Kredyt gotówkowy mBank – przegląd ofert

  • 26 Cze 2020
  • 4 min. czytania
  • Komentarze(0)
mBank udostępnia obecnie dwie oferty kredytu gotówkowego i obie objęte są promocjami. Nowością jest możliwość obniżenia wysokości prowizji z kodem „CZAS”. Zainteresowani nie muszą nawet wychodzić z domu, by zawrzeć umowę i uzyskać środki.
Kredyt gotówkowy mBank – przegląd ofert

Warunki kredytów gotówkowych w mBanku

W ofercie standardowej dla wszystkich oprocentowanie nominalne wynosi 7,20 proc., a w Kredycie bez wychodzenia z domu – 8 proc.. W pierwszym przypadku prowizja za udzielenie mieści się w przedziale 5,99-17,99 proc. i może być obniżona przez kod „CZAS” o 2 p.p., a w drugim 3,99-19,99 proc. z opcją obniżenia o 2 p.p. za pomocą kodu „WIOSNA”. Dodatkowe 1 p.p. odejmuje kupno ubezpieczenia od AXA Ubezpieczenia TUiR S.A. lub AXA Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. mBank S.A. Bezpłatne jest późniejsze ewentualne udzielenie karencji, sporządzenie aneksu do umowy, restrukturyzacja, zmiana parametrów czy zmiana warunków bez sporządzania aneksu. Klient ma prawo do odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni od jej podpisania. Pożyczyć można od 500 zł do 150 tys. zł na okres od 3 do 120 miesięcy. Przy kwotach poniżej 30 tys. zł maksymalny okres spłaty to 96 miesięcy. Raty są równe, przy czym ostatnia może być nieco niższa.

Kredyt gotówkowy bez wychodzenia z domu kierowany jest do stałych klientów mBanku, ale dostęp do niego otrzymają także osoby, które przedstawią wyciąg ze swojego konta osobistego w innym banku (mBank może pobrać historię rachunku w następujących bankach: PKO BP, Pekao SA, ING Bank Śląski, Millennium,  Santander, BNP Paribas, Getin Bank, Alior Bank) oraz załączą odpowiednie dokumenty online. Ważne, żeby na ten rachunek przychodziło wynagrodzenie. Środki pojawiają się na koncie nawet w 15 min. 

Oferta standardowa

Przykład 1: pożyczasz 13 200 zł na okres 47 miesięcy bez ubezpieczenia. Prowizja wynosi 16,99 proc., oprocentowanie nominalne 7,20, a RRSO 16,93 proc. Wysokość raty to 378 zł, a całkowity koszt kredytu 4568,28 zł. Z kodem "CZAS" prowizja spadnie do 14,99 proc., a RRSO do 15,82 proc. Tym samym rata będzie równa 372 zł, a całkowity koszt kredytu 4264,52 zł. Jest to więc oszczędność ponad 300 zł, choć trzeba pamiętać, że kwoty te zależą od zmiennej stopy WIBOR i marży banku. Pierwsza wartość została w ostatnich miesiącach drastycznie obniżona ze względu na pandemię. Z kolei marże niektórych banków poszły w górę. Ich wysokość jest jednak stała przez cały okres kredytowania.

Przykład 2: pożyczasz 30 tys. zł na okres 60 miesięcy. Wykorzystujesz kod "CZAS" i dokupujesz ubezpieczenie. Prowizja w takiej konfiguracji wyniesie 9,99 proc., oprocentowanie nominalne 7,20, a RRSO 18,16 proc. Miesięczna składka ubezpieczenia to 119,89 zł. Wysokość miesięcznej raty wynosi 1094 zł, a całkowity koszt kredytu 22 843,17 zł.

Przykład 3: bierzesz 5 tys. zł na 24 miesiące bez ubezpieczenia i bez kodu promocyjnego. Oprocentowanie nominalne to 7,20, prowizja 17,99 proc., a RRSO 26,98 proc. Miesięczna opłata wynosi 265 zł, a całkowity koszt kredytu to 1352,11 zł.

Przykład 4: pożyczasz 100 tys. zł na okres 90 miesięcy, wykupujesz ubezpieczenie i korzystasz z kodu promocyjnego. Oprocentowanie nominalne to 7,20, prowizja 5,99 proc., a RRSO 15,47 proc. Miesięczna składka ubezpieczeniowa wynosi 231,06 zł, a rata 1528 zł. Całkowity koszt kredytu to 58 275,73 zł.

Skorzystaj z kalkulatora kredytowego >>

Jak uzyskać kredyt gotówkowy w mBanku?

Wniosek o kredyt możesz złożyć przez stronę główną, serwis transakcyjny lub aplikację mobilną (jeśli jesteś już klientem mBanku), przez mLinię pod nr tel. 801 300 800 lub w oddziale. Parametry kredytu zależą od zdolności kredytowej klienta: od jego dochodów, aktualnie płaconych rat i innych zobowiązań finansowych, stabilności zatrudnienia czy rzetelnej spłaty poprzednich kredytów. W razie wątpliwości skontaktuj się z doradcą mBanku. Klienci, którzy nie posiadają specjalnej propozycji kredytowej lub chcą wnioskować o większą kwotę niż zaproponowana, powinni dostarczyć dodatkowe dokumenty. Osoby będące w związku małżeńskim bez rozdzielności majątkowej i chcą wziąć kredyt powyżej 70 tys. zł brutto powinny uzyskać zgodę małżonka, złożoną na piśmie w oddziale mBanku. Akceptacja umowy kredytowej w przypadku wariantu bez wychodzenia z domu możliwa jest w serwisie transakcyjnym lub aplikacji mobilnej o ile wynagrodzenie wynika z umowy o pracę na czas określony lub nieokreślony, emerytury bądź kontraktu menedżerskiego.

Podwyższenie kwoty kredytu gotówkowego

Załóżmy, że wziąłeś już kredyt gotówkowy na powyższych zasadach, ale z różnych powodów potrzebujesz dodatkowych środków. Nie musisz wtedy myśleć o drugim kredycie. Wystarczy, że skorzystasz z możliwości podwyższenia dotychczasowej kwoty i wydłużenia okresu spłatu. Sporządzenie aneksu do umowy nic nie kosztuje, ale bank może poprosić o dodatkowe dokumenty. Trzeba się natomiast liczyć z naliczeniem nowej prowizji za udzielenie na tych samych warunkach, czyli 5,99-17,99 proc. od kwoty podwyższenia, a także z oprocentowaniem 7,20. Tutaj także zastosowanie ma kod promocyjny „CZAS” i ubezpieczenie na życie i od innych zdarzeń. Wybór pozwala na obniżenie prowizji o 2 p.p. i 1 p.p. RRSO to znów 16,94 proc. Aneks do umowy możesz zaakceptować w serwisie transakcyjnym lub w placówce.

Dodano:
26 Cze 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły