Jeśli pożyczka, to może internetowa w Alior Banku? Sprawdzam

 • 26 Lip 2019
 • 7 min. czytania
 • Komentarze(6)
Szukasz kredytu gotówkowego? Sprawdź, czy warto zapytać o niego w Alior Banku.
Jeśli pożyczka, to może internetowa w Alior Banku? Sprawdzam

Na co dzień piszę o finansach, więc jestem na bieżąco z ofertami banków. Nie chcę jednak polecać Ci kredytu tylko na podstawie np. niskiego oprocentowania. Dlatego właśnie testuję bankowe produkty i otwarcie mówię, czy warto z nich skorzystać. Przyszedł czas na Pożyczkę Internetową w Alior Banku. Przeczytaj, czy mój test zakończył się podpisaniem umowy.

Jeśli podejmujesz decyzję o kupnie samochodu, nie kierujesz się jedynie reklamą w TV, mam rację? Czytasz o nim opinie, pytasz znajomych i umawiasz się na jazdę testową. Szukasz w ten sposób potwierdzenia, że warto go kupić. A jeśli jesteś zainteresowany kredytem gotówkowym, to co robisz? Mam nadzieję, że właśnie czytasz mój test. Dzięki niemu poznasz ofertę oraz lepiej przygotujesz się do wzięcia kredytu w Alior Banku.

test produktu direct money

Wciąż odkładam remont mieszkania na później. Postanowiłam w końcu zrealizować swoje plany. Obliczyłam, że na ten cel potrzebuję kredytu w kwocie 20 tys. zł, a jego spłatę chciałabym rozłożyć na 2 lata. Dlaczego zainteresowała mnie akurat Pożyczka Internetowa Alior Banku? Wyjaśniam.

Pożyczka Internetowa w Alior Banku – oferta dla mnie

Na ofertę Alior Banku trafiłam, korzystając z internetowej porównywarki produktów finansowych. Wybrałam kwotę oraz okres spłaty i otrzymałam informację, że mam szansę otrzymać 20 tys. zł na 2 lata na następujących warunkach:

 • Oprocentowanie: 9,50 proc.
 • Prowizja: 0 proc.
 • RRSO: 9,92 proc.
 • Kwota do spłaty: 22 038,96 zł
 • Rata: 918,29 zł

Oferta wydała mi się korzystna. Dla porównania w innym banku mogłam przepłacić nawet o 1,5 tys. zł. Przeanalizowałam jeszcze szczegóły, sprawdziłam, czy kredyt ten nie wymaga dodatkowego ubezpieczenia, albo czy nie muszę np. założyć konta w Alior Banku. Nie jest to konieczne, więc kliknęłam „zapytaj o kredyt”. Zostawiłam swoje dane (imię, nazwisko, numer telefonu oraz adres e-mail) oraz zaznaczyłam wymagane zgody, dzięki którym bank mógł otrzymać moją prośbę o kontakt.

R E K L A M A

alior bank pozyczka
 

Wypełnienie wniosku przez telefon? Czemu nie!

W ciągu dosłownie minuty otrzymałam telefon z Alior Banku. Przyznam szczerze, że byłam zaskoczona szybkością reakcji. Trafiłam na miłą konsultantkę, która wyjaśniła mi wszystko krok po kroku. Sama też dużo pytałam, bo chciałam upewnić się, że oferta nie ma żadnych haczyków. Pani bardzo rzeczowo odpowiadała na moje pytania.

Okazało się, że w moim przypadku do wzięcia kredytu wystarczy jedynie dowód osobisty i wyciąg bankowy za ostatnie 3 miesiące, który potwierdzi wpływy mojego wynagrodzenia.

Następnie konsultantka poinformowała mnie, że w celu przedstawienia kosztów kredytu musi wypełnić wniosek i sprawdzić mnie w BIK oraz innych bazach. Dzięki temu bank będzie mógł zaproponować mi warunki dostosowane do mojej sytuacji finansowej.

Pytając o ofertę kredytu w Alior Banku, w celu wypełnienia wniosku kredytowego bank zapyta Cię m.in. o:
- dane personalne (w tym numer PESEL i informacje z dowodu osobistego)
- dane adresowe
- informacje dotyczące formy zatrudnienia, wynagrodzenia i pracodawcy
- zobowiązania (np. aktualne zobowiązania kredytowe, a także pozabankowe takie jak alimenty czy zajęcia komornicze)
- koszty utrzymania

W trakcie rozmowy konsultantka poprosiła o chwilę cierpliwości, ponieważ musiała wysłać zapytanie do BIK i innych baz. Trwało to około minuty. Moja wstępna ocena była pozytywna, dlatego Pani na infolinii zaproponowała mi warunki kredytu. Rzeczywiście oferta bez prowizji z oprocentowaniem 9,5 proc. była dla mnie dostępna. Różnice w wyliczeniach, które znalazłam w Internecie, a które zaoferował bank były niewielkie. Całkowita kwota kredytu w Alior Banku wyniosła 22 063,44 zł.

Ważne
Musisz jednak pamiętać, że to jakie warunki kredytu Tobie zaproponuje bank, będą oczywiście zależały od Twojej zdolności i wiarygodności kredytowej.

Rozmowa z konsultantem i co dalej?

Zainteresowały mnie warunki Pożyczki Internetowej w Alior Banku, więc konsultantka podsumowała naszą rozmowę. Zapytała, czy ostatecznie jestem zdecydowana na przekazanie wniosku do dalszego procesu. Musiał on trafić do bankowego analityka. Zgodziłam się.

Poprosiła mnie także o podanie numeru rachunku bankowego do wypłaty środków oraz przesłanie mailem wyciągu z historii rachunku za ostatnie 3 miesiące.

Co ciekawe, jeszcze tego samego dnia skontaktował się ze mną pracownik banku, który otrzymał do analizy mój wniosek, żeby potwierdzić informacje o moich dochodach. Dla mnie był to znak, że bank poważnie traktuje swoich klientów i chce im zaproponować możliwie jak najlepsze warunki, dlatego się upewnia.

Pozytywna decyzja kredytowa i podpisanie umowy

Już następnego dnia otrzymałam telefon z Alior Banku z pozytywną decyzją kredytową. Dzwoniła do mnie ta sama konsultantka, która przyjmowała mój wniosek. Nie korzystałam do tej pory z usług tego banku, dlatego zasugerowała wizytę w oddziale w celu zweryfikowania tożsamości, a następnie zawarcie umowy kredytowej przez telefon po uprzednim otrzymaniu dokumentów na maila. Spodobał mi się taki wariant.

Konsultantka wskazała mi adres placówki do której mam najbliżej. Po pracy wybrałam się na umówione spotkanie w oddziale, gdzie na podstawie dowodu osobistego zawarłam umowę ramową. Kolejno konsultantka z CC przesłała mi całą dokumentację kredytową drogą mailową. Oczywiście wiadomość była zabezpieczona. Miałam czas, żeby spokojnie zapoznać się z dokumentami. Następnie otrzymałam ponowny telefon z banku. W takcie rozmowy zaakceptowałam otrzymane warunki kredytu, a środki już następnego dnia były już na moim koncie.

Inną możliwością było po prostu przyjęcie wniosku przez telefon, a następnie dokończenie procesu w oddziale.
 

Pożyczka w Alior Banku – czy warto z niej skorzystać?

Jeżeli potrzebujesz dodatkowej gotówki i chcesz ją pożyczyć w banku, to polecam pożyczkę w Alior Banku. Formalności są ograniczone do minimum, a sam proces naprawdę szybki. Warunki cenowe są akceptowalne, ale oczywiście będą zależały od Twojej obecnej sytuacji finansowej i wiarygodności.

Bank nie wymaga ubezpieczania kredytu i rezygnuje z prowizji za jego udzielenie. Poziom obsługi zarówno na bankowym call center, jak i w oddziale jest na wysokim poziomie. Pracownicy, z którymi miałam styczność, byli w mojej ocenie kompetentni. A to miało dla mnie równie duże znaczenie, co wysokość odsetek od udzielonego kredytu, które będę musiała zapłacić.

Czy zauważyłam jakieś minusy w ofercie Alior Banku? Tak, ale nie wpłynęły one na moją ostateczną decyzję. Idealnie byłoby, gdybym nie musiała iść do oddziału w celu weryfikacji tożsamości. Rozumiem jednak, że w ten sposób bank dba o bezpieczeństwo. A dodatkowo, gdy w przyszłości będą chciała ponownie skorzystać z usług Alior Banku, takiej potrzeby już nie będzie, ponieważ warunek ten będę mieć już spełniony.

Jeśli Ty też chcesz sprawdzić, co zaproponuje Ci Alior Bank, to możesz wypełnić niezobowiązujący do wzięcia pożyczki formularz.

Zapytaj o Pożyczkę Internetową w Alior Banku >>


Przykład reprezentatywny dla testowanej Pożyczki Internetowej:

RRSO dla oferty Pożyczki internetowej wynosi 9,92%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 14 100 zł, całkowita kwota do zapłaty: 16 946,76 zł, oprocentowanie zmienne: 9,50%, całkowity koszt kredytu: 2846,76 zł (w tym prowizja: 0 zł (0%), odsetki: 2846,76 zł), 47 równych, miesięcznych rat w wysokości 360,57 zł. Kalkulacja została dokonana na 21.05.2019 r. na reprezentatywnym przykładzie. Okres kredytowania do 5 lat. Z oferty mogą skorzystać klienci indywidualni, którzy na 27.05.2019 r. nie posiadali w Alior Banku pożyczek lub kredytów konsolidacyjnych oraz przesłali dane kontaktowe przez internetowy formularz banku . Ostateczne warunki kredytowania zależą od wiarygodności kredytowej klienta, daty wypłaty kredytu oraz daty płatności pierwszej raty. Szczegóły oferty oraz Taryfa opłat i prowizji w placówkach i na www.aliorbank.pl.

Dodano:
26 Lip 2019

Zaktualizowano:
04 Sie 2020

6 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

 • Dagmara Sudoł Ekspert 26 sierpnia 2019
  Hej, być może Cię to rozczaruje, ale nie jestem robotem :) Z ciekawości zapytam, na jakiej podstawie wyciągasz taki wniosek? Pozdrawiam
 • Universe Ekspert 24 sierpnia 2019
  Zed i Radosław przecież Dagmara to robot nie wiem dlaczego nie zorientowaliście się jak daleko technologia was wyprzedziła
 • Dagmara Sudoł Ekspert 31 lipca 2019
  Ciekawy cytat, ale pozwolę sobie się z nim nie zgodzić :) Kredyt na korzystnych warunkach może dzisiaj realnie pomóc. Kto kupowałby mieszkania, gdyby nie było kredytów hipotecznych? Podobnie jest z kredytem gotówkowym. Jak długo trzeba oszczędzać, żeby odłożyć na nowy samochód czy remont? Przy średnich zarobkach i kosztach utrzymania w Polsce - długo, dlatego kredyty są potrzebne. Trzeba po prostu z nich mądrze korzystać. Pozdrawiam
 • Dagmara Sudoł Ekspert 31 lipca 2019
  Cześć Radek, nie ma porównania z innymi bankami, ponieważ jest to test konkretnej oferty. Testowaliśmy już proces http://m.in . w banku Citi Handlowy: https://direct.money.pl/art..., tym razem postanowiłam sprawdzić, jak to wygląda w Alior Banku. Znalazłam ofertę i złożyłam wniosek. Jako klient byłam naprawdę zadowolona, stąd takie wnioski :) Ale jeśli zależy Ci na porównaniu, możesz przeczytać nasz najnowszy ranking kredytów gotówkowych: https://www.money.pl/gospod....Pozdrawiam
 • Radoslaw r Ekspert 30 lipca 2019
  Przecież to nie jest artykuł, to jest poprostu reklama kredytu w konkretnym banku. Żadnych porównań z innymi bankami, prosto z mostu nachalna reklama banku. Ciekawe czy komentarz się pojawi czy nie będzie cenzury.
 • zed Ekspert 30 lipca 2019
  "Kredyty są dla ludzi bogatych którzy dla kaprysu posiadania czegoś natychmiast są gotowi zapłacić za to więcej niż jest faktycznie warte. Największa krzywdą jaką biedy człowiek może wyrządzić sam sobie jest wzięcie kredytu" - Warren Buffet

Podobne artykuły