Konta dla dzieci od 13 do 17 lat – przegląd ofert

  • 11 Lut 2020
  • 3 min. czytania
  • Komentarze(0)
Konto bankowe jest wygodnym i tanim narzędziem do zarządzania swoimi środkami – nawet, jeśli jest to tylko kieszonkowe.
Konta dla dzieci od 13 do 17 lat – przegląd ofert

Konto dla nastoletniej młodzieży – korzyści i ograniczenia

Nastolatkowie nie mają pełnej zdolności do czynności prawnych, dlatego konta młodzieżowe dla nich będą się różniły od tych dla dorosłych. Nieletni właściciele rachunków nie mogą ubiegać się o produkty kredytowe. Korzystają jednak na braku dodatkowych opłat za kartę. Nie muszą dokonywać określonej ilości transakcji, żeby uniknąć miesięcznej prowizji. Nastolatkowie nie muszą robić z kontem zupełnie nic. Jeśli jednak używają konta w sposób aktywny, to uczą się odpowiedzialnego zarządzania swoimi środkami. Mają większe pojęcie o wartości pieniądza i o oszczędzaniu.

ING Bank Śląski – konto dla dziecka

ING Bank Śląski oferuje konto dla dzieci między 13. a 17. rokiem życia. Nie płaci się za prowadzenie, kartę Visa, przelewy na telefon i krajowe przelewy internetowe i wypłaty BLIK-iem z dowolnych bankomatów. Pierwsza wypłata w euro w miesiącu jest darmowa, ale za każdą kolejną zapłacisz prowizję. Wypłata innych walut wiąże się z opłatą, wynoszącą 3 proc. od całej kwoty. Nie warto wyciągać pieniędzy w oddziale banku – wtedy musisz się liczyć z prowizją w wysokości 9 zł.

Gotówkę wpłacać można do wpłatomatów ING Banku lub Planet Cash (kartą lub BLIK-iem). Dodatkową atrakcją dla dziecka jest możliwość wybrania wyglądu karty. Rodzice mają wgląd do transakcji na koncie, ale mogą wypłacić środki tylko w oddziale banku.

Wraz ze zwykłym rachunkiem można założyć konto oszczędnościowe z oprocentowaniem 2,5 proc. w skali roku przez cztery miesiące.

mBank – eKonto dla młodych

mBank przygotował rachunek, dzięki któremu nastolatkowie mogą płacić telefonem lub kartą bez dozoru. Młodzi właściciele kont mają dostęp do aplikacji mobilnej banku, mogą łatwo rozliczać się ze znajomymi i szybko pożyczać od rodziców pieniądze. Nie zgubią już tak łatwo gotówki i łatwiej przyjdzie im oszczędzanie. Przydaje się do tego wirtualna skarbonka, która pozwala na odkładanie końcówek od niepełnych kwot lub ustalenie stałych drobnych kwot. Suma, jaka się tam uzbiera, jest dodatkowo oprocentowana od 1 do 15 proc.

PKO – pierwsze konto dla młodzieży, Pierwsze Konto Oszczędnościowe

W PKO młodzież może pomnożyć swoje środki, dzięki oprocentowaniu (zmiennemu) 2 proc. (przy maks. 10 tys. zł; powyżej tej kwoty – 1,6 proc.) w skali roku z dodatkowym 0,5 proc. bonusu za wpłaty na PKO Pierwsze Konto Oszczędnościowe. Nastolatkowie mają też dostęp do karty wielowalutowej, o ile złożą odpowiedni wniosek. Do tego będą potrzebne dokumenty tożsamości.

W PKO nie płaci się za: prowadzenie konta, dostęp do aplikacji bankowej IKO1 i serwisu internetowego iPKO (usługa bankowości elektronicznej), przelewy na numer telefonu i internetowe przelewy krajowe (standardowe polecenie przelewu) w aplikacji mobilnej, zakupy w internecie z BLIK, obsługę karty debetowej - wystarczy zrobić kartą lub BLIKIEM (dwie transakcje bezgotówkowe w miesięcznym okresie rozliczeniowym, a w przeciwnym razie 3,90 zł).

Dodano:
11 Lut 2020

Zaktualizowano:
29 Wrz 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły