Już od jutra duże zmiany w dwóch bankach

Fot.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, już od jutra banki wprowadzają nowe zasady korzystania z rachunków. Przypominamy, co dokładnie się zmienia.

Zmiany w mBanku

Nowe warunki będą obowiązywały od jutra klientów mBanku. Jeśli wypłacisz z bankomatu kwotę niższą niż 100 zł, zapłacisz prowizję w wysokości 1,30 zł od każdej takiej operacji. Wypłaty równe 100 zł lub wyższe nie będą obciążone, żadną prowizją. Kolejna zmiana dotyczy bezpłatnego korzystania z karty debetowej. Aby uniknąć opłaty za kartę musisz wykonać nią minimum 5 transakcji. Jeśli musisz wypłacić kwotę niższą niż 100 zł, najlepiej skorzystaj z bankomatu, który obsługuje płatności BLIK,. Jeśli wypłacisz pieniądze w ten sposób, unikniesz opłaty.

Chcesz zmienić konto? Sprawdź, które jest najlepsze!

Zmiany w Banku Pocztowym

Klienci Banku Pocztowego nie będą już mogli korzystać z bezpłatnych bankomatów PKO Banku Polskiego i Banku Zachodniego WBK. Za te wypłaty będą musieli zapłacić 5 zł prowizji. Jeśli wciąż chcesz z nich korzystać, możesz wykupić abonament na bezprowizyjne wypłaty ze wszystkich bankomatów, który kosztuje 5 zł miesięcznie. Bezwarunkowo możesz wypłacać nadal z bankomatów Planet Cash.
Bank Pocztowy od 1 lutego oferuje także dwa nowe konta. Pierwsze z nich to Bliskie Konto Pocztowe to – rachunek, który jest darmowy przy dokonywaniu płatności kartą. Drugi rachunek to Pocztowe Konto Bez Ograniczeń. W ramach stałej, miesięcznej opłaty pozwala na realizację wielu operacji bankowych bez dodatkowych opłat. Wystartuje także Program dla posiadaczy nowych kont, umożliwiający uzyskanie zwrotu 5% wartości płatności dokonanych kartą.

Podobne artykuły