Kredyt gotówkowy dla Ukraińca w Polsce

 • 29 Sie 2019
 • 5 min. czytania
 • Komentarze(0)
Czy kredyt gotówkowy dla Ukraińca może być wzięty w Polsce? Tak, ale pod pewnymi warunkami. Sprawdzamy, jakie są!
Kredyt gotówkowy dla Ukraińca w Polsce

Kredyt gotówkowy dla Ukraińca jest możliwy do uzyskania także w Polsce. Sprawdziłam, które banki oferują finansowanie dla obcokrajowców, na jakich warunkach i jakie dokumenty trzeba dostarczyć.

Po co Ukraińcowi kredyt w Polsce? Taki produkt jest przede wszystkim skierowany do obcokrajowców, mieszkających i pracujących w Polsce na stałe. Jak wynika z danych BIK, kredyty gotówkowe w polskich bankach wzięło już 8 667 obywateli Ukrainy (dane na 2018 rok). Część banków udziela kredytu gotówkowego dla Ukraińca na standardowych warunkach i nie trzeba dostarczać dodatkowo żadnych dokumentów. Sprawdźmy szczegóły, jak sytuacja wygląda w największych bankach w Polsce.

Kredyt gotówkowy dla Ukraińca – jakie dokumenty?

Jakie dokumenty trzeba zgromadzić, aby otrzymać kredyt gotówkowy w banku? Będą to głównie dokumenty dochodowe, a także dokument tożsamości. Banki przy kredycie gotówkowym dla Ukraińca mogą również wymagać karty stałego pobytu i potwierdzenia zameldowania w Polsce.

Kredyt gotówkowy – wymagane dokumenty w poszczególnych bankach
Alior Bank karta stałego pobytu, potwierdzenie zameldowania w Polsce, dokumenty dochodowe
PKO BP karta stałego pobytu, dokumenty dochodowe
Santander BP paszport lub dowód osobisty, dokument, potwierdzający prawo pobytu w Polsce, dokumenty dochodowe
Citi Handlowy dokument tożsamości, dokumenty dochodowe
BNP Paribas dokument, potwierdzający prawo pobytu w Polsce, dokument tożsamości, dokumenty dochodowe

Źródło: Dane z banków

Kredyt gotówkowy dla Ukraińca a zdolność kredytowa

Podstawą do udzielenia kredytu jest jednak zdolność kredytowa. Co to jest? To po prostu ocena banku, dotycząca tego, czy jesteś w stanie spłacić udzielony kredyt gotówkowy.

Banki podkreślały to, że kraj pochodzenia potencjalnego kredytobiorcy nie jest tak istotny, jak stabilne i regularne dochody w odpowiedniej wysokości. Jak sprawdzić zdolność kredytową? Oczywiście najpewniej jest zapytać o to bezpośrednio w banku. Doradca zada Ci kilka pytań i na tej podstawie oszacuje, czy masz szansę na kredyt gotówkowy. Pamiętaj jednak, że każde takie sprawdzenie oferty wiąże się ze złożeniem zapytania w Biurze Informacji Kredytowej, a to wpływa na Twoją historię kredytową. Najlepiej więc wybrać sobie 2 – 3 banki, tam złożyć zapytanie i porównać oferty.

Porównaj najlepsze oferty kredytu gotówkowego >>

Jak obliczyć zdolność kredytową w przypadku kredytu gotówkowego dla Ukraińca?

Jak sprawdzić zdolność kredytową? Jeszcze zanim zapytasz w banku możesz skorzystać z naszego kalkulatora zdolności kredytowej. Po wpisaniu swoich dochodów i wydatków oraz szczegółów kredytu, który Cię interesuje, otrzymasz szacunkową informację, na jaki kredyt Cię stać.

Jeśli zastanawiasz się, jak zwiększyć zdolność kredytową, przetestuj przygotowane przez nas sposoby.

Jakie warunki należy spełnić, by uzyskać kredyt gotówkowy?

Warunki udzielenia kredytu gotówkowego dla Ukraińca nie różnią się specjalnie od ofert dla Polaków. W większości przypadków banki wymagają tylko potwierdzenia, że obywatel Ukrainy przebywa w Polsce na stałe i legalnie. Następnie bank ocenia zdolność kredytową każdego klienta tak samo. Nie ma znaczenia, że jest to kredyt dla Ukraińca.

Jeżeli interesuje Cię, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać kredyt gotówkowy, to najważniejsze są stabilne i regularne dochody o odpowiedniej wysokości. Jakiej? To zależy od tego, o jaką kwotę chcesz wnioskować, czy masz dodatkowe zobowiązania oraz ile miesięcznie wydajesz.

Dowiedz się więcej o tym, jak wyliczyć zdolność kredytową.

Aby zwiększyć swoje szanse na kredyt, możesz przystąpić do niego z drugą osobą.

Oferta kredytów gotówkowych dla Ukraińców

Oferta kredytu gotówkowego dla obywateli Ukrainy jest dostępna w największych bankach w Polsce. Sprawdźmy szczegóły!

PKO BP

 • Bank udziela kredytów Ukraińcom, który uzyskują dochody w PLN lub w walucie obcej, a zasady kredytowania zależą od źródła dochodów, statusu rezydenta, prawa do pobytu w Polsce, liczby współkredytobiorców.
 • Dla osób zza granicy obowiązują dodatkowe warunki odnośnie dokumentowania dochodów, okresu kredytowania i liczby kredytobiorców. O dokładnych wymaganiach dowiesz się bezpośrednio w banku, który przeanalizuje Twoją sytuację.
 • Musisz dostarczyć dodatkowe dokumenty, które potwierdzą prawo do pobytu w Polsce.

Zapytaj o kredyt w PKO BP >>

Santander BP

 • Bank udziela kredytów obywatelom Ukrainy, ale tylko pod warunkiem, że są rezydentami, czyli przebywasz w Polsce min. 183 dni w roku i rozliczasz się z polskim urzędem skarbowym.
 • Zasady udzielania kredytów gotówkowych i proces uzyskania kredytów nie różni się w porównaniu do Polaków.
 • Dodatkowo musisz donieść do banku paszport lub dowód osobisty, wydany przez państwo unijne oraz zaświadczenie o zarejestrowaniu pobytu na terenie Polski.

Zapytaj o kredyt w Santander BP >>

Citi Handlowy

 • Bank stosuje takie same wymagania dla Ukraińców, jak dla Polaków, odnośnie badania zdolności kredytowej.
 • Obcokrajowcy mają do dyspozycji inne limity maksymalnej kwoty kredytu oraz okresu kredytowania. Jest to jednak ustalane indywidualnie.
 • Umowę możesz podpisać przez internet.
 • Bank nie wymaga dostarczenia karty stałego pobytu.

Zapytaj o kredyt w Banku Citi Handlowy >>

BNP Paribas

 • Bank ma taką samą ofertę i tak samo ocenia szansę na kredyt wszystkich kredytobiorców, niezależnie od kraju pochodzenia.
 • Dodatkowo musisz dostarczyć do banku dokument potwierdzający zasady i okres pobytu na terenie Polski.

Zapytaj o kredyt w BNP Paribas >>

Alior Bank

 • Bank ma taką samą ofertę i tak samo ocenia szansę na kredyt wszystkich kredytobiorców, niezależnie od kraju pochodzenia.
 • Aby dostać kredyt, musisz dodatkowo dostarczyć kartę stałego pobytu i adres zameldowania w Polsce.

Zapytaj o kredyt w Alior Banku >>

Jeśli nie do końca pewnie czujesz się, rozmawiając po polsku albo nie znasz się na procedurach, zawsze możesz udać się do banku ze znajomą osobą. Z pewnością Ci pomoże wypełnić wniosek i odpowiedzieć na pytania doradcy banku. Jeśli masz wątpliwości, odnośnie kredytu gotówkowego dla Ukraińca w Polsce, to napisz pytanie w komentarzu. Z przyjemnością na nie odpowiem.

 

Dodano:
29 Sie 2019

Zaktualizowano:
10 Sie 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły