Remont w domu lub mieszkaniu na kredyt

  • 25 Mar 2020
  • 2 min. czytania
  • Komentarze(0)
Remont mieszkania i domu wiąże się z dużym obciążeniem finansowym. Większość osób przekracza zakładany budżet remontowy, przez co łatwo później o problemy z płynnością finansową. Właśnie dlatego kredyt gotówkowy może okazać się lepszym rozwiązaniem. Niska rata nie obciąży budżetu i pozwoli zrealizować marzenie o odświeżonym wnętrzu. Sprawdź, jakie są warunki otrzymania kredytu na remont mieszkania lub domu.
Remont w domu lub mieszkaniu na kredyt

Kredyt gotówkowy to kredyt na dowolny cel, co oznacza, że przeznaczyć możesz go m.in. na remont. To, czy potrzebujesz zaledwie kilka czy kilkadziesiąt tysięcy, zależy już od Ciebie. Z pewnością bez problemu znajdziesz ofertę, która sprosta Twoim wymaganiom. 


Kredyt gotówkowy na remont - czy to dobry pomysł?

W przypadku remontu mieszkania mamy do wyboru wiele opcji finansowania takiego przedsięwzięcia. Najczęściej klienci banków w tym względzie decydują się na zaciągnięcie pożyczki hipotecznej bądź kredytu gotówkowego. Uzyskaną sumę możesz przeznaczyć na remont, wykończenie lub adaptację domu jednorodzinnego albo mieszkania. 

Pożyczka hipoteczna jest wygodną formą finansowania, umożliwiającą skorzystanie z długiego okresu kredytowania. W tej formie można zaciągnąć wyższe zobowiązanie, niż w przypadku kredytu gotówkowego. W większości przypadków nie będzie to jednak konieczne, a kredyt gotówkowy na remont domu okaże się wystarczającym rozwiązaniem.


Dokumenty potrzebne podczas starania się o kredyt gotówkowy


Jeśli chcesz złożyć wniosek o przyznanie kredytu gotówkowego, musisz przygotować odpowiednie dokumenty. Nie powinno być ich dużo, gdyż ta forma finansowania nie stawia tak dużych wymagań przed kredytobiorcami, jak ma to miejsce m.in. w przypadku kredytu hipotecznego. Co zatem będzie niezbędne?

Przygotuj:

  • dokument tożsamości np. dowód osobisty,
  • wyciąg z konta potwierdzający wpływ wynagrodzenia za 3 ostanie miesiące.

Od czego zależy przyznanie kredytu gotówkowego?


Podstawowym kryterium, na podstawie którego bank udzieli nam kredytu jest Twoja zdolność kredytowa - czyli odpowiednio poziom dochodów, które powinny mieć charakter stały. Na tej podstawie bank szacuje, czy jesteś w stanie spłacać regularnie pożyczony kapitał wraz z odsetkami. 


Jak znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy?

To nie takie trudne zadanie, jak mogłoby się wydawać. Aby znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy, skorzystaj z rankingu takich ofert. Ten produkt znajdziesz w ofercie praktycznie każdego banku. Co je różni? Może to być m.in. wysokość oprocentowania czy opłat dodatkowych, w tym prowizji za udzielenie kredytu. Zawsze zwracaj zatem uwagę na całościowy koszt Twojego zobowiązania. 

Dodano:
17 Mar 2020

Zaktualizowano:
25 Mar 2020

Zobacz również inne poradniki

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły