Moneyback od goodie

  • 19 Wrz 2018
  • 4 min. czytania
  • Komentarze(0)
Sprawdziłem jak działa moneyback od goodie i ile można na nim zyskać
Moneyback od goodie

Od 10 września platforma zakupowa goodie zwraca swoim użytkownikom część pieniędzy za zakupy zrobione za jej pośrednictwem. Jak działa moneyback od goodie i ile faktycznie można zyskać? Sprawdziłem.

Moneyback to najnowsza oferta platformy zakupowej goodie, działającej od końca 2016 r. Zwrot części pieniędzy za zakupy mogą dostać zarówno użytkownicy aplikacji goodie (można ją pobrać z App Store i z Google Play) jak i serwisu internetowego goodie.pl.

Nawet 25 proc. zwrotu! Ale czy na pewno?

Podczas konferencji prasowej, w czasie której zapowiedziano wprowadzenie moneyback oraz w materiałach prasowych znalazła się informacja, że użytkownicy goodie będą mogli otrzymać zwrot nawet do 25 proc. wartości transakcji. Po sprawdzeniu ofert wszystkich partnerów platformy (jest ich obecnie niemal 1 000, więc trochę mi to zajęło) okazało się, że można znaleźć oferty z wyższym moneybackiem, w wysokości 27 proc. (w serwisie internetowym opracowującym indywidualnie dopasowane diety) lub nawet 30 proc. – w firmie oferującej hosting stron internetowych. Można zatem znaleźć bardzo korzystne oferty zwrotu.

W pozostałych przypadkach – w zależności od marki i kategorii produktu – można zyskać moneyback w wysokości od 2 do 15 proc.

Jak działa moneyback w goodie?

Pokażę to na przykładzie zakupu jakiego kilka dni temu dokonałem na Allegro.

Po uruchomieniu aplikacji i zalogowaniu się do niej wybrałem sklep, w którym chciałem zrobić zakupy, czyli Allegro. Zostałem przeniesiony na jego stronę, gdzie wybrałem interesujące mnie przedmioty, kliknąłem w „Kup teraz” i po dokonaniu płatności, zakończyłem transakcję.

Następnego dnia na stronie „Mój cashback” w aplikacji goodie pojawiła się informacja o wysokości zwrotu.

Moneyback od goodie

Ważne!
Nie dostaniesz zwrotu części wydatków jeśli zakupy zrobisz z wykorzystaniem aplikacji mobilnej danego sklepu, którą masz zainstalowaną na swoim telefonie.

Zanim więc dokonasz zakupu, wprowadź zmiany w ustawieniach swojego telefonu, tak żeby po kliknięciu przycisku „Przejdź do sklepu” jego strona otworzyła się w przeglądarce, a nie w aplikacji mobilnej.

Początkowo moneyback ma – jak widać na ilustracji – status „Oczekujący”. Zmieni się on na „Zatwierdzony” kiedy sklep potwierdzi poprawność transakcji. Zmiana statusu nastąpi w czasie 30 dni. Wynika to z tego, że w ciągu 14 dni masz prawo odstąpienia od umowy sprzedaży przez internet i zwrócić kupiony przedmiot do sklepu.
Kiedy na twoim koncie w goodie uzbiera się 20 zł, będziesz mógł przesłać pieniądze na swoje konto bankowe.

Moneyback przysługuje za zakupy w sklepach repezentujących różne branże, np.:

  • odzieżową,
  • technologiczną,
  • spożywczą,
  • czy gastronomiczną.

Obecnie w programie uczestniczy ok. 1 000 partnerów, a ich liczba stale się powiększa.

Co jeszcze warto wiedzieć o goodie?

Projekt goodie uruchomiony został przez Bank Millennium pod koniec 2016 r.

- Był to pilot serwisu, bez wsparcia komunikacyjnego. Chcieliśmy, żeby platforma goodie była najlepszym rozwiązaniem w swojej kategorii, dlatego rozwijaliśmy ją stopniowo, dopracowując poszczególne rozwiązania, zbierając opinie użytkowników i partnerów handlowych oraz analizując ich zachowania. W momencie, gdy zdobyliśmy przekonanie, że goodie spełnia oczekiwania zarówno nasze, jak i użytkowników, rozpoczęliśmy komunikację platformy (w marcu 2017 r.) – tak o początkach platformy opowiada Wojciech Grudzień, Prezes Zarządu Millennium Goodie.

Czy warto skorzystać z moneybacku od goodie?

Być może wysokość zwrotu za zakupy, które zrobiłem na Allegro, mówiąc kolokwialnie, nie zwala z nóg (wydałem 115,80 zł a dostałem 1,16 zł zwrotu, czyli mój moneyback wyniósł 1 proc.), ale jak mówi przysłowie „ziarnko do ziarnka a zbierze się miarka”... Trzeba też dodać, że dużą zaletą moneybacku goodie jest to, że łączy się on z innymi programami rabatowymi dostępnymi na tej platformie. A to oznacza to, że możesz zyskać podwójnie. Pokażę ci to także na przykładzie Allegro oraz Wittchen.

Allegro oferuje 49 proc. zniżki na jeden z modeli zegarków Timex. Można go kupić za 229 zł (jego regularna cena wynosi 450 zł). Wróci też do ciebie 2,88 proc. kosztów zakupu, czyli 6,60 zł (dla ułatwienia przyjąłem maksymalną wartość zwrotu). Dodatkowo, jeśli przystąpiłeś do programu SMART! nie zapłacisz też za przesyłkę (wybierając dostawę do paczkomatu zaoszczędzisz dodatkowe 6,99 zł).

Wittchen natomiast w swoim sklepie internetowym oferuje m.in. promocję na walizki kabinowe. Możesz ją kupić nawet za 79 zł (jej regularna cena to 299 zł) a dodatkowo wróci do ciebie 10 proc. jej ceny (bo tyle właśnie wynosi moneyback na produkty tej marki).

Wybierz Konto 360° i oszczędzaj z goodie!

Korzystałem z wielu różnych programów zniżkowych i moneyback. Były one jednak adresowane do klientów określonych banków (mOkazje mBanku czy program Inspiracje Banku Millennium) czy użytkowników kart płatniczych danego wydawcy (Visa Oferty czy Mastercard Priceless Specials). Goodie różni się od nich jednak tym, że do korzystania z niego wystarczy tylko zarejestrować się w programie i już można taniej kupować i dostawać zwrot części wydatków. A czy wy korzystacie z goodie? Co o nim myślicie? Dajcie znać w komentarzach.

Dodano:
19 Wrz 2018

Zaktualizowano:
31 Maj 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły