 66 700,00 zł, okres pożyczki: 72 miesiące, oprocentowanie zmienne: 5,50 proc., średnia prowizja: 5 336,00 zł, odsetki 12 380,79 zł).

Co to jest RRSO?
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, czyli faktyczny całkowity koszt kredytu, jaki ponosi klient banku, wyrażony w procentach. Na faktyczny koszt kredytu składa się m.in.: oprocentowanie nominalne, prowizja bankowa, ubezpieczenie oraz dodatkowe koszty (jeśli występują).

Co więcej, pożyczając pieniądze z banku, możesz wnioskować o znacznie większą kwotę i dłuższy okres spłaty. To sprawi, że rata będzie niższa, a tobie będzie łatwiej wygospodarować pieniądze na spłatę pożyczki. Bank Citi Handlowy oferuje również wraz z pożyczką dobrowolne ubezpieczenie Bezpieczne Raty. Decydując się na nie, zabezpieczysz się na wypadek utraty pracy, choroby lub nieszczęśliwego wypadku. Nie będziesz musiał się obawiać, że jeśli spotka cię nieprzewidziana sytuacja, to nie poradzisz sobie ze spłatą należności.

Karta kredytowa

Innym sposobem na szybkie i wygodne sfinansowanie wakacyjnego wyjazdu jest skorzystanie z karty kredytowej. W odróżnieniu od dołączonej do rachunku tradycyjnej karty, za pomocą której wypłacasz własne pieniądze zgromadzone na ROR, płacą kartą kredytową korzystasz z pieniędzy banku, zaciągając swego rodzaju pożyczkę, i co ważne – możesz z niej skorzystać wtedy, kiedy tego potrzebujesz.

W jakich sytuacjach przydaje się karta kredytowa? Przeczytaj historię Marcina. Marcin przez cały rok zbierał pieniądze na wakacje, dlatego nie martwił się, jak sfinansuje letni urlop. Niestety, na miesiąc przed planowaną datą podróży okazało się, że musi zrobić pilny remont – z powodu awarii pralki cała łazienka została zalana. Marcin skorzystał z części pieniędzy zgromadzonych na wakacje. Zamiast jednak rezygnować z wymarzonego wyjazdu, posłużył się kartą kredytową. Opłacił nią hotel oraz przelot, a pozostałe oszczędności przeznaczył na jedzenie i atrakcje turystyczne.

Jak widzisz, karta kredytowa daje ci olbrzymią swobodę w gospodarowaniu przydzielonym do niej limitem. Co więcej, jeśli uregulujesz zadłużenie na karcie w czasie trwania okresu bezodsetkowego, nie ponosisz dodatkowych kosztów za swoją pożyczkę.
Ile pieniędzy możesz wykorzystać, mając kartę kredytową? Bank Citi Handlowy ma w swojej ofercie kartę z opcją prostego pożyczania. Użytkownicy karty Citi Simplicity mogą pożyczyć nawet 5 000 zł, a po 12 miesiącach oddać jedynie 5 500 zł.

Finansowanie wakacji za pomocą karty kredytowej może ci przynieść także inne korzyści. Wraz z kartą możesz otrzymać ubezpieczenie turystyczne oraz zniżki do wybranych punktów usługowo-handlowych, restauracji, sklepów oraz salonów SPA na całym świecie.

Jak widzisz, warto skorzystać z jednej z dwóch opisanych opcji sfinansowania wyjazdu. Łączy je niski koszt i łatwość uzyskania. Nie rezygnuj z odpoczynku tylko dlatego, że cię na to nie stać.

Nie wracaj z urlopu z pustym portfelem! Pobierz darmowy poradnik i dowiedz się:

 • Czym płacić na wyjeździe?
 • Gdzie tanio kupić walutę?
 • Czy opłaca się założyć konto walutowe?
 • Jak nie dać się okraść na wakacjach?

Jak sfinansować wyjazd na wakacje?

Dodano:
02 Sie 2017

Zaktualizowano:
21 Wrz 2020

2 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

 • Anna Malek Ekspert 07 sierpnia 2017
  Katarzyno,dzięki za podzielenie się z nami swoim wyborem.Pozdrawiam serdecznie :)
 • Katarzyna Ekspert 06 sierpnia 2017
  Ja mam akurat kartę kredytową. Korzystam z niej dość często, w tym roku płaciłam nią za noclegi na bookaparcie, bo zdecydowaliśmy się na wakacje w Hiszpanii.

Podobne artykuły