Jakie pojazdy możesz sfinansować kredytem samochodowym?

  • 18 Gru 2019
  • 1 min. czytania
  • Komentarze(0)
Kredyt na zakup samochodu umożliwia nam sfinansowanie kupna auta nowego i używanego, przyczepy kempingowej, motocykli. Czytaj więcej o warunkach.
Jakie pojazdy możesz sfinansować kredytem samochodowym?
Kredyt na samochód to rodzaj pożyczki celowej, która jest przeznaczona na sfinansowanie zakupu wybranego przez nas auta. Kredyt może być udzielony zarówno na zakup samochodu osobowego, jak i przyczep kempingowych, motocykli, motorowerów, skuterów, a także łodzi motorowych. Zabezpieczeniem jest tutaj kredytowany przedmiot. Banki mogą zastosować jeden z trzech rodzajów zabezpieczeń: zastaw rejestrowy, przewłaszczenie na zabezpieczenie lub depozyt karty pojazdu. Kredyt na zakup samochodu umożliwia sfinalizowanie zakupu nowego lub używanego auta.

Jakie dokumenty są potrzebne:
  • dokumenty mające związek z kredytowanym samochodem,
  • dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający naszą tożsamość,
  • zaświadczenie o osiąganych dochodach (czyli dokument, który pozwoli zweryfikować rzeczywiste dochody kredytobiorcy): może nim być zaświadczenie od pracodawcy, zaświadczenie o prowadzonej działalności, a także zaświadczenia potwierdzające dochody w tym m.in. PIT 36, bądź zaświadczenie z Urzędu Skarbowego lub decyzja przyznania emerytury bądź renty,
  • dowód rejestracyjny bądź karta pojazdu oraz umowa kupna - sprzedaży.

Od czego zależy przyznanie kredytu
  • podstawowym kryterium, na podstawie którego bank udzieli nam kredytu jest nasza zdolność kredytowa - czyli odpowiednio wysokie i stałe dochody, wyznacznik tego, czy jesteśmy w stanie spłacać regularnie pożyczony kapitał wraz z odsetkami.
Warunki przyznania kredytu, ile kredytu można dostać:
W zależności od banku i naszych zdolności kredytowych możemy otrzymać nawet do 150 000 zł.

Jakie banki oferują kredyt samochodowy:
Alior Bank, Getin Bank, Santander, mBank, BNB Paribas, Crédit Agricole, Volkswagen Bank.

Zobacz również inne poradniki

Podobne artykuły