Kredyt do 200 tys. dla mikrofirm w pełni zdalnie w Alior Banku

  • 12 Lis 2020
  • 3 min. czytania
  • Komentarze(0)
Oferta kierowana jest zarówno do nowych, jak i obecnych klientów firmowych. Dzięki metodzie weryfikacji opartej na Foto ID i platformie Autenti przedsiębiorca nie musi odwiedzać oddziału na żadnym etapie procedury kredytowej.
Kredyt do 200 tys. dla mikrofirm w pełni zdalnie w Alior Banku

Szczegóły oferty

Mikrofirmy mogą wziąć kredyt firmowy za pomocą platformy Autenti i podpisu elektronicznego. Małe, średnie i duże przedsiębiorstwa, które spłacają już jakieś zobowiązania w Alior Banku, posłużą się natomiast podpisem kwalifikowanym. Wkrótce pojawi się nowy moduł w bankowości elektronicznej – Business Pro, gdzie będzie można zamawiać wybrane produkty i usługi bankowe w sposób zdalny.

Omawiana oferta obejmuje kredyty obrotowe z zabezpieczeniem w formie gwarancji BGK i okresem spłaty do 3 lat. Finansowanie może być udostępnione firmom, które zakończyły co najmniej 10-miesięczny rok obrachunkowy. Decyzja o przyznaniu środków zależy od zdolności i wiarygodności kredytowej przedsiębiorstwa.

W Alior Banku kredyt obrotowy z gwarancją z BGK nie wiąże się z prowizją za zabezpieczenie. Od przedsiębiorcy wymagany jest PIT za min. 10 miesięcy działalności. Maksymalnie mikrofirmy mogą pożyczyć 1 mln zł, ale tylko przy kwotach do 200 tys. zł nie muszą odwiedzać przy tym oddziału lub placówki partnerskiej. Małym i średnim firmom bank przyznaje do 3 mln zł. Szczegółowe informacje na temat warunków kredytu udostępnione będą przedsiębiorcom, którzy wypełnią formularz kontaktowy na stronie Alior Banku.

Inne produkty dla mikrofirm w Alior Banku

Prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą mogą założyć iKonto Biznes z opcją do 1 500 zł premii za aktywne korzystanie. Jeśli mają już konto dla klientów indywidualnych, firmowe założą także przez bankowość internetową. Otwarcie i prowadzenie jest bezpłatne, podobnie jak wypłaty z bankomatów w oddziałach Alior Banku. W sieci Planet Cash i Euronet darmowe są dwie pierwsze takie operacje. Za 0 zł są wszystkie krajowe przelewy internetowe i do ZUS lub US, a także internetowe przelewy transgraniczne trybie zwykłym przy opcji kosztowej SHA. Aby nie płacić za kartę debetową do rachunku, wystarczy wykonać cztery płatności miesięcznie na dowolną kwotę. iKonto Biznes pozwala także na płatności mobilne przez Apple Pay i Google Pay.

Wpisz numer rachunku i sprawdź jaki to bank! >>

Drugim kontem do wyboru jest Rachunek 4x4 z dodatkowym pakietem usług. Oferta przeznaczona jest dla nowych klientów biznesowych, którzy rozliczają się na zasadach uproszczonej księgowości. Opłaty to: 0 zł za prowadzenie, internetowe przelewy (także do ZUS i US), księgowość online oraz wydanie kart debetowych.

Dostępne są cztery pakiety za 10 zł/msc każdy:

  • krajowy – nielimitowane internetowe przelewy krajowe Elixir, SMS-y autoryzacyjne, powiadomienia SMS o zdarzeniach na rachunku, 10 internetowych przelewów natychmiastowych w miesiącu;
  • gotówkowy – nielimitowane wypłaty z bankomatów krajowych i europejskich (na terenie EOG w walucie EUR), wpłaty we wpłatomatach krajowych Planet Cash, Euronet, w oddziałach wpłaty i wypłaty do 10 tys. zł miesięcznie;
  • zagraniczny – nieograniczony dostęp do platformy wymiany walut (Autodealing), nielimitowane bezgotówkowe transakcje zagraniczne (bez dodatkowych prowizji), wypłaty z bankomatów zagranicznych, internetowe przelewy transgraniczne;
  • oszczędny – do 0,9% na Rachunku Lokacyjnym, nielimitowane przelewy z Rachunku Lokacyjnego na rachunek podstawowy, otwieranie lokat overnight, niższa opłata (2,50 zł) za prowadzenie rachunku pomocniczego do Rachunku 4x4.

Kombinacja pakietów do rachunku może być dowolna i w każdym momencie dopasowywana do aktualnych potrzeb firmy.

Dodano:
12 Lis 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły