Kredyt na używany samochód - jakie dokumenty będą potrzebne?

  • 09 Mar 2020
  • 2 min. czytania
  • Komentarze(0)
Chciałbyś nabyć używany pojazd, jednak nie posiadasz wystarczającej ilości środków? Zastanawiasz się jaka opcja będzie dla Ciebie najkorzystniejsza? Zakup używanego auta możesz sfinansować na wiele sposobów, a jednym z najczęściej wybieranych jest właśnie kredyt samochodowy. Sam przekonaj się za pośrednictwem jakich instytucji bankowych będziesz w stanie otrzymać pożądane środki w szybkim czasie.
Kredyt na używany samochód - jakie dokumenty będą potrzebne?

Kredyt samochodowy to rodzaj pożyczki celowej przeznaczonej na zakup używanego auta. 


Kredyt samochodowy – z jakimi rodzajami zabezpieczeń możesz się spotkać? 

Jedną z form zabezpieczenia takiego kredytu jest przewłaszczenie. Zabezpieczeniem pożyczki może być również zestaw rejestrowy. Oznacza to, że bank może zagwarantować sobie zwrot kwoty kredytu ze sprzedaży samochodu, wówczas gdy nie będziesz spłacał rat  w terminie. 
Dodatkowo, zabezpieczeniem kredytowym Twojej pożyczki może być depozyt karty pojazdu, co oznacza, że nie możesz dokonać aktu sprzedaży pojazdu do momentu całkowitej spłaty należności. 


Poza tym, gdy kupujemy auto na kredyt, bank zawsze będzie wymagał od nas wykupienia polisy AC, która zostanie wykorzystana, gdy pojazd zostanie zniszczony z naszej winy, wskutek czynników atmosferycznych lub gdy nie będzie znany sprawca zdarzenia. 

Ubezpieczenie auta - sprawdź oferty >>

Kredyt samochodowy – jakie dokumenty są niezbędne by wziąć pożyczkę? 

Powinieneś posiadać przy sobie przede wszystkim ważny dokument tożsamości, jest on absolutną podstawą. Poza tym bank poprosi Cię o wyciąg z konta potwierdzający Twoje dochody. W zamian możesz zostać poproszony o przedstawienie zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach. 
Pamiętaj też o przygotowaniu dokumentów związanych z kredytowanym pojazdem, a tym również dowodu rejestracyjnego lub karty pojazdu, jak też umowy kupna-sprzedaży.  


Od czego zależy decyzja kredytowa?

Nie ulega wątpliwości, że to, czy otrzymasz kredyt samochodowy, pozostaje uzależnione od zdolności kredytowej. Chodzi przede wszystkim o źródło i wysokość Twoich dochodów oraz posiadane przez Ciebie zobowiazania. Bank musi mieć pewność, że będziesz w stanie terminowo spłacać rate kredytu.
Zwróć uwagę na to, że niektóre banki odmawiają udzielenia kredytu samochodowego na pojazdy używane wówczas, gdy mają więcej lat niż pozwala na to bank. 
Kredyt samochodowy kalkulator 2020 – ile  kredytu można dostać?

Bank jest w stanie finansować nawet do 100% wartości auta. Aby sprawdzić, w jakiej wysokości możesz wziąć kredyt na pojazd, skorzystaj z prostego narzędzia, jakim jest kalkulator kredytu samochodowego. Tego typu system w zaledwie kilka minut może wskazać Ci kwotę, jak i wszelkie informacje odnośnie do kredytu, który Ci przysługuje. 
Jakie banki zaoferują Ci kredyt samochodowy? 

Kredyt samochodowy dostaniesz w:

  • BNP Paribas, 
  • Getin Bank, 
  • mBank, 
  • Santander Consumer Bank oraz
  • Inbank.
     

Dodano:
09 Mar 2020

Zaktualizowano:
05 Sie 2020

Zobacz również inne poradniki

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły