Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności ×
Advertisement

Jesienno-zimowe podróże - zrób sobie wakacje i oszczędzaj!

Fot.

Kto powiedział, że na wakacyjną podróż musisz wyjechać w lecie? Jesienna aura perfekcyjnie sprzyja odnalezieniu jakiegoś ciepłego zakątka na mapie i udaniu się tam. Jeśli jednak wolisz poczekać na szaleństwa na stoku, to już teraz podpowiem Ci jak zarządzić budżetem, by później cieszyć się każdą chwilą szosując po górach.

Jesienna seria artykułów o oszczędnościach ma pomóc Ci w perfekcyjnym organizowaniu swojego budżetu, ale nie tylko. Jest to również antydepresant, gdy jedyne na co masz ochotę to zawinąć się w koc. W ostatnim tekście z serii dowiedziałeś się, jak zaplanować wakacyjny wyjazd z wyprzedzeniem, aby nie przepłacać. Dziś sprawdź, jak zamienić krótkie zimne dni na relaks w tropikach lub w pełni satysfakcjonujący wyjazd na stok bez zrujnowania swojego portfela.

Oszczędzaj na jesiennych i zimowych podróżach

Wyjeżdżając na wakacje poza sezonem możesz zaoszczędzić na wielu opcjach, za które w sezonie zapłaciłbyś nawet połowę ceny więcej. Zaoszczędzić możesz m.in. na:

 • noclegach,
 • biletach lotniczych,
 • atrakcjach turystycznych,
 • posiłkach.

R E K L A M A


Jest wiele innych aspektów, na których możesz zaoszczędzić wyjeżdżając na urlop poza sezonem. Gdy zorganizujesz wycieczkę samemu, to możesz zaoszczędzić dużo więcej. Dodatkowo dopasujesz swoją podróż i odwiedzisz interesujące miejsca podczas wyjątkowych świąt i festiwali, które nie są typowymi turystycznymi wydarzeniami. Podróż poza sezonem nie wiąże się z pewnością z brakiem atrakcji.

Zalety podróżowania poza sezonem

 • Niższa cena - wiele wycieczek proponowanych przez biura podróży, jest w niższych cenach. Jeśli zorganizujesz ją na własną rękę, znajdziesz wiele ofert hoteli, domów czy pokoi, w których pobyt będzie stanowczo tańszy.
 • Brak tłumów - nie trafisz na tak dużą liczbę turystów, jak podczas najgorętszych miesięcy,
 • Więcej możliwości - na dłuższy urlop, większość osób wybiera jednak wakacje w sezonie przez co muszą dostosować się do innych planujących w tym czasie wakacje.
 • Satysfakcja - zamiast odmrażać sobie nos w drodze do pracy, lepiej przedłużyć sobie wakacje wygrzewając się w ciepłych krajach.

W sezonie

Jeśli jednak jesteś amatorem sportów zimowych wybierz najciekawszy według Ciebie kierunek i szalej na stoku. Zarazem pamiętaj, że wypad na narty czy snowboard nie musi zrujnować Twojego budżetu. Sporty zimowe wiążą się zawsze z koniecznością wydania nie małej sumy pieniędzy. Ograniczyć wydatki możesz m.in. jeśli:

 • zamienisz drogi hotel na schronisko, pamiętaj, że im bliżej stoku znajduje się Twoje zakwaterowanie, tym droższy będzie koszt pokoju,
 • zrobisz zestawienie brakującego sprzętu, a jeśli okaże się, że czegoś nie posiadasz zastanów się czy nie zaoszczędzisz gdy wypożyczysz brakujące elementy,
 • rozważysz mniej oblegane stoki, znajdź miejsca, które nie są popularne wśród narciarzy,
 • kupujesz skipassy, wybierz te na dłużysz okres, wiedząc, że będziesz jeździł w jednej okolicy przez kilka dni możesz sporo zaoszczędzić.

Na podróże każda pora roku jest dobra, wybierz najlepszą dla siebie, a przy okazji zarządzaj swoim budżetem tak aby wakacje były jeszcze bardziej satysfakcjonujące.