Kredyt gotówkowy – jak szybko dostać kredyt?

 • 22 Cze 2020
 • 7 min. czytania
 • Komentarze(0)
Często osobom starającym się o kredyt zależy na czasie, dlatego banki starają się ograniczyć procedury związane z przyznawaniem kredytu. Minimum formalności sprawia, że czas oczekiwania na decyzję kredytową rzadko kiedy przekracza dwa dni. Jeśli jesteśmy klientem banku, w którym staramy się o kredyt, może to zająć nawet do kilku minut.
Kredyt gotówkowy – jak szybko dostać kredyt?

Pierwszy kredyt jest tym najtrudniejszym. Ciężko jest przebrnąć przez procedury bankowe osobie, która nigdy wcześniej nie składała wniosku o kredyt. Planujesz wziąć kredyt gotówkowy po raz pierwszy? Poniżej znajdziesz garść niezbędnych informacji, dzięki którym procedura wnioskowania nie przysporzy Ci większych trudności.

Jak najszybciej uzyskać kredyt gotówkowy?

Nie każdy może liczyć na pozytywną decyzję kredytową – kredyt przyznawany jest wyłącznie osobom, które nie są nadmiernie zadłużone i nie mają kłopotów z regularną spłatą zobowiązań. Co zrobić, aby dostać kredyt gotówkowy? W pierwszej kolejności upewnij się, że z punktu widzenia banku jesteś wiarygodnym kredytobiorcą.

Zacznij od sprawdzenia informacji, które na Twój temat widnieją w Biurze Informacji Kredytowej (BIK) oraz w Biurze Informacji Gospodarczej (BIG), bo to do nich bank wyśle zapytanie zaraz po otrzymaniu stosownego wniosku. Należy pamiętać, że nie tylko negatywne wpisy, ale również brak jakichkolwiek wpisów może utrudnić rzetelną ocenę wiarygodności, a co za tym idzie, przedstawienia korzystnych warunków kredytowania.

Oszacuj swoją zdolność kredytową – im wyższa zdolność kredytowa, tym większą kwotę możesz pożyczyć. Nie da się ukryć, że niska zdolność kredytowa obniża szanse na otrzymanie kredytu, dlatego mając takową, popracuj nad zbudowaniem pozytywnej zdolności kredytowej.

Znacznie szybciej uzyskasz kredyt gotówkowy, jeśli będziesz mieć dobrą historię kredytową i wysoką zdolność kredytową. Ponadto wiedząc, jak wygląda Twój profil jako kredytobiorcy, będziesz mógł ocenić szanse na kredyt, a tym samym uniknąć ewentualnego rozczarowania decyzją banku.

Sprawdź swoją zdolność kredytową z pomocą praktycznego narzędzia: Kalkulator zdolności kredytowej

Kredyt gotówkowy – warunki do spełnienia

By móc starać się o kredyt gotówkowy należy spełnić kilka podstawowych wymagań. W zależności od banku kryteria oceny potencjalnych kredytobiorców mogą się jednak nieco od siebie różnić, należy je więc zweryfikować jeszcze przed złożeniem wniosku.

Klient wnioskujący o finansowanie musi być osobą pełnoletnią, mieć aktualny dowód osobisty, telefon komórkowy i adres e-mail. W przypadku większości ofert konieczne będzie potwierdzenie uzyskiwanych dochodów. Starając się o kredyt gotówkowy online, wymogiem jest także konto w dowolnym banku.

Po zgromadzeniu wszystkich niezbędnych dokumentów należy złożyć je wraz z wnioskiem o kredyt. Na ich podstawie bank oceni wiarygodność klienta i wyda decyzję kredytową. O ile w przypadku większości instytucji wszelkie formalności można załatwić przez internet lub za pośrednictwem kuriera, to do finalizacji umowy może konieczna może okazać się wizyta w oddziale banku

Jak przygotować się do wzięcia kredytu?

Najważniejsze to zadbać o zdolność kredytową. Jak wiadomo, parametr ten determinują dochody i zobowiązania, dlatego przy odrobinie chęci możemy go zwiększyć. Nie będzie to łatwym zadaniem, ale można przynajmniej spróbować.

Dla banku największe znaczenie ma wysokość średnich miesięcznych dochodów netto, po odjęciu sumy wszelkich zobowiązań. Za zobowiązania uznawane są raty kredytów, limity w ROR lub na kartach kredytowych, abonamenty, pożyczki, jak również koszty utrzymania gospodarstwa domowego i inne koszty stałe (np. alimenty).

Jak zwiększyć swoje szanse i szybko dostać kredyt? Po pierwsze zmniejsz limity kart kredytowych, a najlepiej całkowicie się ich pozbądź. Kolejną kwestią są zobowiązania kredytowe – postaraj się pozamykać te kredyty, w przypadku których zostało niewiele do płaty, ewentualnie obniżyć miesięczne raty. Jeśli masz kilka kredytów i pożyczek, rozważ zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego, który Ci ułatwi uporządkowanie budżetu.

Wystrzegaj się pożyczek i chwilówek, gdyż są one bardzo źle postrzegane przez banki i znacznie obniżają ocenę punktową. Dlatego, jeśli masz na swoim koncie zobowiązania tego typu, spłać je, zanim zawnioskujesz o kredyt.

Dokumenty niezbędne do uzyskania kredytu

W procesie wnioskowania o kredyt gotówkowy konieczne jest dostarczenie wymaganych przez bank dokumentów. Nie zniechęcaj się jednak, gdyż zwykle formalności nie jest aż tak dużo. Najprawdopodobniej zostaniesz poproszony o przedłożenie takich dokumentów jak:

 • dokument potwierdzający tożsamość (np. dowód osobisty lub paszport) – niezbędny do zweryfikowania podanych w formularzu danych,
 • zaświadczenie o zarobkach – potrzebne do oszacowania możliwości spłaty i wyliczenia zdolności kredytowej.
 • wyciąg z rachunku bankowego z ostatnich kilku miesięcy – stanowi on potwierdzenie, że na konto regularnie wpływa określona suma środków (dowód na stabilność finansową).
 • PIT za ostatni rok – wymagany zamiast wyciągu z rachunku bankowego.

Zatrudnieni na umowę o pracę lub inną umowę cywilno-prawną, jak i emeryci czy renciści nie mają większych problemów z potwierdzeniem swoich przychodów. Problem może pojawić się w przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą – ich dochody bywają niestabilne.

Przy kredycie na wyższą kwotę przedsiębiorca może zostać poproszony przez bank o dostarczenie dodatkowo takich dokumentów jak:

 • zaświadczenie z ZUS,
 • wyciąg z konta firmowego i osobistego,
 • rachunek zysków i strat,
 • zaświadczenie z US o niezaleganiu z podatkami,
 • PIT za ostatni rok.

Jeszcze inne zasady mogą obowiązywać dla osób pracujących w wolnych zawodach. Niektóre instytucje mogą dodatkowo wymagać zgody współmałżonka na zaciągnięcie kredytu.

Co należy zrobić, aby otrzymać kredyt?

Kredyt gotówkowy można uzyskać w 7 prostych krokach. Trzymaj się poniższej instrukcji, a proces wnioskowania nie sprawi Ci większych problemów.

 1. Przejrzyj aktualny ranking kredytów gotówkowych i wybierz odpowiednią dla siebie ofertę kredytową.
 2. Przygotuj wymagane dokumenty.
 3. Złóż wniosek wypełniając go na stronie internetowej kredytodawcy, telefonicznie lub osobiście w oddziale banku.
 4. Poczekaj na decyzję kredytową.
 5. Zapoznaj się z warunkami umowy kredytowej.
 6. Podpisz umowę kredytową.
 7. Poczekaj na przelew.

Widzisz, jakie to proste?

Jak szybko można uzyskać kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy online to prawdopodobnie jedna z najszybszych opcji na uzyskanie środków na dowolny cel. Wniosek o kredyt złożyć można bez wychodzenia z domu, siedząc wygodnie w fotelu. Nie musisz obawiać się o bezpieczeństwo swoich danych i pieniędzy – nad wszystkim czuwa bank. Kredyt online gwarantuje minimum formalności i możliwość wnioskowania z urządzeń mobilnych. Dzięki tej ofercie zyskasz więcej czasu na przemyślenie swojej decyzji i zapoznanie się z dokumentami, a w razie jakichkolwiek wątpliwości więcej informacji znajdziesz na stronie banku.

Jak przyspieszyć proces ubiegania się o kredyt gotówkowy?

Pierwszy element, na który masz wpływ jako kredytobiorca, a który w dużym stopniu może przyspieszyć otrzymanie decyzji kredytowej, to dokumentacja. Dlatego postaraj się prawidłowo wypełnić wniosek oraz zgromadzić niezbędne dokumenty, a bank szybciej rozpatrzy Twój formularz i bez zbędnego przedłużania wyda decyzję kredytową.

Po raz pierwszy starasz się o kredyt gotówkowy? Skorzystaj ze wsparcia doradcy kredytowego, który sprawdzi Twoją zdolność kredytową i podpowie Ci, który bank przedstawi najkorzystniejsze warunki kredytowania. Dzięki pomocy doradcy nie uruchamiając procedury kredytowej, zweryfikujesz interesujące Cię informacje. Doradca kredytowy, o ile uzyska komplet potrzebnych informacji, może pomóc nie tylko wybrać ofertę kredytową, ale i przebrnąć przez cały proces wnioskowania, tym samym znacznie go skracając.

Gdzie warto wziąć kredyt?

Zakładając, że to Twój pierwszy kredyt, raczej nie masz historii kredytowej. Co prawda nie działa to na Twoją korzyść, ale z dwojga złego lepiej nie mieć żadnej historii niż mieć na koncie niespłacone zobowiązania. Wystarczy, że masz odpowiednio wysokie dochody, a z przyznaniem kredytu nie powinno być większych problemów. W końcu każdy kredytobiorca kiedyś wziął kredyt po raz pierwszy, a na rynku dostępne są produkty bankowe dedykowane klientom od 18. roku życia.

Jak dostać kredyt gotówkowy na możliwie najlepszych warunkach? Odpowiedź jest prosta – poddaj się szczegółowej weryfikacji, włącznie z przedstawieniem zaświadczenia od pracodawcy. Nie jest bowiem tajemnicą, że im mniej ryzykownym z punktu widzenia banku klientem jesteś, tym mniej będzie Cię kosztować pożyczenie od niego pieniędzy.

Chcesz wziąć kredyt gotówkowy na 20 000 zł z 48-miesięcznym okresem spłaty? Sprawdź oferty następujących banków:

 • Alior Bank,
 • Citi Handlowy,
 • Santander Bank Polska,
 • Bank BNP Paribas,
 • Millennium Bank.

Dodano:
17 Gru 2019

Zaktualizowano:
22 Cze 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły