Jak wziąć kredyt hipoteczny online w Pekao Banku Hipotecznym? Sprawdziłem to!

 • 29 Cze 2020
 • 6 min. czytania
 • Komentarze(0)
Pandemia spowodowała, że banki coraz chętniej świadczą swoje usługi online. Okazuje się, że nawet tak skomplikowany produkt jak kredyt hipoteczny można wziąć z tylko jedną wizytą w oddziale banku na podpisanie umowy! Wszystko pozostałe załatwisz online. 20 minut zajmie Ci wypełnienie wniosku o kredyt hipoteczny w Pekao Banku Hipotecznym. Sprawdziłem jak – krok po kroku – przebiega ten proces.
Jak wziąć kredyt hipoteczny online w Pekao Banku Hipotecznym? Sprawdziłem to!

Jeżeli tak jak ja stawiasz na pierwszym miejscu zasadę #lepiejzdomu, będziesz zainteresowany tym, żeby z jak największej liczby usług bankowych korzystać online, bez potrzeby wychodzenia z domu. W ten sposób możesz nie tylko złożyć wniosek np. o konto osobiste, ale też o kredyt hipoteczny. Niedawno sprawdziłem, które banki umożliwiają skorzystanie z takiego rozwiązania. Jednym z nich jest Pekao Bank Hipoteczny. Na jego przykładzie pokażę, jak przebiega procedura wnioskowania o kredyt hipoteczny online.

To ważne!

Pekao Bank Hipoteczny nie ma własnych placówek. Kredytów hipotecznych udziela za pośrednictwem sieci pośredników. Wniosek o kredyt hipoteczny wraz z klientem wypełnia ekspert z firmy doradztwa finansowego.

Procedurę wnioskowania o kredyt hipoteczny w Pekao Banku Hipotecznym można podzielić na dwa etapy. Co dzieje się w każdym z nich?

Kredyt hipoteczny online - etap pierwszy

Kredyt hipoteczny, w przeciwieństwie do pożyczki hipotecznej, jest produktem celowym. Dlatego też pierwszą informacją, jaką musisz przekazać doradcy jest cel, na jaki chcesz przeznaczyć pożyczone przez bank pieniądze. Najpierw wskazujesz jaka nieruchomość będzie przedmiotem kredytu – lokal mieszkalny (odrębna własność), lokal mieszkalny (spółdzielcze własnościowe prawo) i dom jednorodzinny, a następnie wybierasz jeden z celów kredytowania. Do wyboru masz:

 • zakup na rynku wtórnym,
 • zakup od dewelopera,
 • budowę,
 • remont/wykończenie,
 • spłatę kredytu w innym banku.

W następnym kroku wskazujesz źródło/źródła swoich dochodów. Do wyboru masz kilka opcji, w tym m.in. umowę o pracę (na czas określony lub nieokreślony), działalność gospodarczą czy umowy cywilnoprawne (zlecenie/o dzieło).

Powoli zbliżasz się do końca pierwszego etapu. Przyszedł czas na zaprojektowanie swojego kredytu hipotecznego. Tak nazywa się ekran, na którym podajesz m.in. cenę, za jaką chcesz kupić nieruchomość, kwotę kredytu, o jaką będziesz się ubiegał, kwotę własnych środków, okres kredytowania, wysokość swoich dochodów czy kwotę zobowiązań.

Po podaniu swoich danych personalnych i kontaktowych oraz złożeniu oświadczeń (w tym m.in. o przetwarzaniu danych osobowych w celach marketingowych) kończysz etap pierwszy.

Kredyt hipoteczny online w Pekao Banku Hipotecznym

Gdzie wziąć kredyt hipoteczny? Ranking na naszej stronie pomoże Ci w dokonaniu wyboru >>

Kredyt hipoteczny online - etap drugi

Etap drugi, czyli wypełnienie wniosku kredytowego, jest nieco dłuższy od opisanego powyżej.

Zaczynasz go od podania:

 • swoich danych podstawowych (numeru PESEL, miejsca i kraju urodzenia)
 • i dodatkowych (m.in. obywatelstwa, statusu dewizowego, imion rodziców, statusu obecnego miejsca zamieszkania).

W następnym kroku podajesz adres, pod jakim jesteś zameldowany oraz informacje o liczbie osób, jakie są na Twoim utrzymaniu i o tym, czy razem z Tobą o kredyt będzie wnioskowała druga osoba.

Kredyt hipoteczny online w Pekao Banku Hipotecznym

Kolejny krok rozpoczynasz od złożenia oświadczeń dotyczących m.in. posiadania zdolności do czynności prawnych, bycia skazanym za przestępstwa kryminalne, czy bycia akcjonariuszem Banku Pekao.

Ile będziesz płacił miesięcznie za swój kredyt hipoteczny? Kalkulator wyliczy ratę Twojego kredytu >>

Następnie będziesz poproszony o podzielenie się z bankiem informacją o ogólnym stażu pracy i wieku, w jakim planujesz przejść na emeryturę.

W następnych krokach:

 • wybierasz sposób spłaty kredytu (raty równe/raty malejące),
 • podajesz numer konta bankowego, z którego będziesz spłacał raty kredytu,
 • podajesz podstawowe informacje na temat kredytowanej nieruchomości (jej adres, numer księgi wieczystej, jaka jest dla niej prowadzona – jeżeli go znasz) i składasz oświadczenie dotyczące praw/roszczeń, które obciążają nieruchomość, a nie są ujawnione w księdze wieczystej),
 • wskazujesz osobę do kontaktu w sprawie wyceny nieruchomości i inspekcji nieruchomości,
 • wymieniasz swoje zobowiązania finansowe – podajesz, z jakiego są tytułu, czy występują opóźnienia w ich spłacie (jeżeli np. masz kartę kredytową podajesz nazwę banku, który ją wydał, wysokość limitu kredytowego, jego walutę i datę zawarcia umowy).

Kredyt hipoteczny online w Pekao Banku Hipotecznym

To już ostatnie kroki. Zbliżasz się do końca wypełniania wniosku. Przed Tobą jeszcze tylko podanie informacji o:

Twoich łącznych wydatkach:

 • kosztach mieszkaniowych, czyli kosztach utrzymania domu/mieszkania (m.in. czynsz, podatek od nieruchomości, ogrzewanie, woda, gaz, elektryczność, abonament TV, koszty ubezpieczenia domu/mieszkania),
 • kosztach utrzymania (koszty wyżywienia, ubrania, edukacji, ochrony zdrowia, koszty ponoszone na transport, łączność, koszty kultury i rekreacji, higieny osobistej, pozostałe wydatki).

Oraz o posiadanym przez Ciebie majątku (nieruchomości, akcje/udziały).

Nie wiesz czy stać Cię na kredyt hipoteczny? Kalkulator zdolności kredytowej pomoże Ci to sprawdzić! >>

Ostatnim ekranem jest podsumowanie wniosku kredytowego. Po zapoznaniu się z nim i potwierdzeniu tego przez Ciebie, doradca wysyła formularz kredytowy do banku. Po chwili na adres podany we wniosku bank przysyła Ci maila z formularzem informacyjnym i informacją o kolejnych krokach.