Jak zarabiać na promocjach bankowych?

  • 19 Gru 2019
  • 5 min. czytania
  • Komentarze(0)
Banki coraz częściej podnoszą opłaty, jednak nadal można znaleźć oferty, które pozwolą ich uniknąć, a nawet takie, które pozwolą zarobić. Aktywni klienci mogą liczyć na wiele więcej korzyści niż brak opłat za prowadzenie konta czy kartę debetową. Podpowiadamy, w jaki sposób zarobić na promocjach bankowych i kto może liczyć na największy zysk.
Jak zarabiać na promocjach bankowych?

Już w momencie rozpoczęcia współpracy z wybranym bankiem możesz trafić na promocję, w ramach której przyznany zostanie Ci bonus w formie atrakcyjnej premii. Może być ona wypłacona po otwarciu rachunku, po spełnieniu określonego warunku lub regularnie, pod warunkiem aktywnego korzystania z konta. To nie jedyna możliwość zysku. Zapewni go także moneyback, zwrot za płatności BLIK, a nawet kredyt konsolidacyjny. Co trzeba zrobić, aby nie stracić, a wręcz wyjść na plus?

Moneyback

Usługa moneyback to opcja, która pozwala odzyskać określony procent od wykonanych kartą transakcji bezgotówkowych. Jest to korzystne rozwiązanie dla każdego, kto płaci za swoje zakupy kartą, ponieważ za tę prostą czynność możesz zyskać nawet kilkaset złotych rocznie. Premie często są jednak ograniczone limitami miesięcznymi lub rocznymi.

Moneyback to również premie za dokonywanie innych czynności niż transakcje kartą. Banki nagrodzić mogą Cię także za płatności mobilne, internetowe czy za przelewanie wynagrodzenia.

Warto podkreślić, że moneyback to nie to samo co cashback, ponieważ klienci często mylą te dwie opcje. Cashback pozwala wypłacać gotówkę w sklepach, a moneyback odzyskać część wydanych pieniędzy. Gdzie założyć konto bankowe, aby uzyskać taką możliwą? Premię moneyback zapewnia m.in: Alior Bank czy T-mobile Usługi Bankowe.

Kredyt konsolidacyjny - jak na nim zarobić?

Kredyt konsolidacyjny to szczególny rodzaj kredytu celowego, który zaciągany jest na spłatę dotychczasowych zobowiązań. Takie rozwiązanie pozwoli na spłatę kilku pożyczek, a nawet zadłużenia na karcie kredytowej czy debetu na koncie bankowym.

W jaki sposób można na nim zyskać? Ma to zazwyczaj miejsce, gdy zobowiązania, które posiadasz zaciągnąłeś już jakiś czas temu. Załóżmy, że teraz decydujesz się je skonsolidować, gdyż zależy Ci na połączeniu wszystkich rat w jedną i to niższą.

Pamiętaj o tym, że obecnie do czynienia mamy z najniższymi stopami procentowymi w historii. Właśnie dlatego możesz zyskać na kredycie konsolidacyjnym. Oprocentowanie rat będzie bowiem niższe, co oznacza, że spłacisz o wiele mniej, aniżeli było to w pierwotnym zamyśle. Kredyt konsolidacyjny dla wielu osób może zatem okazać się niezwykle korzystny.

Zwroty za płatności BLIK

BLIK to jedna z najbardziej innowacyjnych form płatności. Jest dostępny w aplikacjach mobilnych większości banków. Za pomocą aplikacji w telefonie zapłacisz za zakupy w sklepach stacjonarnych, internetowych, a także wypłacisz gotówkę z bankomatu. Będzie Ci potrzebny do tego jedynie 6-cyfrowy kod, który wygenerujesz za pomocą aplikacji. To niezwykle szybka i prosta forma płatności, która pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu.

Co więcej, używając BLIK-a, możesz zaoszczędzić na zakupach lub otrzymać zwrot za wykonaną transakcję. Ta opcja zarabiania na bankowości łączy możliwość wykonania szybkiego przelewu bez konieczności wpisywania długiego numeru konta bankowego odbiorcy z licznymi zwrotami i premiami. Obecnie płatność BLIK oferuje zdecydowana większość banków, jeśli chcesz porównać konkretne propozycje warto skorzystać z rankingu kont bankowych.

Nagroda za polecanie produktów banku

W wielu bankach największą premię dostaniesz za polecenie konta lub innych bankowych produktów znajomym. Jeśli osoby z Twojego polecenia podpiszą umowę o dany produkt w banku i spełnią określone przez niego warunki, to możesz otrzymać premię nawet w wysokości kilku tysięcy miesięcznie. Jeśli chcesz zarabiać w ten sposób, to musisz zostać klientem danej instytucji i zarejestrować się na stronie programu poleceń lub przekazać Twój unikalny identyfikator osobie, która zakłada rachunek z Twojego polecenia, nawet jeśli decyduje się tylko na konto bankowe.

Jak się jednak okazuje, samo założenie bezpłatnego konta bankowego przez osobę, którą polecisz, nie wystarczy, by otrzymać premię. Twój znajomy musi spełnić określone warunki, do których m.in. należą: płatności kartą, wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych lub wykonanie transakcji przez system transakcyjny; Kwota, którą wypłaci Ci bank, często uzależniona jest od typu produktu, o który zawnioskują Twoją znajomi.

Programy rekomendacyjne znajdziesz m.in. w:

  • mBanku
  • Santander Banku Polska
  • T-mobile Usługi Bankowe
  • PKO BP
  • Inteligo
  • Getin Banku
  • Banku Millennium

Pozostałe możliwości

Wiele banków daje możliwość skorzystania z rabatów i promocji u swoich partnerów, dzięki czemu mniej wydasz na swoje zakupy. Mniej zapłacisz np. za zakup biletów na wydarzenia kulturalne oraz za wybrane badania w prywatnych przychodniach lekarskich. Niektóre banki wypłacają też premię za przeniesienie konta bankowego z innego banku.

Jeśli dopiero planujesz otworzyć konto bankowe, zwróc uwagę na propozycje banków, które pozwolą otrzymać dodatkowe premie. Oczywiście musisz pamiętać o tym, aby z promocji korzystać mądrze i zapoznać się z ich regulaminem bardzo wnikliwie, pozwoli to uniknąć rozczarowań. Najważniejsze zagadnienia, na które musisz zwrócić uwagę, to m.in. czas trwania danej promocji, limity kwotowe premii oraz czynności objęte daną promocją. Warto również wybrać rachunek, który przyniesie zwroty za najczęściej wykonywane operacje. Jeśli posiadasz kilka zobowiązań, zastanów się nad kredytem konsolidacyjnym. Bardzo możliwe, że zyskasz dzięki niemu nie tylko większy komfort, ale i oszczędności.

Podobne artykuły