Kredyt gotówkowy na wyciąg z konta

 • 09 Wrz 2020
 • 4 min. czytania
 • Komentarze(0)
Jednym z najszybszych sposobów na uzyskanie dodatkowej gotówki jest kredyt na wyciąg z konta. Historia operacji pozwala bankowi na weryfikację stałych dochodów i wydatków, więc pozostałe formalności są ograniczone. Cały proces nie powinien przekroczyć kilkunastu minut.
Kredyt gotówkowy na wyciąg z konta

Na czym polega kredyt gotówkowy na wyciąg z konta?

Składasz wniosek o kredyt lub pożyczkę gotówkową w banku, który wymaga wyciągu z konta – możesz to zrobić przez internet. Wybierasz kwotę, dogodny dla siebie okres spłaty i uzupełniasz dane w formularzu, a na koniec załączasz wyciąg z konta – zwykle z trzech miesięcy. Nie jest to potrzebne, jeśli Twój rachunek rozliczeniowo-oszczędnościowy znajduje się w banku, który udziela kredytu. Wysyłasz wniosek i czekasz na decyzję.

Wyciąg z konta jest bogatym źródłem informacji o wnioskującym, co może działać na jego korzyść lub niekorzyść. Bank pozna wpływy na rachunku, ich źródło i regularność, a także wydatki, saldo, nawyki konsumenckie, otrzymywane świadczenia, inne zobowiązania finansowe, inwestycje, oszczędności czy wpływy z najmu mieszkania. Może się wtedy okazać, że stałe miesięczne koszty są wyższe od deklarowanych we wniosku lub podane wcześniej informacje nie pokrywają się z prawdą, a przyznanie danej kwoty stanie pod znakiem zapytania. Podobnie, jeśli z wyciągu wynika, że wnioskujący jest amatorem gier hazardowych czy zakładów bukmacherskich.

Na plus zadziałają stałe, odpowiednie do wnioskowanej kwoty dochody z jednego, łatwego do sprawdzenia źródła, szczególnie w ramach umowy o pracę. Dobrą przesłanką będzie też brak wielu zobowiązań finansowych, nie wydawanie całej pensji w ciągu miesiąca czy zachowanie odpowiedniego balansu między dochodami, wydatkami i oszczędnościami. Tolerancja analityka zależy też od wysokości kwoty kredytu i miesięcznej raty. Jeśli wnioskujesz o kilka tysięcy złotych, to nie powinno być dużego problemu. W niektórych przypadkach lepiej zrezygnować (jeśli bank nie wymaga) z wysyłania wyciągu z konta i ograniczyć się do przedstawienia dokumentu, potwierdzającego zatrudnienie i uzyskiwane dochody. Zazwyczaj wystarczy dowód osobisty i wypełnienie formularza. W ramach takiej oferty można uzyskać nawet do 200 tys. zł, choć najczęściej górny limit to kilkadziesiąt tysięcy złotych. W zależności od banku środki trafiają na konto w ciągu kilkunastu minut lub doby.

Kto może ubiegać się o kredyt gotówkowy na wyciąg z konta?

Podstawowe wymogi to:

 • ukończone 18 lat,
 • posiadanie konta osobistego w banku,
 • posiadanie regularnych dochodów,
 • brak zadłużenia,
 • polskie obywatelstwo lub posiadanie karty stałego pobytu,
 • zameldowanie w Polsce.

Poza tym badana jest historia kredytowa – czy wnioskujący spłaca i spłacał jakieś kredyty, pożyczki, karty kredytowe i inne oraz czy był w tym rzetelny. Posiadanie nieuregulowanego zadłużenia uniemożliwia uzyskanie finansowania. Ważne są obecne koszty utrzymania i wysokość rat oraz ich stosunek do dochodów. Sprawdzane są dochody i ich regularność. Nie bez znaczenia jest wiek i stan cywilny. Osoba zbliżająca się do emerytury może mieć problem z otrzymaniem kredytu na dłuższy okres. Cały proces analizy w przypadku kredytu gotówkowego jest jednak znacznie szybszy i prostszy niż przy kredycie hipotecznym. Zwykle mowa jest bowiem o mniejszych kwotach i krótszych okresach spłaty.

Zobacz: Do jakiego wieku można starać się o kredyt?

Które banki oferują kredyt gotówkowy na wyciąg z konta?

Wśród takich banków są m.in.:

 • PKO BP,
 • Citi Handlowy,
 • Nest Bank,
 • Santander Consumer Bank,
 • Bank Millennium,
 • Alior Bank.

Bank Millennium to jedna z instytucji, która korzysta z otwartej bankowości przy potwierdzaniu dochodu. Co to oznacza? Jeśli masz konto w Alior Banku, ING Banku Śląskim, mBanku, PKO BP, Santander BP, BNP Paribas lub Inteligo i chcesz uzyskać pożyczkę w Millennium, to jest możliwość łatwej weryfikacji. Wystarczy wejść do Millenetu, wybrać przekierowanie do swojego banku, zalogować się i wybrać wyciąg z konta. Dane zostaną przekazane do Millennium, a użytkownik automatycznie powróci na stronę wniosku. 

Pożyczka gotówkowa na wyciąg z konta w Citi Handlowym

Citi Handlowy proponuje pożyczkę gotówkową, w ramach której pożyczysz do 150 tys. zł na dowolny cel. Zwrot może być rozłożony 9-96 miesięcy. Wystarczy wypełnić wniosek online (powinien zawierać dane z dowodu osobistego, kwotę i okres spłaty), załączyć plik PDF z trzymiesięcznym wyciągiem z konta, na które przychodzi wynagrodzenie, ew. dodatkowy dokument, jeśli wymagane, a następnie wysłać i czekać na decyzję banku. Jeśli będzie pozytywna, to wystarczy akceptować warunki umowy. Pieniądze trafią na wyznaczone we wniosku konto w krótkim czasie. Dodatkowo masz możliwość wykupienia ubezpieczenia „Bezpieczne raty”.

Przykład reprezentatywny:

 • RRSO 9,65%,
 • całkowita kwota pożyczki 28 tys. zł,
 • całkowita kwota do zapłaty 35 098,49 zł,
 • całkowity koszt pożyczki 7 098,49 zł (w tym: prowizja 1 540,00 zł, odsetki 5 558,49 zł, opłata miesięczna 0,00 zł),
 • oprocentowanie zmienne 6,99%,
 • 59 miesięczne równe raty w wysokości po 585,00 zł oraz ostatnia rata wyrównująca 583,49 zł.

Przeczytaj też: Kredyt gotówkowy czy kredyt odnawialny?

Dodano:
09 Wrz 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły