Konto dla firm – porównanie ofert mBanku i Santandera

  • 06 Lut 2020
  • 2 min. czytania
  • Komentarze(0)
Zakładasz firmę? A może już ją masz? Banki przygotowały oferty kont firmowych, które pomogą w prowadzeniu działalności.
Konto dla firm – porównanie ofert mBanku i Santandera

mBank – założenie działalności, prowadzenie konta

W mBanku można dość łatwo i szybko założyć jednoosobową działalność gospodarczą. Najszybszą opcją jest zrobienie tego przez stronę banku lub przez mLinię. W razie potrzeby konsultacji z ekspertem, można udać się do placówki lub bez dodatkowych opłat przedyskutować sprawę z księgową przez telefon.

Jakie są korzyści z założenia firmy w mBanku? Szybszy proces – formularz jest krótszy i bardziej zrozumiały dla początkującego przedsiębiorcy. Dodatkowo przez 24 miesiące nie ma opłat za: otwarcie i prowadzenie konta, przelewy krajowe, przelewy w euro w ramach UE, korzystanie z bankomatów mBanku, Planet Cash, Euronetu i Santandera oraz wpłatomatów (mBanku, Planet Cash, Cashline, Euronet). Za darmo jest też karta debetowa i Visa Foto Business.

Dostępne jest Konto firmowe Start, Konto firmowe z gwarancją ceny i Konto firmowe Komfort. Wszystkie dedykowane są jednoosobowym działalnościom, spółkom z o.o. oraz cywilnym, jawnym, stowarzyszeniom i fundacjom. W ich ramach najważniejsze usługi są darmowe przez 24 miesiące. W przypadku Konta firmowego Komfort nie płaci się za maks. 20 przelewów miesięcznie.

Dodatkowe usługi dla firm to: możliwość skorzystania z usług księgowej i automatyczne wyliczanie podatków w ramach konta firmowego z księgowością, szybka wymiana na mPlatformie walutowej (0 zł za aktywację i prowadzenie) i opcja zamówienia terminalu płatniczego.

Myślisz o założeniu firmy? Zobacz jak to zrobić!

Czy założenie firmy w banku jest jedyną formalnością? Nie, należy jeszcze złożyć formularz ZZA w ZUS-ie, a jeśli chce się być płatnikiem VAT, to jeszcze formularz VAT-R w Urzędzie Skarbowym.

Santander BP – konto firmowe z bankowością Santander Mini Firma

Podobnie jak mBank, Santander Bank Polska proponuje zwolnienie z opłat na 24 miesiące. Dotyczy to prowadzenie Konta Firmowego Godnego Polecenia, wydania i używania pierwszej karty debetowej w PLN, wypłatę ze wszystkich bankomatów w kraju i za granicą, dziesięciu pierwszych przelewów natychmiastowych BlueCash w miesiącu, przelewów krajowych w systemie Elixir, kodów autoryzacyjnych przez SMS, zleceń stałych na konta innych banków i poleceń zapłaty.

W ramach konta firmowego można zamówić terminale płatnicze – stacjonarne i przenośne. Jedna firma może dostać trzy sztuki. Korzystanie z terminali mobilnych jest darmowe. W przypadku stacjonarnych, nie płaci się w ciągu pierwszych 18 miesięcy. Dodatkowo przez rok działalności lub przed osiągnięciem pułapu 100 tys. zł obrotu na jednym terminalu procesowanie transakcji jest darmowe.

Oprócz tego w Santanderze można skorzystać z usług księgowej, co kosztuje od 0 zł miesięcznie dla jednoosobowej działalności. Dzięki eKsięgowości można łatwo i szybko wystawiać i wysyłać faktury, a potem wygodnie je przechowywać.

Podobne artykuły