Mobilne akceptacje zamiast podpisywania papierowych dokumentów w Pekao

  • 28 Wrz 2020
  • 2 min. czytania
  • Komentarze(0)
Klienci Banku Pekao, którzy pojawili się w oddziale, by wprowadzić zmiany w danych osobowych czy ustawieniach Pekao24, nie muszą już podpisywać dokumentów. Wystarczy, że wybiorą autoryzację przez PeoPay lub kod SMS. Rozwiązanie oszczędzi czas, a dodatkowo pomoże ograniczyć zużycie papieru.
Mobilne akceptacje zamiast podpisywania papierowych dokumentów w Pekao

Autoryzacja przez smartfona

Od czasu do czasu klienci zmieniają nazwisko, numer telefonu, adres zamieszkania czy adres korespondencyjny. W takiej sytuacji muszą złożyć w banku dyspozycję zmiany danych w systemie. Zwykle wiąże się to z podpisywaniem papierowych dokumentów. Teraz dyspozycje można zaakceptować bezpłatnie poprzez aplikację PeoPay lub kod SMS. W banku klient zostanie zapytany o metodę autoryzacji. W ten sam sposób da się zmienić wybrane ustawienia w Pekao24 np. metody autoryzacji czy limity transakcyjne. Rozwiązanie jest w pełni darmowe, bezpieczne i dostępne dla wszystkich klientów banku. Wkrótce pojawi się więcej dyspozycji do autoryzacji przez smartfona.

Zdaniem Marka Lenza, dyrektora Centrum IT w Pekao, jest to kolejny krok na drodze cyfrowej transformacji. Bank stale dostosowuje się do potrzeb klientów. Rozwój serwisu transakcyjnego czy aplikacji mobilnej to także zachęta do korzystania z opcji zdalnych, które nie wymagają wizyty w oddziałach. Z jednej strony jest to wygodniejsze dla klienta, a z drugiej bezpieczniejsze w dobie pandemii.

Korzyści z dostępu do bankowości elektronicznej

Jeśli jesteś klientem Pekao lub innego banku, który posiada aplikację mobilną, ale nie zdecydowałeś się jeszcze na korzystanie z takiego oprogramowania, sprawdź, co możesz zyskać instalując je.

Posiadanie dostępu do bankowości internetowej (Pekao24) i mobilnej (PeoPay) pozwala na bezpieczne zarządzanie środkami na koncie osobistym. W każdej chwili można wysłać i odebrać przelew, doładować telefon, zamówić kartę do konta, załatwić sprawy urzędowe przez Profil Zaufany, dokonać zakupu w sieci, wygodnie autoryzować transakcje czy operacje na koncie, płacić bez użycia portfela ani nawet karty (telefonem zbliżeniowo lub przez BLIK-a), składać wnioski o kredyty i pożyczki (niektóre oferty nie wymagają wyjścia z domu na żadnym etapie), otwierać i zamykać lokaty, tworzyć zlecenia stałe oraz na konkretne daty czy korzystać ze specjalnych promocji banku.

Starasz się o kredyt hipoteczny? W Banku Pekao możesz go dostać zdalnie – sprawdź szczegóły kredytu hipotecznego online >>

Zarządzanie kontem i produktami przez bankowość elektroniczną jest szczególnie ważne teraz, gdy w oddziałach może przebywać ograniczona liczba osób, a godziny pracy są skrócone. W placówkach klienci muszą być oddzieleni od siebie o min. 2 metry. Część kolejki może kończyć się na zewnątrz.

Dodano:
28 Wrz 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły