Jak założyć konto osobiste na selfie? Testuję na przykładzie konta w BNP Paribas!

  • 21 Maj 2020
  • 4 min. czytania
  • Komentarze(0)
Koronawirus sprawił, że banki znacznie przyspieszyły rozwój swoich technologii. Oczywiście już od paru lat nie trzeba było iść do placówki, aby otworzyć konto osobiste, ale hitem ostatnich tygodni stało się zakładanie tego produktu, za pomocą selfie. Jak to działa, ile trwa, co trzeba mieć? Przetestowałam to dla Ciebie!
Jak założyć konto osobiste na selfie? Testuję na przykładzie konta w BNP Paribas!

Możliwość założenia konta osobistego na selfie ma w swojej ofercie kilka banków.  Ja zdecydowałam, że przetestuję propozycję Banku BNP Paribas i otworzę Konto Otwarte na Ciebie dzięki aplikacji GOmobile, czyli Konto Otwarte na Ciebie.

Konto osobiste BNP Paribas - dowiedz się więcej o korzyściach i opłatach >>

Zakładanie konta osobistego na selfie – krok po kroku

Jeszcze przed testem myślałam, że wystarczy zrobić zdjęcie telefonem swojej twarzy i już – konto założone. Jednak BNP Paribas pomyślał o tym, że ktoś mógłby podszyć się pod inną osobę i założyć rachunek w jej imieniu. Dlatego cały proces jest odpowiednio zabezpieczony, a do weryfikacji tożsamości jest wykorzystywana biometria. Brzmi kosmicznie? Tak, ale jest całkiem proste! Wystarczy, że przygotujesz dowód osobisty i możesz zaczynać.

1. Ściągasz aplikację GOmobile ze Sklepu Play (dla telefonów z Androidem) albo Appstore (dla telefonów z iOS).

2. Wypełniasz dane kontaktowe (numer telefonu i email), na który bank przyśle Ci kod weryfikacyjny do wniosku oraz umowę o konto.

3. Wybierasz rodzaj karty. Ja zdecydowałam się na Kartę Otwartą na eŚwiat, bo ma darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i ubezpieczenie „Cyber pomoc”, które zapewnia ochronę danych w internecie, pomoc w przypadku utraty danych z dysku, reputacji internetowej i kradzieży tożsamości. Zakupy robię głównie przez internet, więc z pewnością mi się to przyda. Ty masz do wyboru jeszcze m.in. Kartę Otwartą na Dzisiaj (zupełnie darmową).

konto osobiste bnp paribas

4. Potwierdzasz swoją tożsamość. To jest najciekawszy element całego procesu, więc czytaj uważnie polecenia w aplikacji. Najpierw robisz zdjęcie obu stron dowodu osobistego (wszystko w ramach bankowej aplikacji, więc nie musisz obawiać się o utratę danych), a potem potwierdzasz, że Ty to Ty kilkoma ruchami głowy – aplikacja Cię poprowadzi. To nie jest nic trudnego.

konto osobiste bnp paribas

5. Uzupełniasz dodatkowe informacje. Po pozytywnej weryfikacji tożsamości, aplikacja na podstawie zdjęcia sama uzupełnia Twoje dane z dowodu osobistego. To spora oszczędność czasu, ale też nie ma ryzyka pomyłki. Ty później tylko sprawdzasz prawidłowość informacji i zatwierdzasz. Pozostaje jeszcze wpisać dane adresowe oraz związane z dochodami. Chwilę trwa weryfikacja wniosku, a gdy zostanie ukończona, to dostaniesz powiadomienie na maila.

konto osobiste bnp paribas

6. Wejdź do aplikacji i popisz umowę. Kiedy otrzymasz maila z banku, w aplikacji będzie na Ciebie czekała gotowa umowa do podpisania. Możesz się z nią zapoznać, a bank przekieruje Cię potem do systemu Autenti, który umożliwia złożenie podpisu w aplikacji (po prostu klikasz „Podpisz”) i umowa jest tak samo ważna, jak gdybyś zrobił to w placówce.

konto osobiste bnp paribas

7. Po podpisaniu umowy otrzymasz na maila dane do logowania do swojej bankowości internetowej i aplikacji mobilnej. Od razu możesz więc korzystać z konta, czyli wpłacić na nie pieniądze, robić przelewy czy założyć lokatę. Musisz poczekać kilka dni na to, aż dostaniesz wybraną przez Ciebie kartę do konta – bank wyśle ją pocztą. I już – konto założone!

Konta osobiste na selfie – jak oceniam proces?

Cały proces zakładania konta zajmie Ci nie więcej niż pół godziny. Zanim zdecydujesz się zawnioskować o konto osobiste, to pamiętaj, aby znaleźć sobie do tego spokojne miejsce. Najlepiej zrobić to w domu przy dobrym świetle. Wtedy dane z Twojego dowodu zostaną od razu zaczytane przez aplikację, a ruchy głową będą prawidłowo zapisane.

Mi sam pomysł podoba się bardzo! Po pierwsze ograniczam potrzebę kontaktu z doradcą w banku lub kurierem, który musiałby dostarczyć mi umowę. Po drugie oszczędzam czas, bo nie muszę iść do placówki ani rozmawiać z konsultantem przez infolinię. Po trzecie mogę założyć konto z dowolnego miejsca i w dogodnym czasie (nawet poza godzinami pracy oddziałów).

Aplikacja właściwie sama prowadziła mnie przez cały proces, więc ani razu nie miałam wątpliwości, co robić dalej. Dodatkowo miałam czas, aby na spokojnie przeczytać wszystkie dokumenty (bank wysyła je także na maila).

Chciałabym, aby o wszystkie konta osobiste, a także inne produkty finansowe można było wnioskować w tak prosty i szybki sposób.

W jakim banku najlepiej założyć konto osobiste?

Jeśli zastanawiasz się, w którym banku znajdziesz najlepsze konto osobiste, to warto wziąć pod uwagę propozycję BNP Paribas. Prowadzenie konta jest bezwarunkowo darmowe, przelewy internetowe również. Masz do wyboru także jedną z trzech kart i możesz wybrać tę, która najlepiej będzie spełniała Twoje potrzeby.

Dostęp do swojego rachunku masz z poziomu bankowości internetowej i aplikacji mobilnej, więc gdziekolwiek jesteś, możesz wygodnie zarządzać swoimi finansami. Jeśli lubisz płacić telefonem czy zegarkiem, to również masz taką możliwość w technologiach: BLIK, Apple Pay i Google Pay.

Warto samodzielnie przetestować Konto Otwarte na Ciebie. W końcu już wiesz jak!

Załóż Konto Otwarte na Ciebie >>

Advertisement

Dodano:
21 Maj 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły