Kredyt na wesele i ślub - co warto wiedzieć?

  • 09 Mar 2020
  • 2 min. czytania
  • Komentarze(0)
Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Organizacja wystawnego przyjęcia weselnego wiąże się jednak z dużymi wydatkami. Wiele osób finansuje je za pomocą kredytu gotówkowego. Rozważasz taką opcję? Sprawdź, czy warto! Jakie warunki musisz spełnić, żeby otrzymać kredyt gotówkowy?
Kredyt na wesele i ślub - co warto wiedzieć?

Koszty związane z organizacją ślubu i wesela są bardzo wysokie – nierzadko przekraczają kwoty kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wiele osób decyduje się na poszukanie zewnętrznych form finansowania, które pozwolą opłacić koszty związane z wynajęciem sali, zakupem sukni ślubnej czy zatrudnieniem profesjonalnego fotografa. W takiej sytuacji najlepszym sposobem na zastrzyk gotówki będzie kredyt gotówkowy na dowolny cel.

Kredyt gotówkowy na ślub i wesele

Kredyt gotówkowy to zobowiązanie, które możesz zaciągnąć na dowolny cel, nie musisz też przy tym tłumaczyć się bankowi ze sposobu jego wykorzystania ani przedstawiać faktur czy rachunków. Obecnie banki mogą zaproponować klientom kredyty gotówkowe w wysokości nawet do 200 tys. złotych, a zatem są w stanie całkowicie pokryć koszty związane z organizacją ślubu i przyjęcia weselnego. 

Jakie formalności trzeba spełnić starając się o kredyt gotówkowy?

Zanim zdecydujesz się na konkretną ofertę, sprawdź, czy spełniasz wymogi banków. Instytucje finansowe wymagają od klientów posiadania zdolności kredytowej. Jest ona wyliczana na podstawie m.in.:

  • dochodów klienta,
  • jego miesięcznych zobowiązań (raty kredytów, wydatki związane z utrzymaniem domu),
  • formy zatrudnienia (np. umowa o pracę lub umowa zlecenie),
  • wieku i stanu cywilnego kredytobiorcy,
  • liczby osób w gospodarstwie domowym.

Banki sprawdzą też Twoją wiarygodność finansową, na przykład na podstawie scoringu w BIK czy informacji uzyskanych w rejestrach dłużników. Jeśli zalegasz ze spłatą zobowiązań lub w przeszłości było wobec Ciebie prowadzone postępowanie egzekucyjne, możesz mieć mniejszą szansę na otrzymanie kredytu gotówkowego.

Skorzystaj z kalkulatora zdolności kredytowej i sprawdź na jaki kredyt możesz liczyć >>

Na co musisz zwrócić uwagę zaciągając kredyt gotówkowy na wesele?

Przede wszystkim na koszty – oprocentowanie kredytu, prowizję czy dodatkowe ubezpieczenia. Jeśli chcesz wybrać najkorzystniejszą ofertę, sprawdź RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. Od kilku lat banki i instytucje pozabankowe mają obowiązek publikowania informacji o RRSO w reklamach, na ulotkach oraz w innych materiałach promocyjnych.

Kredyt gotówkowy – kalkulator 

W ustaleniu wysokości miesięcznej raty oraz całkowitej kwoty do spłaty może Ci pomóc kalkulator kredytowy dostępny online, który uwzględnia różne oferty kredytów gotówkowych. Ranking pozwoli Ci określić, która z dostępnych obecnie na rynku propozycji jest najkorzystniejsza – ma najniższe RRSO czy nie nalicza prowizji. 
 

Dodano:
09 Mar 2020

Zaktualizowano:
05 Sie 2020

Zobacz również inne poradniki

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły