Klient Pekao SA i Alior Banku zainicjuje płatność przez Millenet w ramach otwartej bankowości

  • 25 Cze 2020
  • 2 min. czytania
  • Komentarze(0)
W Banku Millennium dwa banki dołączyły do PKO BP, mBanku i ING Banku Śląskiego, gdzie opcja zlecania płatności już możliwa. Inicjowanie przelewów to nie jedyna funkcja możliwa dzięki dyrektywie PSD2. Klient podejrzy też stan konta i historię transakcji na innych rachunkach, a także potwierdzi uzyskiwane na nich dochody z poziomu Millenetu.
Klient Pekao SA i Alior Banku zainicjuje płatność przez Millenet w ramach otwartej bankowości

Inicjowanie płatności w innym banku

Inicjacja przelewu (PIS) wygląda następująco:

  • należy zalogować się do Millenetu,
  • jednorazowo dodać konto osobiste (zawsze można je też usunąć) innego banku w usłudze Finanse 360°,
  • odwrócić kafel z wybranym rachunkiem,
  • wybrać przelew krajowy,
  • wypełnić formularz do przelewu i zaznaczyć zgody.

Dojdzie wtedy do przeniesienia do strony logowania drugiego banku, gdzie wystarczy potwierdzić przelew. Po wszystkim następuje powrót do Millenetu, gdzie transakcja jest zanotowana w sekcji Wydarzenia – to także nowość. Na razie jest to możliwe tylko w serwisie transakcyjnym, ale wkrótce takie informacje będą się też pojawiały w aplikacji mobilnej. Inicjacja przelewów jest dostępna tylko dla przelewów krajowych w PLN, jednak z czasem zostaną dodane kolejne rodzaje transakcji.

Sprawdź jak: Wziąć kredyt gotówkowy Millenium mając konto w innym banku

Potwierdzanie dochodów  w innym banku z poziomu Millenetu

Osoby, które posiadają konto osobiste w Alior Banku, ING Banku Śląskim lub mBanku i są zainteresowane pożyczką w Banku Millennium, mogą skorzystać z możliwości łatwego weryfikowania dochodów. Najpierw należy wypełnić wniosek o finansowanie, a następnie wybrać opcję logowania na inne konto przez przekierowanie z Millenetu. Jest to łatwe i szybkie rozwiązanie, które dodatkowo zwiększa wiarygodność wnioskującego.

Podgląd kont w innych bankach

Posiadacze rachunku w Banku Millennium mogą skupić informacje na temat obecnego salda na różnych kontach w jednym miejscu. Do tej pory dotyczy to: mBanku, ING Banku Śląskiego, Alior Banku, Santander BP, Banku Pekao i PKO BP. Stopniowo Millennium będzie podejmować współpracę z kolejnymi instytucjami.

Otwarta bankowość – dyrektywa PSD2

Bank Millennium jest pierwszym bankiem w Polsce, który udostępnił usługi w ramach otwartej bankowości. Obecnie ma najszerszą gamę funkcji, wykorzystujących możliwości, jakie daje dyrektywa PSD2, która w pełni weszła w życie we wrześniu 2019 r., a w Polsce po nowelizacji ustawy o usługach płatniczych. Główne założenie dyrektywy to: stworzenie jednolitego rynku płatności w UE, zwiększenie bezpieczeństwa transakcji i finansów przez silne uwierzytelnienie oraz możliwość korzystania z szerokiego wachlarza usług w ramach otwartej bankowości.

Dodano:
25 Cze 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły