Krwiożercza giełda - naucz się inwestować bez ryzyka

 • 31 Paź 2016
 • 3 min. czytania
 • Komentarze(0)
Inwestowania na giełdzie możesz nauczyć się bez ponoszenia strat, sprawdź co zrobić, aby giełda nie wyssała z ciebie wszystkich pieniędzy.
Krwiożercza giełda - naucz się inwestować bez ryzyka

Przeraża cię giełda, a zarazem zdajesz sobie sprawę z tego, jak wiele możesz dzięki niej zyskać? Jeśli boisz się, że inwestowanie może wyssać z ciebie ostatnie złotówki, naucz się obracać swoimi pieniędzmi bez ryzyka ich straty.

Wielu początkujących inwestorów, którzy nie mieli styczności z giełdą często, spotyka się z porażką. Dlatego, zanim rozpoczniesz swoją przygodę ze światowymi parkietami, warto poćwiczyć na symulatorze giełdowym. Symulacje opierają się na aktualnych notowaniach, możesz dzięki nim poszerzać swoją wiedzę na temat funkcjonowania giełdy. Korzystanie z aplikacji oswoi cię z zasadami panującymi podczas realnego inwestowania, dodatkowo nie ryzykujesz utratą prawdziwych pieniędzy.

R E K L A M A

Krwiożercza giełda - naucz się inwestować bez ryzyka

Zalety aplikacji

Symulatory niosą za sobą wiele możliwości, a do ich największych zalet należą m.in.:

 • gra na wirtualnych pieniądzach – brak ryzyka straty własnej gotówki,
 • możliwość rywalizacji z innymi – porównywanie wyników z pozostałymi graczami,
 • rachunki na symulatorze działają analogicznie, do tych, których będziesz używał podczas realnej gry na giełdzie,
 • ceny, notowania, zmiany rynkowe są zgodne ze stanem faktycznym w danym czasie,
 • dostępność najpopularniejszych typów zleceń.

Korzystając z symulatora giełdowego, staraj się inwestować tak jakby, były to prawdziwe pieniądze, jeśli nie będziesz traktował tego poważnie, nie nauczysz się dobrze inwestować rzeczywistą gotówką. Warto, abyś przed każdą sesją był przygotowany, pamiętaj, że fakt, iż pieniądze są wirtualne, nie zmienia sytuacji na rynku, która jest odzwierciedleniem stanu faktycznego. Po krótkim, czasie inwestowania na symulatorze, powinieneś wypracować sobie system inwestycyjny, próbuj, testuj nie bój się ryzykować. Dużą zaletą programów symulujących grę na giełdzie, jest możliwość skorzystania z wielu rynków oraz instrumentów finansowych. W dużym stopniu może ci to pomóc w wyborze przyszłego prawdziwego rachunku maklerskiego.

Jeśli będziesz traktował, grę na symulatorze poważnie, będzie Ci łatwiej, gdy będziesz obracał swoimi pieniędzmi.

Poza symulatorem

Pamiętaj, że aplikacja to nie wszystko, inwestowanie wiąże się również z ogromną wiedzą na ten temat. Dlatego warto, abyś poświęcił trochę swojego czasu na uzupełnienie swoich umiejętności wiedzą teoretyczną.

Najczęstsze błędy popełniane przez początkujących inwestorów to m.in.:

 • wpłacanie wszystkich pieniędzy w jedną inwestycję,
 • szybko zrażają się po porażkach, nie przyjmując do wiadomości, że straty są tak samo naturalne, w grze jak zyski,
 • utrzymują straty, wychodzą z założenia, że trendy się odwrócą.

Gdy poczujesz, że twoja wiedza i umiejętności pozwalają ci, na uzyskanie realnych dochodów, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać rachunek maklerski i inwestować w świecie rzeczywistym. Aktualnie dostęp do rynków finansowych jest nieograniczony, a inwestycji możesz dokonać z każdego miejsca na świecie z poziomu aplikacji mobilnej i swojego smartfona. Pamiętaj, że porażki ponoszą nawet najlepsi, ale jeśli przygotujesz się odpowiednio, unikniesz wielu niekorzystnych decyzji.

Dodano:
31 Paź 2016

Zaktualizowano:
30 Wrz 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły