Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności ×
Advertisement

Jak zaplanować zakupy świąteczne?

Fot.

Pytasz jak? Jak najszybciej! Do Świąt mamy mniej niż cztery tygodnie i jeśli już teraz zaczniesz robić zakupy, to możesz sporo zaoszczędzić. Dzięki temu, że rozłożysz wydatki w czasie, mniej obciążą twój budżet. A Święta spędzisz spokojnie, ciesząc się rodzinną atmosferą.

Do Wigilii zostały 23 dni. Właśnie tyle czasu wystarczy ci, aby kupić wszystkie potrzebne rzeczy w rozsądnych cenach i uniknąć przedświątecznej gonitwy po centrum handlowym. Wolisz dzień przed Wigilią relaksować się na kanapie, wcinając domowe pierniczki czy biegać po sklepach wśród tłumu ludzi i kupować to, co zostało po zawyżonej cenie? No właśnie... Przejdźmy do konkretów!

Tydzień pierwszy - prezenty

To już ostatni dzwonek, aby kupić prezenty w normalnych, nie zawyżonych cenach. Mam dla ciebie zadanie na dziś. W wolnej chwili usiądź przed komputerem lub kartką papieru i spisz wszystkie osoby, którym chcesz coś podarować.

R E K L A M A


Przy każdej osobie, zanotuj pomysły na prezenty oraz sprawdź ceny. Aby wyszło ci jak najtaniej, skorzystaj z porównywarki cen w internecie. Możesz także sprawdzić promocyjne gazetki, wydawane przez hipermarkety. Jeśli znajdziesz coś interesującego i w rozsądnej cenie, to kup od razu. Ja już zbyt wiele razy popełniłam ten błąd, że czekałam, a moja upatrzona rzecz znikała. A przed samymi świętami sklepy mogą podnieść ceny. A spóźnialscy i tak zapłacą. Bądź mądrzejszy.

Tydzień drugi - jedzenie

Dwa tygodnie przed świętami przygotuj listę produktów, które będą ci potrzebne do świątecznego gotowania i pieczenia, ale się nie zepsują:

  • produkty sypkie: mąka, cukier, kawa, herbata, kasza, bułka tarta itp.
  • produkty pakowane: orzechy, rodzynki, olej, mak, grzyby suszone, koncentrat do barszczu, groch, fasola itp.
  • napoje
  • środki czystości

Tydzień trzeci – dekoracje i ubrania

Tydzień przed Bożym Narodzeniem to czas, aby zadbać o dom i o siebie. Najpierw otwórz szafę i zobacz, czy będziecie mieli w co się ubrać na świąteczne spotkania rodzinne. Nie! Naprawdę nie potrzebujesz nowej sukienki, którą założysz raz. Sprawdź raczej, czy dzieci nie wyrosły z eleganckich ubranek albo czy mąż ma koszulę, w której się dopina :)

Potem przejrzyj swoje ozdoby świąteczne. Potłuczone czy zniszczone bombki wyrzuć, ale po raz kolejny nie kupuj ozdób w innym kolorze. Chcesz coś zmienić? W tamtym roku miałaś czerwoną choinkę, więc teraz możesz dokupić jeden komplet złotych bombek i łańcuch. Te kolory pięknie ze sobą wyglądają. Nie podobają ci się plastikowe ozdoby? Na choince zawieś tylko te neutralne, a dodatkowo ozdób choinkę pierniczkami i suszonymi plasterkami pomarańczy.

To już jest dobry czas, aby kupić choinkę. Jaką wybrać i gdzie ją znaleźć w rozsądnej cenie, napiszę już za kilka dni. Zaglądaj tu codziennie, aby niczego nie przegapić!

Tydzień czwarty – zakupy last minute

Spokojnie. W tym roku, jeśli zastosujesz moje wskazówki, to będziesz mógł tylko popatrzeć z góry na tłum biegający w hipermarkecie. Tobie zostanie ostatnia, naprawdę spokojna wizyta w sklepie. Dlaczego? Bo będziesz musiał kupić już tylko te produkty, które muszą być świeże (ryby, mięso, jajka, warzywa, owoce).

Plan zrobiony? Świetnie! Już jutro dowiesz się, co kupić mamie, żonie, przyjaciółce czy teściowej.

Codziennie odliczaj z nami do Świąt! Zobacz pełny cykl artykułów.

Podobne artykuły