Konto Jakie Chcę dla młodych w Santander BP można teraz otworzyć zdalnie

  • 10 Sie 2020
  • 3 min. czytania
  • Komentarze(0)
Konto oferowane jest osobom w wieku od 13 do 18 lat, a jego otwarcia mogą dokonać ich rodzice w towarzystwie nastolatka, chyba że dziecko jest pełnoletnie. Nie trzeba iść do oddziału, by to zrobić. Wystarczy, żeby dorosły zalogował się w bankowości internetowej i połączył z doradcą online.
Konto Jakie Chcę dla młodych w Santander BP można teraz otworzyć zdalnie

Cechy Konta Jakie Chcę dla młodych w wieku 13-18 lat

Konto młodzieżowe - Konto Jakie Chcę to propozycja dla nastolatków, którzy chcą mieć swoje pieniądze w jednym miejscu, móc robić wygodne i szybkie zakupy online, doładować telefon, korzystać z karty płatniczej, dokonywać przelewów i wypłacać BLIK-iem (także zbliżeniowo telefonem lub zegarkiem), kupować bilety komunikacji miejskiej przez aplikację czy brać udział w mikrotransakcjach w grach. Rodzic, który ma konto w Santander BP, może sprawdzić historię operacji na rachunku dziecka w swojej bankowości.

Prowadzenie Konta Jakie Chcę dla młodych nic nie kosztuje. Przy wyborze Karty Dopasowanej możliwy jest jeden z dwóch wariantów:

  • opłata stała (domyślna) – 3 zł miesięcznie,
  • opłata z warunkiem (do samodzielnego aktywowania) – 0 zł miesięcznie przy min. 5 transakcjach kartą miesięcznie (z wyłączeniem transakcji hazardowych), w przypadku niespełnienia warunku opłata wynosi 5 zł.

Sprawdź czy warto założyć Konto Jakie Chcę w Santander BP >>

Przelewy natychmiastowe, wypłaty kartą w Polsce i na świecie, przelewy na nr telefonu czy wypłaty za pomocą kodów BLIK są bezpłatne. Oprócz tego nastolatek w ramach promocji może dostać 50 zł za zdobycie w szkole średniej min. 4.0. To nie wszystko. Biorąc udział w Pomagam z Santander, może być zwolniony z opłaty za kartę, a każda transakcja będzie zasilała akcję Pajacyk (2 proc. od transakcji).

Na koncie dla niepełnoletnich nastolatków istnieje limit wypłat lub poleceń przelewów w kwocie 5 tys. zł miesięcznie. Przy wyższych sumach wymagane jest zezwolenie sądu opiekuńczego.

Katarzyna Kasprzak z zespołu akwizycji w Santander Bank Polska uważa, że za sprawą dostępu do banku młode osoby uczą się zarządzania finansami i budżetem, co przyda się w przyszłości. Według danych Santandera nastolatkowie najbardziej upodobali sobie bankowość mobilną. Statystyczny posiadacz konta dla młodych ma 16 lat i w ciągu ostatnich 12 miesięcy dziesięciokrotnie logował się przez serwis transakcyjny i aż dziewięćdziesiąt osiem razy przez aplikację mobilną.

Do 14 sierpnia zyskasz 150zł premii otwierając konto bankowe w Santander BP >>

Jak założyć dziecku Konto Jakie Chcę?

Konto można założyć zdalnie lub w placówce. Pierwsza opcja dostępna jest w przypadku, gdy dziecko nie ma żadnych produktów w Santanderze. Rodzic loguje się na swoje konto, wchodzi do zakładki „Oferta banku”, a następnie do „Kont osobistych”. Tam wypełnia formularz poprzez wpisanie danych dziecka i łączy się z doradcą przez wideorozmowę. Po takiej weryfikacji konto jest aktywowane. Dane dostępowe pojawią się w podanej skrzynce mailowej. Rodzic otrzyma podgląd do konta w ciągu 7 dni.

W przypadku wizyty w placówce należy przyjść z dzieckiem. Trzeba mieć ze sobą jego dowód osobisty, paszport lub legitymację szkolną. To nastolatek podpisze umowę o otwarcie konta. Podobnie jak w powyższym wariancie, rodzic będzie mógł sprawdzić historię transakcji na Koncie Jakie Chcę w ciągu tygodnia od aktywacji.

Dodano:
10 Sie 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły