Moto Konto z korzyściami, jakich dotąd nie gwarantował żaden bank!

  • 06 Mar 2019
  • 6 min. czytania
  • Komentarze(0)
Szukasz dobrego konta osobistego? Sprawdź, czy będzie nim Moto Konto w Toyota Banku!
Moto Konto z korzyściami, jakich dotąd nie gwarantował żaden bank!

Darmowe konto osobiste dla zmotoryzowanych. Takie hasło przeczytałam, zainteresowana Moto Kontem w Toyota Banku. Zwykły chwyt marketingowy – pomyślałam. Jako kierowca postanowiłam to sprawdzić. Konto wypadło zaskakująco dobrze, a korzyści przerosły moje oczekiwania.

Znalezienie dobrego konta osobistego wśród bogatej oferty banków to nie lada wyczyn. Chcemy, żeby było ono darmowe, ale obecnie to nie wszystko, na czym nam zależy. Potwierdzeniem tego faktu jest bardzo małe zainteresowanie klientów Podstawowym Rachunkiem Płatniczym (PRP).

Banki prześcigają się więc w coraz to nowszych pomysłach na zachęcenie klientów do skorzystania z ich produktów. Za założenie konta oferują m.in. premię gotówkową, atrakcyjne oprocentowanie dla oszczędności na lokacie, a nawet zwracają pieniądze za opłaty. Toyota Bank próbuje jednak wyprzedzić konkurencję i proponuje Moto Konto, które dedykuje przede wszystkim kierowcom (chociaż założyć je może każdy). Czy to właściwa droga? Sprawdziłam.

Moto Konto, czyli bankowanie za darmo? Najważniejsze opłaty

Moto Konto to rachunek dostępny dla każdego, ale tak naprawdę najwięcej korzyści przynosi on kierowcom. Głównym jego atutem jest program rabatowy „Tankuj korzyści”, dzięki któremu można otrzymać zwrot 5% lub 10% wydatków na paliwo. W ten sposób możemy zaoszczędzić nawet 600 zł w ciągu roku.

Dzięki połączeniu funkcjonalności zwykłego RORu, możliwości korzystania z atrakcyjnych form oszczędzania z programem zwrotu za tankowanie, powstał produkt, wobec którego nie sposób przejść obojętnie. A ile tak naprawdę kosztuje?

Poniżej najważniejsze opłaty związane z Moto Kontem.

Moto Konto - najważniejsze opłaty
Prowadzenie konta 0 zł pod warunkiem:
- utrzymania minimalnego salda w wysokości 1000 zł na rachunku lub
- utrzymania minimalnego salda lokat w Toyota Banku w wysokości 2 500 zł lub
- jeśli klient spłaca raty finansowania samochodu w Toyota Banku
W przeciwnym wypadku miesięczna opłata wyniesie 2,49 zł
Obsługa karty debetowej (Visa) bezwarunkowe 0 zł
Przelew internetowy bezwarunkowe 0 zł
Zlecenie stałe przez Internet bezwarunkowe 0 zł
Wypłata gotówki z bankomatów w Polsce Darmowe trzy wypłaty w miesiącu, opłata za czwartą i kolejną wynosi 4,50 zł
Wypłata gotówki z bankomatów za granicą 3% min. 10 zł oraz 4% wartości za przewalutowanie transakcji
Wpłata gotówki Prowizja od wpłaty gotówkowej wynosi 1% min. 10 zł
Kredyt w rachunku płatniczym Jest dostępny, opłata przygotowawcza wynosi 50 zł.

Nie znalazłeś informacji o opłatach, które cię interesują? Przejdź do pełnej tabeli opłat i prowizji.

Moto Konto – co zyskuję, a co tracę?

Moto Konto zastąpiło Konto Jedyne w ofercie Toyota Banku. Warto o tym wiedzieć, bo jest to zmiana zdecydowanie na lepsze. Dlaczego?

Oprócz dużego atutu dla fanów motoryzacji, jakim jest program rabatowy, doceniam przede wszystkim to, jak łatwe są warunki zwolnienia z opłaty za konto. Wystarczy spełnić jeden z trzech (średnie miesięczne saldo na rachunku 1 tys. zł, utrzymywanie lokat w kwocie min. 2,5 tys. zł lub spłacać raty finansowania samochodu w Toyota Banku) i zyskuję darmowe konto. Wiem już jak nie płacić za konto, a co z kartą? Opłata za kartę to bezwarunkowe 0 zł.

Wraz z Moto Kontem zyskuję też dostęp do bankowości internetowej, bez czego nie wyobrażam sobie zarządzania swoimi finansami. Podgląd operacji i historii mojego rachunku bardzo ułatwia kontrolę moich wydatków.

Na samym początku obiecywałam, że dokładnie sprawdzę Moto Konto w Toyota Banku. W takim razie muszę odkryć wszystkie karty. Jakie dostrzegam wady tego rachunku? Brak przelewów natychmiastowych! Kilka razy zdarzyło mi się, że musiałam pilnie wykonać szybki przelew. Niestety takiej możliwości nie miałabym, gdybym wtedy była klientem Toyota Banku.

Czy to jedyny minus konta? Niestety nie. Toyota Bank jak na razie nie wprowadził rozwiązań, które umożliwiają wykonywanie płatności mobilnych. W związku z tym muszę pamiętać nie tylko o wcześniejszym zlecaniu przelewów, jeżeli zależy mi, żeby do odbiorcy dotarły na czas, ale także o tym, żeby zawsze mieć przy sobie portfel z kartą Visa do mojego Moto Konta. Smartfon mi nie wystarczy.

Czy to powoduje, że nie poleciłabym tego konta? Zdecydowanie nie. Lubię płacić telefonem, ale jestem w stanie się bez tego obejść. Przelew natychmiastowy wykonałam natomiast jakieś trzy razy.

Same opłaty za prowadzenia konta są jednak na tyle przystępne, że warto się nad tym rachunkiem poważnie zastanowić. Kolejna zachętą jest to, że teraz można otworzyć Moto Konto w nowej edycji Money Manii i otrzymać sporą premię.
 

Nie czekaj i już dzisiaj dołącz do setek zadowolonych uczestników Money Manii >>
 

Kierowco to konto dla ciebie!

Sama jestem kierowcą, więc nie ukrywam, że poznając ofertę Toyota Banku, pomyślałam – ktoś w końcu nas zauważył. Nas, czyli kierowców, a tych na polskich drogach nie brakuje. A i nie znam takiego, który nie narzekałby na zbyt drogie paliwo. Dlatego uważam, że Moto Konto i program „Tankuj korzyści” to strzał w dziesiątkę.

To, ile mogę w ten sposób zaoszczędzić, zależy oczywiście od pewnych warunków m. in. od salda mojego konta, sumy moich oszczędności, a także tego, jakiej marki samochodem jeżdżę. Premię mogą zyskać jednak wszyscy kierowcy, a posiadacze Toyoty lub Lexusa mogą liczyć jedynie na łatwiejsze warunki jej przyznania.

Czy to się opłaca? To zależy tylko od nas samych i tego, ile pieniędzy wlewamy do baku naszego samochodu. Maksymalny miesięczny zwrot może wynieść 50 zł, co w perspektywie rocznej wynosi nawet 600 zł. Warto zaznaczyć, że dostęp do bonusów i bieżącego śledzenia oszczędności na tankowaniu gwarantuje nam aplikacja mobilna. Sprawdź szczegółowe warunki zwrotów.

To wciąż nie koniec. Jeżeli od dawna zastanawiasz się nad nowym samochodem, warto rozważyć zakup Toyoty lub Lexusa. Dlaczego? Możesz otrzymać nawet do 1 100 zł zwrotu przy zakupie auta tych marek w sieci dilerskiej Toyota/Lexus w kredycie lub leasingu od Toyota Banku. Albo kupić używaną lub nową Toyotę lub Lexusa za gotówkę i w łatwy sposób otrzymać 500 zł zwrotu.

Ja Moto Konto polecam. Jeśli tobie także spodobały się jego warunki, to teraz możesz otworzyć je w promocji. Poznaj warunki 17. edycji Money Manii.

Otwórz Moto Konto w Money Manii >>


Jestem ciekawa, czy wy macie jakieś doświadczenia z tym rachunkiem? Dajcie znać w komentarzu.
 

Dodano:
06 Mar 2019

Zaktualizowano:
13 Lip 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły