„Najlepiej na swoim” – nowa promocja kredytów hipotecznych w ING

  • 14 Paź 2020
  • 2 min. czytania
  • Komentarze(0)
Od 12 października do 22 listopada 2020 r. w ING Banku Śląskim trwa promocja, w ramach której klienci mogą ubiegać się o kredyty hipoteczne z korzystniejszymi warunkami. Dostępne są dwa warianty: Łatwy start i Lekka rata.
„Najlepiej na swoim” – nowa promocja kredytów hipotecznych w ING

Na czym polega promocja kredytu hipotecznego w ING Banku Śląskim?

Klienci zainteresowani kredytem hipotecznym mogą wybrać opcję bez prowizji za udzielenie lub z niższą ratą. RRSO dla przykładu reprezentatywnego to 2,48%. Kwota kredytu powinna mieścić się między 100 tys. zł, a 1,5 mln zł. Wymagany jest wkład własny wynoszący min. 20% wartości nieruchomości będącej zabezpieczeniem. Okres kredytowania może sięgać 35 lat. Wcześniejsza spłata i nadpłata nie wiążą się z dodatkowymi kosztami. Formalności można załatwić przez telefon, Internet lub w oddziale.

Przeczytaj: Czy opłaca się wcześniej spłacić kredyt >>

Ile to kosztuje w praktyce? Załóżmy, że wartość nieruchomości wynosi 275 000 zł, a wkład własny 55 000 zł (20%). Kwota kredytu wyniesie więc 220 000 zł. Przy trzydziestoletnim okresie spłaty w ratach stałych z oprocentowaniem zmiennym koszty będą następujące:

  • Najlepiej na swoim. Łatwy start – wysokość raty 841zł, oprocentowanie 2,25%, prowizja 0zł;
  • Najlepiej na swoim. Lekka rata – wysokość raty 825zł, oprocentowanie 2,11%, prowizja, 4 070zł.

Dla porównania w ofercie standardowej wysokość raty byłaby na poziomie 899 zł, oprocentowanie wynosiłoby 2,76%, a prowizja 4180 zł. Osoby planujące kredytowanie nieruchomości spełniającej wymogi niskiego zapotrzebowania energetycznego (do 40 kWh/m2 ) mogą też wziąć EKO kredyt hipoteczny, gdzie miesięczna rata będzie równa 830zł, oprocentowanie 2,15%, a prowizja 0zł. Ta oferta trwa do końca roku. 

Sprawdź: Aktualne oferty banków na ekologiczne kredyty  >>

Kto może skorzystać z oferty Najlepiej na swoim?

Oferta specjalna kierowana jest do osób, które posiadają lub założą konto osobiste w ING, a do tego zapewnią łączne miesięczne wpływy w wysokości min. 2 tys. zł. Istotne jest też, by mieć dostęp do bankowości Moje ING (dotyczy także współkredytobiorców), wykupić ubezpieczenie spłaty za pośrednictwem ING i wziąć kredyt w kwocie nie większej niż 1,5 mln zł. 

Jak złożyć wniosek o kredyt hipoteczny w ING Banku Śląskim?

Wniosek kredytowy można złożyć zdalnie. Z klientem skontaktuje się specjalista hipoteczny, który pomoże zebrać wszystkie potrzebne dokumenty. Te da się wysłać online w formie skanów, więc nie trzeba wychodzić z domu. W następnym etapie bank sprawdzi zdolność kredytową klienta i podejmie decyzję kredytową. Jeśli będzie pozytywna, to będzie można podpisać umowę. To jedyny etap, w którym wymagana jest obecność potencjalnego kredytobiorcy w oddziale.

Dodano:
14 Paź 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły