Kroki przy otwieraniu kont

  • 03 Mar 2020
  • 2 min. czytania
  • Komentarze(0)
Zamierzasz założyć konto bankowe, ale robisz to po raz pierwszy i nie bardzo wiesz od czego zacząć? Nie jest to skomplikowany proces, niemniej warto wiedzieć, jak wyglądają jego poszczególne etapy. Mogą się nieco od siebie różnić, w zależności od tego, czy konto zakładasz w placówce banku, czy robisz to przez internet. Zobacz krok po kroku, jak otworzyć konto bankowe.
Kroki przy otwieraniu kont

Jakie dokumenty będą niezbędne do założenia konta bankowego?


Większość banków wymaga tych samych dokumentów podczas zakładania konta osobistego bankowego. Jeśli także chcesz otworzyć rachunek w banku musisz przede wszystkim przygotować dowód osobisty lub paszport. We wniosku będziesz musiał bowiem podać swoje dane osobowe, takie jak: imię i nazwisko, kraj, miejsce i datę urodzenia, numer PESEL, adres zamieszkania/zameldowania, numer, serię i termin ważności dowodu osobistego oraz dane kontaktowe (nr telefonu i adres e-mail).


Jak założyć konto bankowe w oddziale stacjonarnym?

Jeśli chcesz otworzyć konto bankowe, to najprościej będzie udać się do wybranego oddziału banku. Tam przez kolejne etapy poprowadzi Cię pracownik banku, a cały proces nie powinien zająć dłużej niż kwadrans. Mnóstwo banków oferuje teraz darmowe konto bankowe, dlatego zanim wybierzesz się do konkretnego oddziału, porównaj dostępne oferty. W wyborze najlepszego konta bankowego z pewnością pomoże Ci internet. Wystarczy, że wyszukasz aktualne rankingi kont bankowych, które opierają się na rzetelnej analizie parametrów poszczególnych oferty.


Zakładanie konta bankowego online

To zdecydowanie najpopularniejszy sposób otwierania konta bankowego. W czasach gdy liczy się wygoda i oszczędność czasu, brak konieczności wizyty w oddziale banku, jest dużym plusem dla wielu osób. Jeśli także chcesz założyć konto online, to musisz udać się na stronę wybranego banku i tam znaleźć formularz, który będzie niezbędny do tego celu, a następnie go wypełnić. Gdy uzupełnisz już wniosek, musisz potwierdzić zapoznanie się z tabelą opłat i prowizji konta, a także regulaminem. O ile wszystko będzie dobrze wypełnione, możesz wysłać wniosek o otwarcie konta bankowego. To jednak nie wszystko. Teraz musisz zawrzeć umowę z bankiem. 

W większości przypadków konieczne będzie oczekiwania na kuriera, który dostarczy pod wskazany we wniosku adres, dokumenty do podpisania. Niektóre banki zapewniają możliwość aktywacji konta, poprzez wykonanie przelewu autoryzacyjnego, aby to zrobić musisz już jednak posiadać konto w innym banku. 

Kiedy podpiszesz już umowę, musisz włączyć dostęp do bankowości internetowej, i aktywować otrzymaną kartę, a następnie nadać jej numer PIN.


Co jeszcze musisz wiedzieć?

Konto bankowe założyć możesz również przez infolinię lub za pomocą aplikacji mobilnej. Zazwyczaj oba z tych rozwiązań wymagają podpisania dokumentów dostarczonych przez kuriera. W praktyce okazuje się zatem, że najszybciej konto bankowe założysz w oddziale banku. Nie musisz wówczas oczekiwać na kuriera, a umowę podpiszesz od razu na miejscu. 

Dodano:
03 Mar 2020

Zaktualizowano:
05 Sie 2020

Zobacz również inne poradniki

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły