Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności ×
Advertisement

Jaki wpływ na finanse ma technologia?

Fot.

Nowe trendy technologiczne mają wpływ na to, w jaki sposób zarządzasz finansami. Nikogo nie dziwią już płatności za pomocą technologii zbliżeniowych, płacenie telefonem czy przelewy na inne konto za pomocą Facebooka. Innowacyjne rozwiązania są bardzo chętnie wykorzystywane przez instytucje finansowe. Poznaj wpływ technologii na to, w jaki sposób zarządzasz swoim budżetem.

Innowacje technologiczne atakują nas z każdej strony. Każdy użytkownik telefonu, tabletu czy komputera poszukuje dla siebie jak najlepszych rozwiązań. Dzieje się tak również w sektorze finansowym. Aplikacje mobilne, różne możliwości płacenia za zakupy, sposoby na inteligentne oszczędzanie czy ubezpieczenie w telefonie - wszystko to wpływa na to, w jaki sposób zarządzasz swoimi finansami. Technologie, które pozwolą ci zaoszczędzić to nie tylko sektor bankowy. Sprawdź jakie rozwiązania mogą ci pomóc w perfekcyjnym zarządzaniu swoim budżetem.

Smart Banking

Poprzez inteligentną bankowość możesz zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale i swój czas. Banki prześcigają się w innowacyjnych rozwiązaniach. Polska bankowość świetnie radzi sobie z wyzwaniami, które stawiają przed nią konsumenci. Stajemy się coraz bardziej wymagający oraz uczymy się mądrze zarządzać naszymi finansami. Sprawdź rozwiązania, które ułatwią ci korzystanie z produktów bankowych.

Logowanie do bankowości mobilnej za pomocą odcisku palca to rozwiązanie, z którego osobiście korzystam bardzo często. Zaprzątanie swojej pamięci setką loginów i haseł nigdy nie należało do czynności, które sprawiały mi przyjemność. Polecam tę formę logowania do aplikacji mobilnej banku każdemu, kto ma taką okazję. Wystarczy, że jesteś posiadaczem telefonu z czytnikiem linii papilarnych.

Zapłać czym chcesz, masz ogromny wybór możliwości. Coraz częściej rezygnujemy znoszenia gotówki w portfelu. W dzisiejszych czasach nikogo już nie powinno dziwić, jeśli będziesz chciał zapłacić telefonem, zegarkiem, breloczkiem, etui na okulary, na które nalepisz zbliżeniową nalepkę. Masz pełną dowolność.

Ubezpieczenie na telefonie, które możesz zakupić przez aplikacje mobilną w swoim banku, lub przez aplikację. Ułatwia życie wszystkich zapominalskich, przede wszystkim, gdy zapomniałeś wykupić ubezpieczenia turystycznego, a jesteś właśnie w drodze na lotnisko lub skończyło się ubezpieczenie OC i nie masz możliwości wybrać się do swojego banku.

Smart home

Inteligentne technologie możesz również wykorzystać w swoim domu. Kiedy widzisz gadżety sterowane aplikacjami mobilnymi takie jak np.: żelazko, piekarnik czy odkurzacz, pierwsza twoja myśl jest z pewnością taka, że jest to bardzo drogie. Jednak kiedy weźmiesz pod uwagę, ile czasu możesz zaoszczędzić dzięki takim rozwiązaniom, szybko przekonasz się, że warto w nie inwestować. Co więcej „inteligentne” urządzenia pobierają zazwyczaj mniej energii. Z pewnością pokochasz rozwiązania, które składają się na mądry dom. Lodówka, która analizuje produkty, które do niej wkładasz i podsuwa ci pomysły na dania. Ogrzewanie, które możesz uruchomić zanim wrócisz do mieszkania. Pralka, odkurzacz lub piekarnik połączony z aplikacją w telefonie jeszcze do niedawna wydawały się mrzonką z filmów science fiction, dziś funkcjonują w wielu domach i cieszą się uznaniem.

Smart shopping

Kiedy idziesz na zakupy, zrób listę. Będzie ona pierwszym krokiem do tego, żeby kupić tylko potrzebne produkty. To zasada, która jest znana prawdopodobnie każdemu. Jednak nie każdy potrafi wprowadzić ją w życie. Osobiście wolę analogową wersję i zapisuję wszystko na kartce, ale znajdzie się również rozwiązanie dla fanów aplikacji mobilnych. Możesz zainstalować na swoim telefonie aplikację, która będzie zakupową listą, pomocną, kiedy zabraknie ci pomysłu co przygotować na kolację lub sprawdzi skład produktu, który zamierzasz kupić.
Dodatkowo nie musisz już nosić wszystkich plastikowych kart lojalnościowych, które tylko zajmowały miejsce w twoim portfelu. Teraz możesz wszystkie zapisać w telefonie, będzie to wygodniejsze, niż poszukiwanie karty przy sklepowej kasie, za każdym razem kiedy robisz zakupy.

Technologie z pewnością nas rozpieszczają i pomagają w codziennym funkcjonowaniu. Jednak nie zapominaj o zdrowym rozsądku, również w tej sferze życia. Aplikacje mobilne nie zawsze zastąpią ci profesjonalne doradztwo, a już na pewno nie zastąpią ci kontaktu z żywym człowiekiem. Pamiętaj także o swoim bezpieczeństwie. Rozwój technologii to również większe możliwości dla cyberprzestępców. Dlatego warto, abyś zawsze sprawdzał aplikacje, z których korzystasz, podawał swoje hasła i kody tylko w miejscach zaufanych oraz dbał o aktualizację swojego systemu na każdym urządzeniu, z którego korzystasz. Ja w innowacyjnych rozwiązaniach najbardziej cenię to, że oszczędzają mój czas, sprawiają, że w wielu sytuacjach nie muszę stać w kolejkach i z każdego miejsca na świecie mogę rozwiązać problem, który pojawia się w danym momencie.

Podobne artykuły