Kredyt bez zaświadczeń - pieniądze bez zbędnych formalności

  • 24 Kwi 2020
  • 5 min. czytania
  • Komentarze(0)
Kredyty cieszą się dużym zainteresowaniem wśród Polaków. Wiele wydatków każdego dnia powoduje, że trudno jest nam zgromadzić oszczędności na remont czy kupno samochodu. Wtedy z pomocą przychodzą banki. Część z nich w celu ograniczenia formalności proponuje kredyt gotówkowy bez zaświadczań. Na czym on polega i jak go dostać?
Kredyt bez zaświadczeń - pieniądze bez zbędnych formalności

W każdym banku można zawnioskować o kredyt gotówkowy. W niektórych jednak można otrzymać go szybko i bez konieczności przedstawiania zaświadczenia o zatrudnieniu. W takim przypadku bank poprosi wyłącznie o skan dowodu osobistego oraz wyciąg z konta bankowego za ostatnie 3 miesiące. Oczywiście pod warunkiem, że wynagrodzenie otrzymujemy na konto. Coraz częściej można też zawnioskować o kredyt gotówkowy online. To zdecydowanie skraca czas oczekiwania na wypłatę środków.

Czym jest kredyt gotówkowy bez zaświadczeń?

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń przyznawany jest już praktycznie w każdym banku. Polega on na tym, że nie musisz przedstawiać w banku dokumentu o zatrudnieniu od pracodawcy. Takie zaświadczenie powoduje tylko dodatkowe formalności.

Nie oznacza to jednak, że dostaniesz kredyt w banku na tzw. słowo honoru. Konieczne będzie potwierdzenie Twojej tożsamości dowodem osobistym, a także udokumentowanie zarobków wyciągiem z konta bankowego, który potwierdzi, że regularnie otrzymujesz wynagrodzenie za pracę. Bank przy wypełnianiu wniosku poprosi Cię także o dokładnie dane o Twoim zatrudnieniu, co oznacza, że może skontaktować się z pracodawcą w celu potwierdzenia podanych przez Ciebie informacji.

Jak bank Cię sprawdzi, gdy ubiegasz się o kredyt gotówkowy bez zaświadczeń?

Najłatwiej otrzymać kredyt gotówkowy bez zaświadczeń w banku, w którym masz konto osobiste. Bank zna już Ciebie jako klienta oraz może łatwo sprawdzić historię rachunku, żeby potwierdzić Twoje dochody. Ale jak się okazuje kredyt w swoim banku nie zawsze okaże się korzystny. Dlatego należy porównać oferty innych banków. Pamiętaj, że zapytania kilku banków o Twoją historię w BIK o ten sam produkt w krótkim czasie nie stanowią problemu w poszukiwaniu najtańszego kredytu gotówkowego i nie obniżają Twojej zdolności.

Znajdź najtańszy kredyt gotówkowy >>

Natomiast jeśli nie masz konta w banku, w którym chcesz zawnioskować o kredyt, zostaniesz poproszony o dostarczenie historii wpływów z ostatnich 3 lub 6 miesięcy. Wystarczy, że ją wydrukujesz i zaniesiesz do banku. W przypadku kredytu online wystarczy przesłać wymagany dokument mailem. Niezależnie od tego, jaki kredyt gotówkowy bierzesz, bank dokładnie przeanalizuje Twoją zdolność kredytową na podstawie informacji w bazie Biura Informacji Kredytowej. Dowie się z niej m.in. czy miałeś już jakieś zobowiązania i czy spłacałeś je terminowo.  Dzięki temu będzie mógł ocenić ryzyko związane z pożyczeniem Ci pieniędzy.

Kredyt gotówkowy – gdzie go szukać?

Kiedy zależy Ci na czasie, to nie będziesz zastanawiać się nad ofertą, z którą wiąże się konieczność przedstawienia sporej liczby dokumentów. Warto jednak poświęcić czas na poszukanie korzystnej oferty.

Zazwyczaj taka oferta jest przygotowana przez bank, do którego wpływa Twoje wynagrodzenie, więc najlepiej od niego zacząć swoje poszukiwania. Warunki, które zaproponuje Ci właśnie Twój bank, sprawdzisz w swojej bankowości elektronicznej lub aplikacji mobilnej. Jest to najkrótsza droga, ponieważ wszystko załatwisz przez internet:

  • składasz wniosek po zalogowaniu się do bankowości elektronicznej,
  • czekasz na decyzję kilka minut,
  • jeśli masz odpowiednią zdolność kredytową i spodobała Ci się oferta, to akceptujesz umowę i jeszcze tego samego dnia pieniądze trafią na Twoje konto.

Nie polecamy jednak od razu wnioskować w swoim banku o kredyt gotówkowy. Ranking pokazuje, że nawet jako nowy klient w innym banku możesz znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy i dodatkowo otrzymać go przez internet. 

Pożyczka bez zaświadczeń nie tylko w banku

Popularnym rozwiązaniem, gdy potrzebujemy pieniędzy i chcemy ograniczyć formalności, są również pożyczki pozabankowe. W firmach, które ich udzielają bardzo często, spotykamy się z ofertą w przypadku, której do rozpatrzenia wniosku kredytowego wystarczy jedynie dowód osobisty. Są to oferty skierowane przede wszystkim do osób mogących spłacić pożyczkę w krótkim czasie najczęściej w ciągu 30 dni. Jeśli jednak nie uda Ci się spełnić tego warunku, będziesz musiał liczyć się z wysokimi kosztami przedłużenia umowy i dodatkowymi odsetkami.

Zasady instytucji pozabankowych nie są tak restrykcyjne, jak w przypadku banków. Zawnioskować o taki kredyt mogą osoby pełnoletnie uzyskujące dochody z każdego źródła. Aby starać się o taką pożyczkę, należy najczęściej:

  • wypełnić formularz na stronie wybranej firmy,
  • dla potwierdzenia danych zrobić tzw. przelew weryfikacyjny na 1 zł ze swojego rachunku bankowego,
  • poczekać na rozpatrzenie wniosku i ostateczne warunki pożyczki,
  • podpisać umowę online i poczekać aż pieniądze trafiają na konto bankowe.

Musisz pamiętać o tym, że w firmie pozabankowej pożyczysz mniejsze kwoty i na krótszy okres niż w banku.

Potrzebujesz pieniędzy na remont? Sprawdź, jaki kredyt będzie lepszym rozwiązaniem.

Czy kredyt gotówkowy bez zaświadczeń jest bezpieczny?

Kredyt, który możesz uzyskać szybko, bez zbędnych formalności, bo akurat potrzebujesz pieniędzy,  jest z pewnością wygodną opcją. Ale czy jest bezpieczny? Oczywiście, że tak! Niezależnie czy bierzesz kredyt w banku czy szybką pożyczkę, to instytucje, które pożyczają pieniądze, działają w oparciu o przepisy prawa. Najważniejszym dokumentem, który Tobie gwarantuje otrzymanie kredytu, a bankowi to, że będziesz terminowo go spłacać, jest umowa kredytowa. I zawsze należy dokładnie ją przeczytać.

działanie banków w czasie epidemii

Dodano:
23 Kwi 2020

Zaktualizowano:
24 Kwi 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły