Co będzie Ci potrzebne biorąc kredyt gotówkowy na motocykl?

 • 10 Cze 2020
 • 6 min. czytania
 • Komentarze(0)
Jazda motocyklem dostarcza pozytywnych emocji i dużą dawkę adrenaliny. Wbrew pozorom motory nie są zarezerwowane wyłącznie dla miłośników mocnych wrażeń – coraz częściej stają się alternatywą dla samochodów. Marzy Ci się motocykl, ale nie masz wolnych środków na jego zakup? Teraz możesz wspomóc się kredytem i spełnić swoje marzenie. Sprawdź, które banki mają w swojej ofercie kredyt na motocykl i jakie formalności trzeba spełnić, aby go dostać.
Co będzie Ci potrzebne biorąc kredyt gotówkowy na motocykl?

Kredyt na motocykl to rodzaj pożyczki celowej, która jest przeznaczona na sfinansowanie zakupu wybranego przez nas jednośladu. Z reguły kredyt gotówkowy na motocykl nie wymaga przeprowadzania skomplikowanych formalności, a kwota, jaką można pożyczyć to nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Zabezpieczeniem jest w tym przypadku kredytowany przedmiot, czyli pojazd. Banki mogą zastosować następujące rodzaje zabezpieczeń: zastaw rejestrowy lub przewłaszczenie na zabezpieczenie i depozyt karty pojazdu.

Ile kosztują motocykle?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy od tego, jaki motocykl chcemy kupić: nowy czy używany, ciężką maszynę do jazdy głównie dla przyjemności czy sportowy model do szybkiej jazdy. Tak naprawdę każdy fan motocykli ma inny gust i inne oczekiwania względem swojego pojazdu. A jak nietrudno się domyślić, rozpiętość cenowa jest spora – najtańszy model w całkiem niezłym stanie kupimy już za kilka tysięcy złotych, ale są też na rynku okazy, za które prawdziwy kolekcjoner jest w stanie zapłacić kilkaset tysięcy złotych, albo i więcej.

Motocykl z salonu czy z komisu?

Kredyt na zakup motocykla można przeznaczyć nie tylko na sfinansowanie nabycia tego środka transportu, ale również motoroweru, skutera czy quada. Banki i inne instytucje przyznają kredyt motocyklowy każdemu, kto spełni stawiane przed nim warunki. Dzięki niemu można kupić motocykl na raty, nie narażając swojego miesięcznego budżetu na uszczuplenie.

Nie ma na co czekać – znajdź nowy lub używany motocykl, który spełnia Twoje oczekiwania i sprawdź, który bank pomoże Ci sfinansować jego zakup. Dla instytucji nie ma bowiem żadnego znaczenia fakt, czy pojazd będzie z salonu, czy z komisu.

Planujesz zaciągnąć kredyt na motor? Nie sugeruj się chwytliwymi reklamami, gdyż proponowane w nich warunki kredytowania często nie mają pokrycia w rzeczywistości. Skorzystaj z kalkulatora kredytów na motocykl i przyjrzyj się oprocentowaniu i kosztom każdej z ofert. Dokładnie zweryfikuj, która pożyczka na motocykl jest najbardziej atrakcyjna z Twojego punktu widzenia.

Jaki kredyt będzie najlepszym kredytem na motocykl?

Nie każdy bank ma w ofercie specjalny kredyt na motocykl, ale za to umożliwia zakup pojazdu przy pomocy innego produktu. Obecnie możemy sięgnąć po następujące możliwości sfinansowania motocykla:

 • Kredyt gotówkowy lub pożyczka – w przypadku standardowego kredytu nie musisz przedstawiać celu, na jaki chcesz przeznaczyć pożyczone pieniądze, a kwota może sięgnąć nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.
 • Kredyt samochodowy – niektóre banki nie mają w swojej ofercie oddzielnej oferty na zakup motocykla, ale za to pozwalają sfinansować jego nabycie kredytem samochodowym. Nazwa kredytu nie ma tutaj najmniejszego znaczenia, gdyż działa on dokładnie w ten sam sposób, co kredyt motocyklowy.
 • Kredyt na motor – wiele instytucji zdecydowało się wprowadzić oddzielny produkt kredytowy, z którego środki można przeznaczyć na zakup motoru, skutera czy quada.
 • Leasing na motocykl – zamiast zaciągać kredyt na motocykl, pojazd można wziąć w leasing. Propozycja tego typu najczęściej jest zarezerwowana wyłącznie dla przedsiębiorców.

Gdzie można otrzymać kredyt?

Specjalny kredyt dla klientów planujących zakup motocykla ma w swojej ofercie mBank. Propozycja od mBanku, która umożliwia nabycie wymarzonego motoru to tradycyjny kredyt samochodowy, o dość nietypowym charakterze. Dlaczego nietypowym? Ponieważ otrzymujesz do ręki pieniądze i masz dokładnie 60 dni na ich zagospodarowanie. Co istotne, pojazd może kosztować mniej, niż pożyczyłeś, a pozostałe środki możesz przeznaczyć na dowolny cel. Zadłużając się w mBanku, trzeba jednak liczyć się z tym, że im starszy pojazd, tym wyższe oprocentowanie kredytu. Przykładowo w przypadku motocykla liczącego sobie 5 lat oprocentowanie wyniesie 6,99%.

Podobny produkt proponuje nam Santander. Kredyt na motor w Santander to pożyczka na dowolny pojazd – z pożyczonych środków można kupić motocykl, motorower, skuter, a nawet quad. Maksymalny okres spłaty takiego produktu wynosi 72 miesiące dla motocykli i 36 dla motorowerów. Dość istotny jest fakt, że kredyt na motor w Santander można otrzymać wyłącznie na pojazd, którego wiek nie przekracza 7 lat. RRSO wynosi 13,99%.

Za to bank ING nie ma specjalnej propozycji dla fanów motocykli. Klienci zainteresowani takim produktem alternatywnie mogą sięgnąć po pożyczkę gotówkową na dowolny cel. Dzięki niej sfinansują zakup dowolnego pojazdu, w tym również motocykla. Produkt od banku ING może nie jest spersonalizowany, ale oferuje atrakcyjne warunki – 0 zł prowizji dla pożyczek powyżej 15 000 zł do 100 000 zł. Pożyczkę można spłacać maksymalnie 10 lat, a harmonogram spłaty można przygotować samemu.

Jak ubiegać się o kredyt na motocykl?

Wraz z wnioskiem o kredyt na motocykl, bank poprosi o kilka istotnych dokumentów, od których będzie zależeć decyzja. Potrzebne będą takie dokumenty jak:

 • dokumenty mające związek z kredytowanym motocyklem,
 • dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający naszą tożsamość,
 • zaświadczenie o osiąganych dochodach (czyli dokument, który pozwoli zweryfikować rzeczywiste dochody kredytobiorcy): może nim być zaświadczenie od pracodawcy, zaświadczenie o prowadzonej działalności, a także zaświadczenia potwierdzające dochody w tym m.in. PIT 36, bądź zaświadczenie z Urzędu Skarbowego lub decyzja przyznania emerytury, bądź renty,
 • dowód rejestracyjny bądź karta pojazdu,
 • umowa kupna-sprzedaży.

Jakie warunki trzeba spełnić, by móc ubiegać się o kredyt na motocykl?

Tak jak w przypadku innych produktów finansowych, niebagatelne znaczenie ma zdolność kredytowa, ale nie tylko. Podstawowym kryterium branym pod uwagę w przypadku kredytu na motocykl jest wiek pojazdu. Maksymalny wiek, jaki może osiągnąć motocykl, jest indywidualnie ustalany przez bank, dlatego w jednej instytucji może wynieść np. 7 lat, a w innej 10 lat. Warto zweryfikować tę informację jeszcze przed podpisaniem umowy kredytowej, aby uniknąć ewentualnego rozczarowania.

Zakup motocykla czy leasing?

Tak jak zostało wcześniej wspomniane, ciekawą alternatywą dla kredytu jest leasing motocykla. Niestety z tej oferty nie może skorzystać każdy, zwykle jedynie właściciele firm. Przedsiębiorcy mogą kupić jednoślad na własny użytek lub wykorzystywać go jako pojazd firmowy. Motocykl z pewnością sprawdzi się w branży rozrywkowej czy eventowej.

Poszukując atrakcyjnej oferty leasingu na motor, przygotuj się, że nazewnictwo takiej oferty może być inne. Najczęściej instytucje propozycję nazywają leasingiem samochodowym. Nie ma dla nich bowiem żadnego znaczenia typ pojazdu, jaki klient bierze w leasing.

Pożyczka na zakup motocykla

Sam widzisz, że kredyt na motor jest w zasięgu Twojej dłoni. Wystarczy, że złożysz komplet wymaganych przez bank dokumentów, a środki w niedługim czasie znajdą się na Twoim koncie. Wydaje się zatem, że jest to doskonała opcja na sfinansowanie zakupu pojazdu.

Pytanie tylko co z zabezpieczeniem spłaty takiego kredytu? Zazwyczaj banki wymagają przewłaszczenia pojazdu (z wpisem w dowodzie rejestracyjnym) czy cesji praw z polisy AC z możliwością odstępstwa. Takie formy zabezpieczeń nie są zbyt kosztowne, a formalności związanych z kredytem jest naprawdę niewiele, więc warto rozważyć skorzystanie z kredytu, by spełnić marzenie o motocyklu.

Dodano:
18 Gru 2019

Zaktualizowano:
10 Cze 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły