Kredyt gotówkowy dla osób pracujących za granicą

 • 01 Sie 2019
 • 8 min. czytania
 • Komentarze(4)
Kredyt na podstawie zarobków za granicą - które banki go udzielają?
Kredyt gotówkowy dla osób pracujących za granicą

Kredyt dla pracujących za granicą jest wyzwaniem dla banku i wiąże się z koniecznością spełnienia dodatkowych warunków. Dlatego zdobyłam informacje od najpopularniejszych banków w Polsce, na temat tego, na jakich warunkach udzielają kredytu gotówkowego na podstawie zarobków za granicą. Formalności bywają skomplikowane, a kredytu nie musisz ubezpieczać.

Czy dostanę kredyt gotówkowy, pracując za granicą? Banki odpowiadają, że tak! Część z nich narzuca specjalne wymagania, co do dostarczonych dokumentów lub Twojego pracodawcy, ale części wystarczy tylko przetłumaczenie dokumentów dochodowych. Sprawdź szczegóły ofert w konkretnych bankach!

Kredyt w Polsce a praca za granicą

Tak, jak pisałam w moim poprzednim tekście, oferta kredytów hipotecznych przy zagranicznych zarobkach jest mocno ograniczona. Udzielają go właściwie tylko dwa banki. Wynika to z tego, że Komisja Nadzoru Finansowego narzuca, aby kredyty hipoteczne były udzielane w walucie, w której zarabiasz. Ze względu na zawirowania z kredytami we frankach szwajcarskich, wiele banków zrezygnowało z oferowania kredytów hipotecznych walutowych.

Zupełnie inaczej jest jednak z kredytami gotówkowymi. Pożyczkę dla pracujących za granicą banki udzielą bez takich problemów.

Banki, które udzielą kredytu pracującym za granicą

W większości banków znajdziesz ofertę dla osób z zarobkami zagranicznymi. Ja zapytałam w pięciu instytucjach i żadna z nich nie odmawia takiej grupie klientów. Dokładne warunki i formalności zebrałam dla pięciu, popularnych banków: eurobanku, Santander Banku Polska, BNP Paribas, Alior Banku i PKO BP.

PKO BP – kredyt dla pracujących za granicą

Kredyt w PKO BP to bardzo częsty wybór osób, które osiągają dochody zagraniczne. Najprościej jest wnioskować o kredyt właśnie tam. Warunki nie są skomplikowane, a proces przyznania kredytu jest taki sam jak dla osób zarabiających w Polsce. Bank akceptuje dochody w każdej walucie. Wymaga, tylko abyś dostarczył zaświadczenie o zarobkach w języku polskim, które zostało przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego.

Co może Ci zaoferować PKO BP?

 • Pożyczysz nawet 200 tys. zł na maks. 8 lat.
 • Nie musisz zakładać konta ani wykupywać ubezpieczenia.

Zapytaj o warunki kredytu w PKO BP dla Ciebie >>

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 15,89%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 13 300,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 20 932,14 zł, oprocentowanie zmienne 9,99%, całkowity koszt kredytu 7 632,14 zł (w tym: prowizja 1 985,60 zł, odsetki 5 646,54 zł), 78 miesięcznych rat równych po 264,82 zł, ostatnia rata 276,18 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 15.04.2019 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Santander BP – kredyt dla zarabiających za granicą

Jak usłyszałam od doradcy z Santandera, bank nie gwarantuje, że osoba zarabiająca poza granicami Polski, uzyska kredyt. Jest to głównie zależne od zdolności kredytowej (jak w każdym banku), ale podstawą jest, abyś posiadał konto walutowe w walucie, w której zarabiasz, a Twój pracodawca przelewał na nie Twoje wynagrodzenie. Aby starać się o kredyt, musisz zarabiać równowartość przynajmniej 650 zł netto miesięcznie. Próg dochodowy jest tak niski, że właściwie zawnioskować może każdy.

Oprócz warunku posiadania rachunku walutowego proces udzielania kredytu jest taki sam jak w przypadku zarabiających w złotówkach. Twój pracodawca nie musi mieć przedstawicielstwa w Polsce.

Co powinieneś wiedzieć o kredycie w Santander BP?

 • Pożyczysz nawet 300 tys. zł
 • Spłatę kredytu możesz rozłożyć na nawet 10 lat.
 • Jeśli weźmiesz kredyt na maks. 2 lata, to otrzymasz go ze stałym oprocentowaniem. Oznacza to, że nie zmieni się ono, nawet gdy zrobią to warunki rynkowe.
 • Nie musisz wykupywać ubezpieczenia.

Zapytaj o warunki kredytu w Santander BP dla Ciebie >>

RRSO wynosi 10,11%, Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 79 532,46 zł, całkowita kwota do zapłaty 118 821,40 zł, oprocentowanie zmienne w skali roku 7,99 % (stanowi sumę wartości stopy referencyjnej NBP, która na dzień 31.05.2019 r. wynosi 1,50 % i marży banku w wysokości 6,49 p.p.), całkowity koszt kredytu 40 288,94 zł (w tym: prowizja 5 067,54 zł, odsetki 35 221,40 zł), umowa zawarta na okres 110 miesięcy, 109 miesięcznych rat równych w kwocie 1099,37 zł, ostatnia rata 1089,44 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 31.05.2019 na reprezentatywnym przykładzie.

BNP Paribas – kredyt na zagraniczną umowę

Doradca z BNP Paribas bardzo szczegółowo opisał mi warunki, które powinny spełnić osoby, pracujące poza Polską.

 • Twój okres zatrudnienia musi wynosić min. 3 miesiące, a obecna umowa jest kolejna z danym pracodawcą lub
 • umowa jest zawarta na co najmniej 5 lat i pozostało min. 6 miesięcy do jej wygaśnięcia albo
 • umowa jest zawarta na dłużej niż okres kredytu lub
 • umowa z danym pracodawcą została zawarta min. 6 miesięcy temu, ale możesz potwierdzić ciągłość zatrudnienia PIT-em lub świadectwami pracy z ostatniego roku.

A jakie dokumenty powinieneś dostarczyć?

 • Twoją umowę lub kontrakt, przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego na język polski (nie musisz tego robić, jeśli dokumenty są w języku angielskim),
 • wyciąg z Twojego konta osobistego, na które wpływa Twoje wynagrodzenie albo dokument od pracodawcy, który potwierdzi wpływ wynagrodzenia,
 • zezwolenie na pracę, o ile jest wymagane w kraju, w którym zarabiasz.

W BNP Paribas możesz pożyczyć nawet 200 tys. zł i obniżyć ratę, pożyczając na maks. 10 lat. Ani konto osobiste, ani ubezpieczenie nie jest wymagane. Wstępną decyzję otrzymasz od razu przez telefon.

Zapytaj o warunki kredytu w BNP Paribas dla Ciebie >>

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) wynosi 10,68%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów kredytu) 36 700 zł, całkowita kwota do zapłaty 50 187,30 zł, oprocentowanie stałe 6,99 % w skali roku, całkowity koszt kredytu 13 487,30 zł (w tym: prowizja 3633,30 zł, odsetki 9854,00 zł), 77 miesięcznych rat 76 równych po 651,78 zł oraz ostatnia rata wyrównująca w wysokości 652,02 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 01.04.2019 r. na reprezentatywnym przykładzie. Szczegółowe informacje o kredycie, dostępne są w oddziałach Banku, placówkach agencyjnych Banku, infolinii Banku 801 101 102 oraz na stronie www.bnpparibas.pl. Koszt połączenia wg. stawki operatora. Infolinia jest dostępna w dni robocze w godz. 8.00-19.00. Niniejszy materiał ma charakter reklamowy i nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego.

Alior Bank – kredyt gotówkowy dla zarabiających za granicą

Z usług Alior Banku powinny skorzystać osoby, zatrudnione na czeską lub niemiecką umowę. Dlaczego? Są one traktowane preferencyjnie i ubieganie się o kredyt nie różni się w porównaniu do osób, zarabiających w złotówkach. Nie trzeba dołączać specjalnych dokumentów, a pracodawca nie musi spełniać dodatkowych warunków. Bank udziela kredytu na podstawie dowodu osobistego i wyciągów z konta.

A co w przypadku osób, które zarabiają w innych krajach? O to też zapytałam w banku. Firma musi posiadać przedstawicielstwo w Polsce, a Ty musisz być zatrudniony przez polskiego pośrednika. Powinieneś także dostarczyć zaświadczenie o zatrudnieniu, przetłumaczone na język polski.

Co powinieneś wiedzieć o kredycie w Alior Banku?

 • Możesz pożyczyć do 200 tys. zł na maks. 5 lat.
 • Bank nie pobiera prowizji za udzielenie kredytu.
 • Oferta jest skierowana do osób, które aktualnie nie mają kredytu w Alior Banku.
 • Do 4 600 zł możesz załatwić kredyt online, bez wychodzenia z domu.

Zapytaj o warunki kredytu w Alior Banku dla Ciebie >>

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla oferty Pożyczka internetowa wynosi 9,92%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 14 100 zł, całkowita kwota do zapłaty: 16 946,76 zł, oprocentowanie zmienne: 9,5%, całkowity koszt kredytu: 2846,76 zł (w tym prowizja: 0 zł (0%), odsetki: 2846,76 zł), 47 równych, miesięcznych rat w wysokości 360,57 zł. Kalkulacja została dokonana na 21.05.2019 r. na reprezentatywnym przykładzie. Maksymalna Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania wynosi 9,92%. Okres kredytowania do 5 lat.Z oferty mogą skorzystać klienci indywidualni, którzy na 27.05.2019 r. nie posiadali w Alior Banku pożyczek lub kredytów konsolidacyjnych oraz przesłali dane kontaktowe przez internetowy formularz banku lub złożyli samodzielnie wniosek online o pożyczkę na oświadczenie do 4600 zł. Ostateczne warunki kredytowania zależą od wiarygodności kredytowej klienta, daty wypłaty kredytu oraz daty płatności pierwszej raty. Szczegóły oferty oraz Taryfa opłat i prowizji w placówkach i na www.aliorbank.pl.

Eurobank – kredyt na podstawie zagranicznych zarobków

Eurobank stawia najwyższe wymagania, zanim udzieli kredytu dla pracujących za granicą. Przede wszystkim Twój pracodawca musi posiadać polski NIP i REGON i rozliczać się z polskim urzędem skarbowym. Jeśli jesteś zainteresowany taką pożyczką, to musisz dostarczyć zaświadczenie o dochodach, przetłumaczone na język polski. Kredyt jest udzielany na podstawie wyciągu z konta lub druku RMUA.

Co powinieneś wiedzieć o kredycie w eurobanku?

 • Możesz pożyczyć do 50 tys. zł na wyciąg z konta.
 • Spłatę rozłożysz na maks. 5 lat.
 • Wszystko możesz załatwić przez internet, bez wychodzenia z domu.
 • Nie musisz zakładać konta, ani wykupywać ubezpieczenia.

Zapytaj o warunki kredytu w eurobanku dla Ciebie >>

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 20,10%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 7300 zł, całkowita kwota do zapłaty 9628,99 zł, oprocentowanie stałe 9,99%, całkowity koszt kredytu 2 328,99 zł (w tym: prowizja 957,92 zł, odsetki 1 371,07 zł), 37 rat, w tym 36 miesięcznych równych rat w wysokości 260,24 zł oraz ostatnia wyrównawcza w wysokości 260,35 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 01.12.2018 r. na przykładzie reprezentatywnym.

Jeśli zarabiasz za granicą, to nie jest to przeszkoda, aby uzyskać kredyt w Polskim banku. Wysokość rat oraz całkowity koszt kredytu możesz sprawdzić, korzystając z naszej porównywarki kredytów gotówkowych. 

Dodano:
01 Sie 2019

Zaktualizowano:
26 Wrz 2020

4 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

 • Anna Malek Ekspert 06 sierpnia 2019
  Cześć Patronus, kredyt dla pracujących za granicą jest skierowany głównie do osób, które przebywają tam tymczasowo, a docelowo planują wrócić do Polski. Nigdzie nie napisałam, że takie kredyty bardziej się opłacają. Jeśli mieszkasz tam na stałe, to oczywiście bardziej opłaca pożyczyć pieniądze w lokalnej instytucji. A co do problemów z interpunkcją wskaż, proszę gdzie. Zapewniam Cię, że tekst jest wielokrotnie sprawdzany, ale coś mogło mi umknąć.
 • Patronus Dragoncity Ekspert 05 sierpnia 2019
  Krótkie spojrzenie na tekst i wiem dwie rzeczy:1) zarabiając zagranicą nie ma sensu brać kredyt w Polsce - przykładowo we Francji kredyt gotówkowy z oprocentowaniem rzędu 4% dostaje się "z ulicy", bo to słabe warunki. Normą są krótkoterminowe kredyty z oprocentowaniem rzędu 1-1,5%. Na przykład 12-miesięczny kredyt na kwotę 20 tysięcy euro. Dłuższe też są i nie spotkałem się z bankiem, który by dawał wyższe oprocentowanie kredytów niż 4%. Zatem tekst powinien zacząć się od stwierdzenia "można, ale po co??"2) Osoba pisząca tekst ma problemy z interpunkcją.
 • Anna Malek Ekspert 05 sierpnia 2019
  Mamy mnóstwo zapytań od czytelników o to, czy można wziąć kredyt gotówkowy, pracując za granicą. Dlatego właśnie powstał ten tekst. Oczywiście można pożyczyć w UK, ale niektórzy nie chcą wiązać się z tamtejszym bankiem kredytem. A Ty na jaki bank się zdecydowałeś?
 • Jacek UK Ekspert 03 sierpnia 2019
  strasznie duze oprocentowanie i strasznie drogo wychodzi prawie o polowe drozej jak w UK na okres 8 lat

Podobne artykuły