Kredyty hipoteczne w Banku Pekao – przegląd ofert

  • 05 Paź 2020
  • 2 min. czytania
  • Komentarze(0)
W Pekao możesz skorzystać z kredytu na zakup mieszkania domu lub działki, remont czy spłatę innego zobowiązania. Do końca października obowiązuje specjalna oferta, która pozwala na uzyskanie niższej marży.
Kredyty hipoteczne w Banku Pekao – przegląd ofert

Oferta kredytów hipotecznych Pekao z obniżoną marżą

W ramach promocji w Banku Pekao dostępny jest kredyt hipoteczny na kupno, budowę lub remont domu czy mieszkania. Marża może zostać obniżona do 1,95% pod warunkiem skorzystania z ubezpieczenia i zapewnienia wkładu własnego min. 20% wartości nieruchomości, będącej zabezpieczeniem. Klient ma do wyboru marżę podstawową 1,95% lub 2,05% w opcji z prowizją 1,25% lub 0%. RRSO dla przykładu reprezentatywnego to 3,35%. Aby skorzystać, należy wysłać formularz informacyjny dostępny na stronie banku do 31 października 2020 r., a następnie podpisać umowę do 14 stycznia 2021 r.

Dodatkowe warunki oferty w ramach akcji dni otwartych obejmują:

  • posiadanie lub zawarcie umowy o ROR wraz z kartą debetową,
  • zapewnienie regularnych miesięcznych wpływów,
  • aktywacja bankowości elektronicznej,
  • wyrażenie wymaganych zgód marketingowych,
  • posiadania lub nabycie karty kredytowej,
  • zakup ubezpieczenia spłaty kredytu (CPI) dla oferty z ubezpieczeniem spłaty i zakupu ubezpieczenia nieruchomości od ognia, i innych zdarzeń losowych.

Kredyt hipoteczny lub budowlano-hipoteczny – standardowa oferta

Ten kredyt hipoteczny można wykorzystać na zakup mieszkania, domu (także w budowie), działki, domu letniskowego, garażu bądź też na spłatę innego kredytu mieszkaniowego. Do wyboru jest stała lub zmienna stopa procentowa oraz raty równe lub malejące. RRSO dla przykładu reprezentatywnego to 3,35%. Bank sfinansuje do 85% wartości nieruchomości dla kredytu w złotym. Inne dostępne waluty to: EUR, USD, GBP, SEK i NOK. Aby otrzymać finansowanie w jednej z nich, należy mieć w niej dochody. Wycena nieruchomości dla kredytu hipotecznego do 300 tys. zł jest uproszczona. Cały proces jest w dużej mierze zdalny: wystarczy wysłać formularz i poczekać na kontakt. Dokumentacja może być w formie skanów. Jeśli decyzja będzie pozytywna, to umowę należy podpisać w oddziale.

Finansowanie remontu mieszkania kredytem hipotecznym

W Pekao możesz skorzystać z jednego z dwóch sposób na finansowanie remontu. Pierwszy to kredyt hipoteczno-budowlany, którego warunki zostały już opisane powyżej. Drugi to pożyczka gotówkowa, dzięki której nie trzeba przedstawiać bankowi żadnych faktur ani zabezpieczać nieruchomością. Wystarczy dowód osobisty i zaświadczenie o dochodach. Kwota pożyczki może sięgać od 1 do 200 tys. zł. Ważna zalety to szybka procedura: pieniądze pojawiają się na koncie nawet jeden dzień po podpisaniu umowy. Poza tym pierwszą ratę można spłacać dopiero po trzech miesiącach. Łącznie miesięcznych opłat jest maks. 120 (przy kwotach od 30 tys.; dla 3-29 999 zł maks. 96 miesięcy; dla 2999 zł i mniej od 12 do 36 rat). Nie trzeba mieć konta w Pekao, by dostać pożyczkę hipoteczną. RRSO dla przykładu reprezentatywnego wynosi 15,77% – jest to więc droższa opcja, ale pod niektórymi względami wygodniejsza.

Skorzystaj z kalkulatora zdolności kredytowej i sprawdź na jak duży kredyt hipoteczny możesz liczyć >>

Dodano:
05 Paź 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły