Kredyt gotówkowy do 50 tys. zł w pełni zdalnie w Banku Pocztowym

 • 31 Lip 2020
 • 2 min. czytania
 • Komentarze(0)
Klient może złożyć wniosek przez infolinię. Wystarczy oświadczenie na temat wysokości uzyskiwanych dochodów. Jesienią wprowadzona zostanie natomiast wideoweryfikacja w dedykowanej aplikacji. Takie rozwiązania to odpowiedź na potrzeby klientów w czasie pandemii. Nie bez znaczenia jest też wygoda i szybkość takiego procesu.
Kredyt gotówkowy do 50 tys. zł w pełni zdalnie w Banku Pocztowym

Kredyt gotówkowy na telefon

Obecnie za pośrednictwem infolinii w Banku Pocztowym można wnioskować o maks. 50 tys. zł na okres od 3 miesięcy do 5 lat. Cały proces odbywa się przez telefon. Nie trzeba czekać na kuriera ani iść do oddziału, by podpisać dokumenty. Aleksandra Rulewska, Dyrektor Departamentu Produktów Kredytowych z Banku Pocztowego, liczy na to, że tą metodą uda się dotrzeć do klientów, którzy nie korzystają z bankowości internetowej lub robią to rzadko. Na razie propozycja dotyczy tylko posiadaczy kont w tym banku. Aby złożyć wniosek o kredyt, należy wejść na stronę internetową i wypełnić formularz albo od razu zadzwonić pod nr 52 34 99 599. Doradca najpierw zweryfikuje tożsamość klienta, a następnie razem z nim wypełni wniosek. Komplet dokumentów ze wszystkimi potrzebnymi informacjami zostanie wysłany na skrzynkę mailową. Zawarcie umowy odbywa się przez użycie kodu w wiadomości SMS. Po przepisaniu go, należy potwierdzić kliknięciem na „Podpisz”.

Jesienią kredyt online dostępny będzie także dla nowych klientów. Wniosek znów można będzie złożyć telefonicznie, ale dodatkowo odbędzie się wideoidentyfikacja przy użyciu specjalnej aplikacji. Polega to na tym, że wysyła się skan lub zdjęcie dowodu osobistego oraz załącza krótki filmik ze swoją twarzą zgodnie z instrukcjami. Rysy zostaną porównane w sposób automatyczny.

Kredyty w Banku Pocztowym

Kredyt gotówkowy w Banku Pocztowym ma następujące parametry:

 • kwota kredytu od 300 zł do 200 000 zł,
 • okres kredytowania do 120 miesięcy,
 • RRSO od 15,09 proc.,
 • środki na dowolny cel.

RRSO wynosi 15,09 proc. przy założeniu, że:

 • kwota kredytu to 7500 zł;
 • rat jest 45 – każda oprócz ostatniej po 217,71 zł, ostatnia 217,69 zł;
 • nie ma wykupionego ubezpieczenia;
 • oprocentowanie jest zmienne i wynosi 7,20 proc. w stosunku rocznym.

Wtedy całkowity koszt kredytu będzie równy 2296,93 zł (w tym: odsetki 1274,20 zł, prowizja 1022,73 zł), a całkowita kwota do zapłaty to 9796,93 zł.

Sprawdź ranking kredytów gotówkowych: https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe

Klienci Banku Pocztowego mogą też skorzystać z kredytu w koncie. Są to dodatkowe środki na dowolny cel, dostępne w każdym momencie. Odsetki spłaca się dopiero po wykorzystaniu jakiejś kwoty. W sumie pożyczyć można od 500 zł do 100 000 zł, maks. sześciokrotność uzyskiwanych średnich miesięcznych wpływów na konto. Najwyższa suma dotyczy posiadaczy konta od co najmniej 12 miesięcy. Osoby, które mają rachunek od 3 miesięcy dostaną maks. trzykrotność swoich wpływów, a od 1 miesiąca – równowartość średnich wpływów. Każda wpłata odnawia kredyt – jest to proces automatyczny. Aby skorzystać z dodatkowych środków, trzeba najpierw wydać te obecne na koncie. Okres kredytowania dla odnawialnej linii kredytowej wynosi 12 miesięcy. RRSO zaczyna się od 8,40 proc. Oprocentowanie jest zmienne.

Przeczytaj więcej: W Banku Pocztowym nie dopłacisz do konta oszczędnościowego

Dodano:
31 Lip 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły