Kredyt hipoteczny online? To możliwe w Pekao Banku Hipotecznym

  • 23 Lip 2020
  • 2 min. czytania
  • Komentarze(0)
Pekao Bank Hipoteczny wyszedł naprzeciw oczekiwaniom klientów i wprowadził kilka zdalnych rozwiązań, które ułatwią i przyśpieszą procesy ubiegania się o kredyt, potwierdzania tożsamości, dosyłania wymaganych dokumentów w formie skanów oraz zapewnią stały dostęp do statusu wniosku.
Kredyt hipoteczny online? To możliwe w Pekao Banku Hipotecznym

eHipoteka – nowa usługa w Pekao Banku Hipotecznym

Chcąc złożyć wniosek o kredyt hipoteczny, należy najpierw skontaktować się z konsultantem, który przeprowadzi klienta przez kolejne etapy. Doradca dostępny będzie od poniedziałku do piątku w godz. 8-17 pod nr telefonu:

  • +48 22 85 219 82,
  • +48 22 85 219 88,
  • +48 22 85 219 37.

Można też wysłać maila pod adres: obslugaklienta@pekaobh.pl. Z pomocą opiekuna klient wypełni wniosek, a na skrzynkę pocztową otrzyma listę wymaganych dokumentów wraz z danymi do logowania na specjalną platformę eHipoteka. Tam wnioskujący będzie mógł skorzystać z narzędzi do potwierdzania tożsamości, uzupełniania dokumentów w formie skanów oraz do podglądu aktualnego statusu wniosku. W razie wszelkich wątpliwości doradca bankowy służy pomocą. Dodatkowo platforma wyposażona jest w alerty i komunikaty, które informują klienta o brakach w dokumentacji czy w samym wniosku. Wszystkie dane przechowywane są na serwerach Pekao Banku Hipotecznego, który czuwa nad ich bezpieczeństwem. Po uzyskaniu decyzji pozytywnej kredytobiorcy pozostaje udać się do placówki, by podpisać umowę.

Sprawdź jak wziąć kredyt hipoteczny przez internet >>

Tomasz Mikoda, prezes zarządu Pekao Banku Hipotecznego poinformował, że aktualnie prowadzone są prace nad uproszczeniem tej procedury poprzez przekazanie pałeczki klientowi. Nie będzie on już musiał kontaktować się z doradcą drogą telefoniczną – wszystko, co potrzebne ma znaleźć na platformie. Proces będzie więc bardziej zautomatyzowany, szybszy i bardziej komfortowy.

Rozwój narzędzi zdalnych to odpowiedź sektora bankowego na potrzeby klientów w dobie pandemii koronawirusa i nie tylko. Konsumenci mają coraz większe wymagania, jeśli chodzi o szybkość, łatwość i zdalność operacji bankowych. Chętniej wybierają takie usługi, które są w pełni udostępnione w aplikacji mobilnej lub na internetowej platformie. Restrykcje sanitarne tylko przyśpieszyły rozwój takich funkcji.

Promocyjne warunki kredytu hipotecznego w Pekao Banku Hipotecznym

Do 31 lipca 2020 r. można złożyć wniosek o kredyt hipoteczny i skorzystać z wakacyjnej promocji, która polega na obniżeniu marży i opłaty za udzielenie (0-3 proc.). Wartość tej pierwszej zaczyna się od 1,90 proc. dla kwoty od 100 do 600 tys. zł. Kredyt można przeznaczyć na zakup mieszkania, remont, refinansowanie innego kredytu mieszkaniowego (z wyjątkiem tego z Pekao S.A.) lub inny cel. Bank sfinansuje do 80 proc. wartości nieruchomości będącej zabezpieczeniem. RRSO zaczyna się od 2,75 proc. Pod uwagę brany jest wskaźnik WIBOR 6M. Promocja nie wymaga wybierania dodatkowych produktów. Akceptowane są różne źródła dochodu. Nie ma dodatkowych opłat za wcześniejszą spłatę.

Przeczytaj: Podniesiony wkład własny w Banku Pekao >>

Dodano:
23 Lip 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły