#Lepiejzdomu – dbaj o swoje finanse przez internet!

  • 08 Kwi 2020
  • 6 min. czytania
  • Komentarze(0)
Ciepła dłoń babci, zapach kawy w kawiarni, śmiech dzieci na placu zabaw – to, co jeszcze kilka tygodni temu było normalne, teraz jest zupełnie nieosiągalne. Musimy być od siebie jak najdalej i dawać sobie z tym wszystkim radę! A życie leci dalej – wciąż trzeba pracować, płacić rachunki i dbać o swoje pieniądze. Na szczęście, akurat to, możesz zrobić w domu. Warto przetestować tę opcję i korzystać nawet wtedy, gdy epidemia się skończy.
#Lepiejzdomu – dbaj o swoje finanse przez internet!

 Nie możemy sprawić, że kwarantanna się skończy, ale możemy ułatwić Ci załatwianie codziennych spraw. Na finansach znamy się najlepiej, więc możesz liczyć na naszą pomoc! Cały czas śledzimy dane z rynku, informacje z banków, aby pomóc Ci przetrwać ten trudny czas, ale i pokazać, że bankowanie przez internet jest proste, szybkie, wygodne, a przede wszystkim bezpieczne. Mamy nadzieję, że się do tego przekonasz i rzadziej będziesz wybierać placówki banków, a częściej zacisze własnego domu.

Od 2001 roku umożliwiamy naszym użytkownikom porównanie i skorzystanie z produktów finansowych online. Zbieramy informacje z banków o ich produktach i prezentujemy je w czytelnych rankingach, abyś mógł łatwo porównać oferty i jednym rzutem oka sprawdzić, która jest najlepsza. Tworzymy wygodne narzędzia, dzięki którym sprawdzisz, do jakiego banku po numerze musisz przelać pieniądze albo czy przy Twoich zarobkach masz szansę na kredyt.

Codziennie znajdziesz u nas także artykuły, gdzie analizujemy informacje z banków i z rynku, podpowiadamy, gdzie znaleźć najtańszy kredyt, najlepsze konto czy najbardziej opłacalną lokatę.

Jeśli do tej pory, Twój jedyny kontakt z bankiem to była wizyta w placówce, to teraz daj nam szansę, aby przekonać Cię do tego, że warto bankować przez internet!

Z jakich produktów finansowych można skorzystać online?

Skoro przez internet można nauczyć się programowania, zaprojektować ogród czy słuchać koncertu z pierwszego rzędu, to dlaczego nie zrobić w ten sposób czegoś tak prostego, jak założenie konta czy wzięcie kredytu. No właśnie – jak to zrobić?

KONTO BANKOWE

Najłatwiej jest założyć konto bankowe online i warto to zrobić, bo to otwiera Ci potem drogę do skorzystania online z innych produktów bankowych. Aby założyć konto przez internet, wystarczy, że wpiszesz podstawowe informacje o sobie. Najtrudniejszą w obecnych warunkach sprawą jest potwierdzenie tożsamości. Jeśli wybierasz wizytę w placówce, to po prostu pokazujesz doradcy w banku swój dowód osobisty i w ten sposób on potwierdza, że Ty to Ty. Jak to zrobić bez wychodzenia z domu?

Jeżeli masz już inne konto osobiste, to wystarczy zrobić przelew weryfikacyjny, czyli robisz przelew ze swojego aktualnego rachunku do nowego banku. Nowy bank sprawdza, czy podane przez Ciebie informacje zgadzają się z tymi z przelewu (imię, nazwisko, adres).

Drugą opcją jest kurier, który przynosi Ci do podpisania umowę o konto, a jednocześnie sprawdza, czy dane z Twojego dowodu się zgadzają.

Kilka banków (Santander Bank Polska, Credit Agricole, BNP Paribas, Bank Millennium i Bank Pekao) wprowadziło już możliwość otwarcia konta za pomocą selfie. Jak to się robi? Uzupełniasz dane we wniosku, następnie robisz zdjęcia swojego dowodu osobistego (w dedykowanej aplikacji banku), a potem kierujesz aparat telefonu na swoją twarz.

KONTO OSZCZĘDNOŚCIOWE I LOKATA

Bardzo łatwo w zaciszu własnego domu możesz również założyć lokatę albo konto oszczędnościowe online. Tutaj bardzo przyda się konto osobiste, bo także za pomocą przelewu weryfikacyjnego potwierdzasz swoje dane. Wypełniasz wniosek o założenie lokaty czy konta, potwierdzasz tożsamość, a bank wysyła Ci numer konta do przelewu środków.

KREDYT GOTÓWKOWY

Wydawałoby się, że najtrudniej jest uzyskać kredyt gotówkowy bez wychodzenia z domu. Rzeczywiście tak jest, bo zanim bank przyzna Ci środki, musi zweryfikować Twoją sytuację finansową. Jednak obecna sytuacja zmotywowała banki do działania i część z nich oferuje już kredyt gotówkowy 100% online.

W naszym rankingu kredytów gotówkowych klikasz „Zapytaj o kredyt” przy wybranym banku. W kolejnym kroku zostawiasz kontakt do siebie i w ciągu kilku minut oddzwania do Ciebie doradca z tego konkretnego banku. Podczas takiej rozmowy Ty możesz o wszystko wypytać, a doradca ma szansę przygotować ofertę, dopasowaną do Twojej sytuacji. Właśnie dlatego zapyta Cię o Twoje dochody, wydatki czy szczegóły związane z zatrudnieniem. Jeśli się zdecydujesz na przedstawione warunki kredytu, a decyzja będzie pozytywna, możesz podpisywać umowę.

Tutaj bank położy szczególny nacisk na to, aby zweryfikować Twoje dane. Dlatego może to zrobić za pomocą kuriera, który przywiezie Ci umowę kredytową, zapytać Cię o Twoje zobowiązania kredytowe i porównać je z tymi, które figurują w Biurze Informacji Kredytowej albo podczas wideorozmowy z analitykiem banku.

Umowę kredytową możesz podpisać mailowo. Nie musisz iść w tym celu do placówki banku.

KREDYT HIPOTECZNY

Czy można wziąć kredyt hipoteczny online? Z tym jest trochę trudniej, bo bank wymaga dostarczenia dokumentów, dotyczących nieruchomości. Teraz jednak banki coraz chętniej umożliwiają zrobienie tego w formie elektronicznej. Jednak całego procesu na ten moment nie sfinalizujesz przez internet.

Jeśli spędzasz teraz czas w domu, to warto wykorzystać go na poszukanie dobrej oferty. Warto w tym celu skorzystać z naszego rankingu kredytów hipotecznych. Gdy klikniesz „Zapytaj o kredyt” przy wybranym banku i w kolejnym kroku podasz kontakt do siebie, to oddzwoni do Ciebie bankowy doradca. To dobry moment, aby wyjaśnić wszystkie wątpliwości, które Cię nurtują, a także uzyskać wstępną kalkulację kredytową. Aby dokończyć formalności, trzeba spotkać się z doradcą banku.

Dlaczego warto bankować przez internet?

Bankowanie przez internet mogło Ci się do tej pory kojarzyć z wykonywaniem przelewów w swojej bankowości internetowej czy kontrolowaniem wydatków, opłacanych kartą. Jednak jak widzisz zakładanie nowych produktów i testowanie nowych banków jest równie proste. Ale czy bezpieczne?

Tak naprawdę wnioskowanie o kredyt czy zakładanie konta jest bezpieczniejsze we własnym domu niż w placówce banku. Przede wszystkim nikt postronny Cię nie słyszy i nie ma szans zapamiętać czy zanotować Twoich danych. Dodatkowo nie wypuszczasz z ręki swojego dowodu osobistego, nikt nie idzie np. go kserować, a Ty tracisz go z oczu. A zdalne podpisywanie umów odbywa się w zabezpieczonych bankowych systemach, więc Twoje dane nie mają szansy wycieknąć.

Pamiętaj również, że gdy klikasz „Zapytaj o kredyt”, nie zostawiasz na naszej stronie żadnych wrażliwych danych. Prosimy Cię tylko o imię, nazwisko i numer telefonu, aby doradca z banku mógł się z Tobą skontaktować.

Korzystanie z usług bankowych przez internet to także ogromna oszczędność czasu. Aby porównać oferty kilkunastu banków, nie musisz jechać do każdego z nich i stać w kolejce do okienka. To banki zabiegają o to, abyś przekonał się do ich usług, a nie odwrotnie. Wygodnie możesz pozbierać oferty z różnych banków i na spokojnie zastanowić się, którą chcesz wybrać.

Bankowanie przez internet sprawia, że uodparniasz swoje finanse na takie warunki, jakie mamy obecnie. Możesz wciąż realizować swoje plany zgodnie z wcześniejszymi założeniami i nawet pandemia nie stanie Ci na przeszkodzie.

Aby przekonać Cię do tego, jak my widzimy finanse, wystartowaliśmy z akcją #Lepiejzdomu. Odwiedzaj nas regularnie, bo znajdziesz u nas artykuły, które pokażą Ci, jak ogarnąć swoje finanse w zaciszu własnego domu. Chętnie wyjaśnimy wszystkie Twoje wątpliwości!

Dodano:
08 Kwi 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły