Jak z bankowości korzystają nastolatkowie?

  • 06 Lis 2020
  • 3 min. czytania
  • Komentarze(0)
Santander Bank Polska sprawdził, jakie usługi są popularne wśród młodych posiadaczy kont osobistych. Ta grupa klientów bardzo rzadko odwiedza oddziały, a większość operacji wykonuje przez kanały zdalne. Chętnie korzysta też z kart płatniczych i transakcji mobilnych.
Jak z bankowości korzystają nastolatkowie?

Bankowość dla młodych

Osoby poniżej 18. roku życia mają ograniczone możliwości w wyborze operacji bankowych. Wiąże się to z posiadaniem tylko częściowej zdolności do czynności prawnych lub w przypadku dzieci poniżej 13 lat – nieposiadaniem zdolności. W założeniu konta młodzieżowego biorą wtedy udział rodzice. Nieletni nie mają też dostępu do produktów kredytowych. Nie powstrzymuje to ich jednak przy aktywnym korzystaniu z dostępnych dla nich usług.

Nastolatkowie używają kont, by wygodniej rozporządzać kieszonkowym i otrzymywać stypendium bezpośrednio na swój rachunek. W 54% przypadków środki pochodzą z przelewów. U młodzieży, która dostaje pieniądze, w miesiącu pojawiają się średnio trzy przelewy po 131 zł. 11% wpływów pochodzi z wpłaty w oddziale – tutaj średnia kwota to 224 zł, a 13% środków z samodzielnej wpłaty przez wpłatomat – przeciętnie 292 zł. Dodatkowo 13% nastolatków otrzymuje stypendium przelewem – jego średnia wartość to 191 zł. Saldo na statystycznym koncie dla nieletnich w Santander BP wynosi 772 zł.

Preferowane metody płatności

Nastolatków nie trzeba zachęcać do korzystania z kanału internetowego i mobilnego. Wolą taki sposób obsługi konta niż odwiedzanie oddziału. Wpłaty i wypłaty w placówkach realizuje zaledwie 1% z nich. Przy wypłatach korzystają z bankomatu – takich operacji jest średnio dwie w miesiącu, a przeciętna kwota to 230 zł. 5% nastolatków korzysta przy tym z BLIK-a – średnio dwa razy w miesiącu po 106 zł

72% młodzieży w wieku 13-18 lat płaci w sklepach stacjonarnych kartą lub wykorzystując transakcję mobilną. Takich operacji jest średnio 13 w miesiącu, a przeciętna kwota zakupu to 24 zł. 7% nastolatków wybiera natomiast BLIK-a. W przypadku płacenia w Internecie jednorazowe kody są preferowane przez 30% młodych posiadaczy kont w Santander BP.

Nastolatkowie posiadający Konto Jakie Chcę chętnie wybierają różnego rodzaju przelewy. Co piąty zleca je ze swojego rachunku – przeciętnie są to dwie takie operacje w miesiącu na kwotę 103 zł. 7% młodych nie chce czekać i decyduje się na przelewy natychmiastowe o przeciętnej wartości 134 zł. Wśród młodzieży popularne są też przelewy na telefon BLIK. Średnio wykonują ich 2,6 w miesiącu – każdy po 47 zł. Według Santander BP odsetek nieletnich klientów, którzy korzystają z takiej metody, podwoił się od początku roku.

Jaki to bank? Wpisz numer rachunku i sprawdź bank >>

Otrzymaj premię 200 zł – promocja do 30 listopada

Do końca listopada otwarcie Konta Jakie Chcę związane jest z promocją, w ramach której można otrzymać 200 zł premii. Wystarczy złożyć wniosek o założenie rachunku przez Internet lub infolinię banku, wyrazić wymagane zgody, zapewnić wpływy na min. 1000 zł w każdym z trzech miesięcy, wykonać min. 5 transakcji bezgotówkowych i zalogować się do aplikacji Santander mobile. Dodatkowe 50 zł otrzyma uczestnik promocji, który do 25 grudnia złoży wniosek i zawrze umowę o Konto Jakie Chcę dla dziecka poniżej 18 lat.

Weź udział w promocji konta młodzieżowego>>

Dodano:
06 Lis 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły