Lokata Happy z Certyfikatem direct.money.pl

 • 15 Cze 2016
 • 2 min. czytania
 • Komentarze(0)
Serwis direct.money.pl po raz pierwszy przyznał swój Certyfikat dla produktu finansowego. Pierwszym laureatem została Lokata Happy w Idea Banku. Sprawdź dlaczego.
Lokata Happy z Certyfikatem direct.money.pl

Serwis direct.money.pl po raz pierwszy przyznał swój Certyfikat dla produktu finansowego. Pierwszym laureatem została Lokata Happy w Idea Banku. Sprawdź dlaczego.

Lokata Happy w Idea Banku od wielu miesięcy zajmuje czołowe pozycje w rankingach oprocentowania i tym samy zdobyła uznanie wśród osób szukających korzystnego depozytu. Obecnie możemy na niej zarobić 4 proc. w skali roku, dla porównania przeciętne oprocentowanie 20 najlepszych depozytów na okres 3 miesięcy wynosi obecnie zaledwie 2,18 proc. Oprocentowanie depozytu jest stałe, więc z góry wiemy, ile zarobimy.

Przyznając Certyfikat, eksperci direct.money.pl wzięli jednak pod uwagę inne czynniki, a nie tylko wysokość odsetek. Na uwagę zasługuje fakt, że lokatę można założyć przez internet, bez konieczności wizyty w oddziale banku. Jest ona aktywowana po wpłacie środków na rachunek, którego numer dostaniemy w wiadomości e-mail wysłanej nam przez bank. Równocześnie dostajemy dostęp do bankowości elektronicznej, za pomocą której możemy zarządzać naszymi środkami. Co ważne, otworzenie lokaty i otrzymanie dostępu do bankowości elektronicznej nie jest jednoznaczne z założeniem rachunku bankowego. Nie musimy z niego korzystać podobnie jak z innych produktów banku.

Po zakończeniu lokaty możemy wypłacić środki na nasz rachunek w innym banku lub założyć inny depozyt. Jeśli nie złożymy żadnej dyspozycji, to lokata przedłuży się automatycznie na taki sam okres i z takim oprocentowaniem, jakie obowiązuje w danym momencie dla Lokaty Standardowej.

Przed założeniem lokaty warto zwrócić uwagę na jej ograniczenia. Maksymalna kwota lokaty to zaledwie 10 tys. złotych, nie ma też możliwości założenia kilku lokat. Jest ona dostępna tylko dla osób, które wcześniej nie korzystały z oferty Idea Banku i nie składały wniosku o jakikolwiek produkt z oferty. Okres lokaty jest krótki, co sprawia, że po kwartale zmuszeni jesteśmy szukać nowego depozytu. Możemy jednak liczyć na kontakt ze strony Idea Banku z informacją o aktualnej ofercie. Wcześniejsze zerwanie lokaty skutkuje utratą naliczonych odsetek.


Przed przyznaniem certyfikatu zostały sprawdzone takie parametry jak:

 • wysokość oprocentowania lokaty w relacji do 20 najlepszych lokat na rynku,
 • konieczność założenia rachunku bankowego,
 • konieczność skorzystania z innych produktów banku,
 • możliwość założenia lokaty bez wizyty w oddziale banku,
 • dostępność lokaty dla obecnych klientów banku,
 • dostępność lokaty po wpłacie do banku nowych środków,
 • możliwość zerwania lokaty bez utraty odsetek,
 • rodzaj oprocentowania,
 • limit kwoty lokaty.

Dodano:
15 Cze 2016

Zaktualizowano:
04 Sie 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły