Jak zapakować prezenty? - proste sposoby

  • 21 Gru 2016
  • 2 min. czytania
  • Komentarze(0)
Nie zajmie Ci to więcej niż pół godziny, a efekt Cię zaskoczy.
Jak zapakować prezenty? - proste sposoby

Pakowanie prezentów do dla ciebie wyzwanie? Mam kilka sposobów na oryginalne i estetyczne rozwiązania, dzięki, którym nie wydasz fortuny i zachwycisz obdarowanych. Gotowe torebki to nudne rozwiązanie, na które co roku wydajesz dużo pieniędzy. W tym roku zrób to inaczej, a już nigdy nie wrócisz do gotowych opakowań.

Osobiście nie uznaję pakowania podarunków w ozdobne torebki. Uważam, że mogę się trochę wysilić, żeby obdarowany poza radością z samego prezentu, mógł nacieszyć oczy kreatywnym opakowaniem. Co z tego, że w ciągu 10 sekund pięknie zapakowany prezent zamieni się w strzępy papieru... Dla mnie ważne jest to, że postarałam się, aby wyglądał imponująco. W tym roku miałam do zapakowania 10 podarunków i zajęło mi to pół godziny! To niewiele, a efekt jest naprawdę fajny.

Naturalnie

Najprostszym, ale też efektownym i tanim sposobem jest zapakowanie prezentów w szary papier pakowy albo biały papier do pieczenia. Żeby nie wyglądało to skąpo , owiń paczkę sznurkiem albo ozdobną tasiemką. Na środku możesz przywiązać cukierka (zwykłego lub świątecznego lizaka) albo kawałek gałązki choinki. Oczywiście nie kupuj tego specjalnie, tylko odetnij kawałek ze swojego drzewka. Przecież nikt nie zauważy :) W ten sposób zapakuj podarunki w pudełkach (np. gry planszowe, gadżety elektroniczne, notesy, perfumy).

R E K L A M A

Jak zapakować prezenty? - proste sposoby

Niesłodki cukierek

Uważasz, że owinięcie równo paczki w papier może być zbyt trudne? Nie męcz się, tylko zapakuj prezent tak jak cukierek. Owiń przedmiot szarym lub ozdobnym papierem. Pamiętaj, aby zostawić spory zapas papieru z obu stron. Następnie obwiąż te miejsca sznurkiem lub wstążką, aby powstał cukierek. Taki sposób pakowania świetnie nadaje się do pakowania prezentów o nieregularnych kształtach (np. kubek, sweter, wino).

Własnoręcznie stworzona torebka

Gotowe torebki to nuda, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby przygotować je samemu. Wytnij z papieru odpowiednio duży prostokątny kawałek i złóż go na pół. Dwa dłuższe boki zszyj zszywaczem i dzięki temu powstanie torebka. Włóż tam drobiazgi, które chcesz podarować (np. pierniki, słodycze, biżuterię, kosmetyki). Otwarty bok możesz przewiązać wstążeczką albo zagiąć. Możesz jeszcze dodać do wstążki gwiazdkę wyciętą z papieru albo mały pierniczek z dziurką.

A Ty jak w tym roku pakujesz prezenty?

Dodano:
21 Gru 2016

Zaktualizowano:
06 Sie 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły