Konto bankowe dla dziecka poniżej 13 lat

  • 15 Kwi 2020
  • 2 min. czytania
  • Komentarze(0)
Konto bankowe dla dziecka to świetny sposób na naukę odpowiedzialnego zarządzania pieniędzmi już od najmłodszych lat. Jest przy tym bezpieczne, nie wiąże się z dodatkowymi opłatami, a nawet pozwala zarobić. Jaką ofertę wybrać?
Konto bankowe dla dziecka poniżej 13 lat

PKO BP - konto dla dziecka poniżej 13 lat

Konta dla dzieci poniżej 13 lat są ograniczone, bo ich małoletni właściciele nie mają jeszcze zdolności do czynności prawnych. Umowa z bankiem opiera się na zgodzie rodziców. Dziecko nie ma dostępu do żadnych produktów kredytowych. Jedyne ryzyko wiąże się z samymi decyzjami co do zakupów w sieci. Do tych jednak mają wgląd jego opiekunowie.

PKO przygotowało konto do podwójnej obsługi: dziecko (przez serwis i aplikację mobilną PKO Junior) i rodzic (przez Aplikację Rodzica) mają do niego osobny dostęp. Nie płaci się za prowadzenie konta ani standardowe przelewy.

Dodatkowo w ramach Pierwszego Konta Oszczędnościowego można sporo zyskać. Środki do 2500 zł mają oprocentowanie 2,5 proc. Powyżej tej sumy oprocentowanie spada do 0,5 proc.

W obsłudze konta dzieciom pomagają materiały edukacyjne i gry w aplikacji. Przelewy są akceptowane lub odrzucane w Aplikacji Rodzica. Dziecko może założyć wirtualną skarbonkę, utworzyć plan oszczędzania, użyć kalkulatora finansowego i zdobywać wirtualne odznaki.

Dostępna jest karta debetowa przedpłacona, za której wydanie należy zapłacić 15 zł. Wypłaty w bankomatach PKO BP są darmowe, a w innych jest prowizja w wysokości 5 zł.

Do założenia konta wystarczy dowód osobisty rodzica i dokument dziecka np. legitymacja szkolna, paszport lub akt urodzenia. Można to zrobić przez internet, jeśli posiada się konto w PKO BP. W przeciwnym razie konieczna będzie wizyta w placówce.

Bank Millennium - Konto 360° Junior

W ramach Konta 360° Junior można założyć rachunek dla dziecka do 12 lat lub od 13 do 17 lat. Nie płaci się za prowadzenie konta, przelewy krajowe, obsługę karty debetowej (przy min. 1 transakcji bezgotówkowej miesięcznie) i wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów (przy min. 1 transakcji bezgotówkowej miesięcznie).

Rodzic kontroluje poczynania dziecka przez Millenet. Dzięki rachunkowi maluch może doładowywać sobie telefon, używać BLIK-a, robić przelewy, dokonywać płatności zbliżeniowych – także telefonem, kupować bilety komunikacji miejskiej i oszczędzać. Do tego ostatniego służy Bezpłatne Konto Oszczędnościowe Profit.

Konto dla dziecka powyżej 13 lat

Po osiągnięciu przez dziecko wieku 13 lat otwiera się więcej możliwości. Nastolatkowie mają większą kontrolę nad swoimi finansami i nie muszą się tym dzielić z rodzicami, choć do założenia konta młodzieżowego potrzebna jest zgoda opiekunów. Wachlarz ofert dla dzieci w tym wieku jest szerszy. Banki kuszą młodych wyróżniającymi się kolorowymi kartami oraz możliwością oszczędzania środków, dzięki wysokiemu oprocentowaniu.

Dodano:
06 Lut 2020

Zaktualizowano:
15 Kwi 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły